Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
VVD - Dvory nad Žitavou

VVD - Dvory nad Žitavou

mesto: Dvory nad Žitavou
ulica: Branovská cesta 1926
telefón: 035 / 6484821
Ing. Jozef Tóth 0905 / 331905
Tibor Dovičin 0918 / 673860
fax: 035 / 6484821
e-mail: info@vinodvory.sk
internet: www.vinodvory.sk
kapacita degustácií: 50 ľudí

Obec Dvory nad Žitavou patrí do Strekovského vinohradníckeho rajónu v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Je to najteplejšia a najslnečnejšia vinohradnícka oblasť na Slovensku s najlepšími podmienkami na pestovanie viniča hroznorodého. 

Jeho pestovanie a následná výroba vína tu majú niekoľko storočnú tradíciu, o čom svedčí i fakt, že v minulosti vínami z týchto viníc zásobovali kráľovský dvor. Viničný vrch, ktorý je súčasťou obce, oficiálne uznal ako miesto vhodné na pestovanie viniča už Jozef II.

Pestujú sa tu tradičné i novšie odrody, pričom úrody najkvalitnejšieho hrozna z čistých odrodových výsadieb družstvo spracúva vo vlastnom pivničnom hospodárstve, ktoré bolo založené v roku 1985. Na výrobu vína používa mušty zo samotoku a prvej fázy lisovania tak, aby celková výťažnosť nepresiahla 65%. Táto časť muštov sa ošetruje oddelene a víno z nich sa necháva vyzrievať minimálne jeden rok v modernom pivničnom hospodárstve s kapacitou 4 000 hektolitrov. 

Vyrobené vína sú iskrivé, južnejšieho typu s nižším obsahom kyselín, červené majú sýtejšiu farebnú mohutnosť. Akostné vína sú vždy suché, vína s prívlastkom obsahujú prírodný zvyškový cukor. Po dostatočnom vyzretí a nadobudnutí vlastností typických pre lokalitu a technológiu sa vína plnia do adjustovaných fliaš s nápisom ochrannej značky Éós.

Sortiment našich vín: Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Sauvignon, Dievčie hrozno, Müller-Thurgau, Rulandské biele, Rulandské šedé, Tramín červený, Chardonnay, Irsai Oliver, Pálava, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Rulandské modré, Zweigeltrebe, Alibernet, André a Devín.

Vína vyrobené z hrozna s pôvodom z Viničného vrchu získali počas svojej histórie mnohé významné ocenenia na prestížnych domácich a zahraničných súťažiach. Aj to potvrdzuje kvalitu viničnej trate, správnu voľbu odrôd a vhodnú technológiu spracovania. Prioritou družstva v budúcnosti je pokračovať v modernizácii výroby a vo výrobe vín vysokej kvality. Vína poskytujeme aj v darčekovom balení po dva ks ako aj sudové nefľaškované. Z ďalších služieb ponúkame kolektívom možnosť degustácií našich vín v pivnici s odborným výkladom pre 50 ľudí.

aktuálna ponuka vín vinárstva VVD - Dvory nad Žitavou

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
  December 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety