Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Víno Vdovjak

Víno Vdovjak

mesto: Veľká Tŕňa
ulica: Široká 119
telefón: 0911 / 985673
e-mail: vino@vinovdovjak.sk
internet: www.vinovdovjak.sk
otváracie hodiny: nepretržite (po tel. dohode)
predaj vín: v pivnici
riadené degustácie: pre skupiny do 16 osôb
cenové relácie vín: 5 - 20 EUR
Malá rodinná vinohradnícka a vinárska firmička Víno Vdovjak vznikla v roku 2007. Je pokračovaním dlhodobej tradície pestovania viniča a výroby vína v starých gazdovských pivniciach vo Veľkej Tŕni. Vinohrady Vdovjakovcov sa nachádzajú v katastroch troch tokajských obcí: Veľkej Tŕne, Malej Tŕne a Čerhova. Na troch hektároch pestuje základné tokajské odrody Furmint, Lipovinu a Muškát žltý. Vo vinohradoch sa snaží o uplatňovanie integrovaného pestovania viniča - sú celoplošne a celoročne zatrávnené prirodzeným porastom podľa potreby udržiavaným len mulčovaním. Pri ochrane viniča používa len kontaktné fungicídy, snahou je postupne nahradiť chémiu biologickými vstupmi. Cieľom je navrátiť a udržať vo viniciach harmonický vzťah medzi pôdou, rastlinami, živočichmi, viničom a vinohradníkom.Už pri zbere hrozna dbajú Vodvjakovci na to, aby sa hrozno nepučilo a do mlynko-odzrňovača sa dostalo len zdravé a v dozretom stave. Lisovanie pneumatickým lisom je šetrné, rýchle a dôkladné. Fermentácia prebieha spontánne a jej trvanie je individuálne. Vinárstvo vyrába čisté, priamočiare vína s nádychom rustikálnosti, ktoré v plnej miere odrážajú charakter ročníka a konkrétneho vinohradu.  Približne tristo rokov stará pivnica sa nachádza v historickom komplexe starých gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni. Malou rekonštrukciou prešla pivnica v roku 2007.

Sortiment tvoria vína z tokajských odrôd a špeciálne vína vyrobené kupážovaním a sceľovaním týchto vín (MIRIEL). V starých gazdovských tokajských pivniciach vyzrievajú odrodové i tradičné tokajské vína 2 - 5 rokov. Degustácie je možné usporiadať pre skupiny od 1 do 16 návštevníkov pri svetle sviečok v domáckej atmosfére malej tokajskej pivničky. Spoločnosť vínam obyčajne robia domáce klobásky, slanina, pečené rebierka a bôčik, klasické domáce "holubky", pečeňová paštéta, či škvarková pomazánka. Vegetariánske menu pozostáva z tradičných východniarskych plnených pirohov, či slivkových „gombovcov“.  Ponúka sa aj príjemné posedenie v dobovom zemplínskom domčeku, v lete je možnosť opekania slaniny a grilovania. Vína v sudovom stave alebo nafľašované je možné kúpiť len priamo u výrobcu.

V zrekonštruovanom gazdovskom dome sme pre milovníkov našich vín pripravili malé romantické ubytovanie v troch 2-posteľových izbách. Cena je 20 EUR / osoba vrátane raňajok.

 
Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  August 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety