Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
VÍNO MATYŠÁK

VÍNO MATYŠÁK

mesto: Pezinok
ulica: Glejovka 10 / A
obchod: 0917 / 789838
odbyt: 0915 / 574199
fax: 033 / 6400886
e-mail: office@vinomatysak.sk
internet: www.vinomatysak.sk

Máloktoré vinárstvo na Slovensku sa môže pochváliť takým dynamickým a progresívnym rozvojom, ako rodinná spoločnosť Petra Matyšáka.Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre mesta Pezinok, známom svojou stáročnou vinárskou tradíciou. Dopyt po dobrom víne rástol a v roku 2002 firma vybudovala novú výrobnú prevádzku na pezinskej Glejovke s ročnou kapacitou 4 milióny litrov vína. Pivničné hospodárstvo je vybavené najmodernejšími technológiami na šetrné spracovanie hrozna. Umožňuje výrobu hroznových vín najvyššej kvality. V roku 2006 v ňom pribudla samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Postupne sa inovovali zariadenia lisovne a predfermentačnej úpravy hroznových muštov. Nový pneumatický lis dokáže spracovať hrozno pri nízkom tlaku pod atmosférou dusíka. Automatické vinifikátory s reguláciou teploty zabezpečujú v inertnom prostredí pri pomalej cirkulácii kvasiaceho muštu, ktorý je v kontakte s bobuľami hrozna, výrobu odrodových vín harmonicky čistej vône a plnej chute. Ak k tomu pridáme profesionálny prístup pivičných majstrov pod dohľadom hlavného technológa, Ing. Jaroslava Žáka, dôkaz o dynamickom vývoji značky je potvrdený.Cesta ku krásnemu vínu nebola vždy jednoduchá, no Peter Matyšák so svojou prirodzenou živelnosťou a odvahou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj tu, na našom malom Slovensku, môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal. Matyšákove vína sú známe všade na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Zásluhu na tom má v prvom rade sieť vlastných a kooperujúcich vinoték a predajní s vínom, ale aj skvelé výsledky hodnotenia vín na medzinárodných výstavách po celom svete.Základom kvalitného vína je v prvom rade kvalitné hrozno, ktoré pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Spoločnosť Víno Matyšák vyrába päť kolekcií vína, ale aj vzácne likérové vína (značka Portito) a ušľachtilé vínne destiláty (Brandy Matyšák V.S.O.P.). Sortiment výrobkov z hrozna dopĺňajú prírodné 100 %-né hroznové šťavy v originálnom balení. Pre lepšiu orientáciu spotrebiteľov predstavujeme jednotlivé kolekcie vín s chráneným ozačením pôvodu:

VINUM BOZEN
Pestrá kolekcia farieb, čisté odrodové vône a moderné harmonické chute charakterizujú vína VINUM BOZEN. Nájdete medzi nimi akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu, vyrobené z ručne zberaného a šetrne spracovaného hrozna z tradičných stredoeurópskych i medzinárodných odrôd. Sú určené pre každodennú spotrebu, kedykoľvek a kdekoľvek v spojení s dobrým jedlom, alebo iba tak v príjemnej spoločnosti na prípitok. V nových ročníkoch prinášajú osvieženie a radosť do života prežitú s blízkymi priateľmi.

PREDICTION
Označenie PREDICTION je synonymom ručnej prebierky akostného hrozna s prívlastkom kabinet a neskorý zber. Všetky vína sú vyrobené s použitím najmodernejších technológií s cieľom maximálne podporiť ich originálny charakter v chránenom označení pôvodu. Kolekcia PREDICTION poteší všetkých priaznivcov slovenských vín, ktorí hľadajú rozmanitosť, pôvab a jedinečnosť. Vína z tejto kolekcie sú spoločne s vínami VINUM GALERIA BOZEN určené predovšetkým do dennej gastronómie.

PRESTIGE
Pôvodný názov SELECTION DE PRESTIGE predstavuje originálny výber vo vinohrade a šetrné spracovanie akostného hrozna s prívlastkom s použitím inovačných vinifikačných metód a technológií. Senzorické vlastnosti vína rozvíjajú špecifické nuansy každého ročníka v prospech skutočného degustačného zážitku. Kolekcia obsahuje okrem akostných vín s prívlastkom, od neskorých zberov až po bobuľové výbery, aj prírodne sladké vína, hrozienkové výbery, vzácne slamové i ľadové vína, ktoré získali prestížne ocenenia na súťažiach, v limitovaných objemoch.

OAK WOOD
Priaznivcom fľašovo zrelých vín, ktoré dozrievali dlhší čas v kontakte s dubovými sudmi alebo v nových barikových sudoch, je určená rezerva OAK WOOD s dlhším potenciálom zrenia a s výnimočnou štruktúrou, vytvorenou mesiacmi aktívneho kontaktu v spojení vína s drevom. Kolekcia OAK WOOD je kvalitatívnou súčasťou prestížnej rady vín. Spoločne s vínami z najvyššej selekcie GOLD PRESTIGE umožňuje jedinečné použitie v zážitkovej gastronómii pri sofistikovanom spojení dobrého jedla a vína.

GOLD PRESTIGE
Prémiový výber toho najlepšieho z najlepšieho, čo sa v priebehu každého ročníka podarilo vo vinárstve vyrobiť zo starostlivo vyberaného hrozna z najlepších slovenských terroir. Zlato-čierna adustáž prezentuje vína bielych muštových odrôd s chráneným označením pôvodu s prívlastkom, ktoré z hľadiska technologických možností pripravili vinársky majstri Petra Matyšáka v najvyššej kvalite v zaujímavých objemoch pre gastronómiu, pre zážitkové ochutnávky s osobitným exkluzívnym dôrazom pre privátnu klientelu.Kvalitné slovenské vína a ostatné výrobky z hrozna značky Víno Matyšák sú dostupné v každej dobrej vinotéke, v odporučeniach skúsených somelierov dennej a zážitkovej gastronómie, často s najvyššími oceneniami z popredných medzinárodných súťaží, ako aj z významných domácich konkurzov vína. Úspech budovaný každodennou prácou blízkych členov rodiny, profesionálneho tímu zamestnancov a obchodných partnerov je vo Víne Matyšák hnacou silou do budúcnosti. Nesporne sa na ňom podieľajú aj dve výnimočné gastronomické prevádzky Vinum Galéria Bozen v historickom centre Pezinka a Hotel Matyšák v Bratislave. Obe zariadenia ponúkajú skvelú gastronómiu v spojení s vínom a lákajú všetkých priaznivcov vínnej kultúry.

Aktuálnu ponuku vín VÍNO MATYŠÁK nájdete TU!

Zoznam ocenených vín VÍNO MATYŠÁK nájdete TU!

Fotogaléria:

 

Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  Október 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety