Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
NATURAL Domin & Kušický

NATURAL Domin & Kušický

mesto: Veľký Krtíš
ulica: Poľná 5
telefón: 047 / 4830507
  0907 / 145646
  0907 / 881099
fax: 047 / 4831115
e-mail: info@dominkusicky.sk
internet: www.dominkusicky.sk

 


Na začiatku bol zanietený vinár a degustátor Ing. Ján Domin a jeho sen vybudovať rodinné vinárstvo. Po mnohoročných skúsenostiach s výrobou vína za bývalého režimu a s podnikaním s bioproduktami v 90. rokoch sa začal zaoberať myšlienkou:

„Keď vinárstvo, tak ekologické...“Tam vznikli základy našej rodinnej firmy Domin & Kušický. Vinohrady ležiace vo Veľkom Krtíši a jeho okolí tvoria základ vinárstva VÍNO NATURAL Domin & Kušický. Keby sme presne špecifikovali terroir: Stredoslovenská vinohradnícka oblasť, Modrokamenský a Vinický rajón, obec Veľký Krtíš, Modrý Kameň, Dolné Plachtince a Vinica, spolu 40 ha.

Dopestované hrozno sa spracúva vo vlastných zariadeniach na finálny produkt – certifikované biovíno. Odrodová skladba vo vinohradoch je volená cielene na agroekologické podmienky mikrorajónov, vhodnosť odrôd pre ekologickú činnosť. Regulovaním úrod sa dosahuje najvyššia kvalita finálneho produktu na kapacitu pivnice.Naše vína majú výrazné odrodové charaktery, zharmonizované kyseliny bez drsnej jablčnej, ktorá je riadenou jablčno-mliečnou fermentáciou úplne odbúraná. Preto vína ostávajú dlho svieže s dlhým dozrievacím potencionálom. Veľkým technologickým vkladom je, že všetky vína sú bez akejkoľvek chemickej stabilizácie. Aj obsah SO2 je výrazne pod povolenou normou. Všetky spomenuté vlastnosti našich vín zodpovedajú norme pre biovína. Vína sú veľmi kvalitné, esteticky a imidžovo zabalené.

Certifikáty biopotraviny: Chardonnay 2015, Cabernet sauvignon 2015, Dominus 2015, Sauvignon 2016, Tramín červený 2017, Pinot Blanc 2017, Pinot Noir 2017, Pinot Gris 2018, Rizling vlašský 2018, Cabernet Sauvignon rosé 2018, Zlatý kvet 2019

Charakteristika vín:

ZLATÝ KVET BIO 2019 - limitovaná edícia
Tento rok sme spravili výnimku a nafľašovali mladý Muškát zlatý z roku 2019. Ideálne víno na leto s nižším alkoholom, sviežimi kyselinkami a osviežujúcou chuťou. Vo vôni je to typický Muškát, voňavý ale nevtieravý, presne ako hrozno tejto odrody.

CABERNET SAUVIGNON ROSÉ BIO - výber z hrozna, polosuché, 2018
Ružové vína a letná pohoda patria určite k sebe. Naše ružové vo farbe marhuly s chráneným označením pôvodu je z odrody Cabernet Sauvignon. Podľa pána Domina, ktorý vyrobil prvé rosé na Slovensku v 70-tych rokoch minulého storočia je práve táto odroda veľmi vhodná na ružové vína.

RIZLING VLAŠSKÝ BIO - výber z hrozna, suché, 2018
Malé okrúhle bobule hrozna žltozelenej farby s čiernou bodkou nám dali vo finálnej podobe krásnu slonovinovú farbu vína.

PINOT GRIS BIO - výber z hrozna, suché, 2018
Rôznofarebné bobule na strapci od jemne ružovo-hnedej až po modro-šedú, tam niekde sa zrodil jeho prívlastok „šedý“ a je tomu tak aj v našom vinohrade Viničky I. vo Veľkom Krtíši. Naliate v pohári hrá až zlatožltou farbou, čo nie je problém dosiahnuť na našich vybraných polohách s optimálnou výživou. Prinášame na trh vína s chráneným označením pôvodu, s prívlastkom výber z hrozna v objeme 10 000 fliaš.

PINOT NOIR BIO - výber z hrozna, suché, 2017
Po troch rokoch vyzrievania prichádzame s novým vínom – Pinot noir 2017. Hrozno pochádza z vinohradu Viničky I., pri zbere malo cukornatosť 23,6°NM. Svetlo granátová farba… V chuti ľahšie, elegantné s veľkým potenciálom vyzrievania vo fľaši. Vôňa lesného ovocia s dlhším vnemom a jemnou pikantnosťou.

PINOT BLANC BIO - výber z hrozna, suché, 2017
Náš vinohrad v obci Vinica na hone Husárka o rozlohe 5 ha nás každý rok obdarí krásnou úrodou. Nebolo tomu inak ani na jeseň roku 2017. Zdravé hrozno sa zbieralo pri cukornatosti 23°NM. Bedničky sa plnili strapcami s typickými zlatistými bobuľami s náznakmi ušľachtilej botrytídy. V pohári po vyzretí zlatožltá farba.

TRAMÍN ČERVENÝ BIO - výber z hrozna, suché, 2017
Po prvýkrát sme biele víno nafľašovali po roku zrenia, ale nie je to náhoda. Koncentrácia aromatických látok je taká intenzívna, že sme túto vysokú kvalitu chceli ponúknuť milovníkom tejto odrody čo najskôr. Hrozno pochádza tradične z našich honov Viničky I. v obci Veľký Krtíš a Pustatina v obci Dolné Plachtince v Modrokamenskom rajóne, v Stredoslovenskej oblasti. Víno je zmesou dvoch klonov tejto prastarej odrody a to Gewurztraminer a Roter. Zbierali sme ho v slnečných septembrových dňoch s cukornatosťou 23°NM. Naše víno má na etikete skratku D.S.C. (Districtus Slovakia Controllatus) čo znamená „Víno s chráneným označením pôvodu najvyššej kvality zo slovenských apelácií“. Čo to má napovedať spotrebiteľovi? Je to vystopovateľnosť pôvodu hrozna a vína, teda spotrebiteľ si môže byť istý, že má tú najvyššiu kvalitu vypestovanú a spracovanú na konkrétnom hone na Slovensku, tak ako to dokladáme ku každému nášmu vínu. V pohári ponúkame zlatistú farbu vína, vôňu príjemne korenistú, ktorá sa mieša s kvetinovými tónmi ruží a fialiek. Svieže kyselinky vyrovnávajú plnosť chuti.

SAUVIGNON BIO - výber z hrozna, suché, 2016
Už tradične prinášame milovníkom vína kvalitu z tejto čarovnej prastarej francúzskej odrody. Pre pekné Sauvignony netreba chodiť do vinárskych diaľav (Nový Zéland), máme ich doma. Na našich terasách zaliatych slnkom sme pod registračným číslom A304025/0029 vypestovali hrozno s cukornatosťou 23,1 NM, preto nafľašované víno nosí prívlastok „výber z hrozna“. Ponúkame mimoriadne intenzívnu arómu, plnú chuť s jemnými kyselinkami. Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa vanilkovo-muškátovými, zelenými až žihľavovými vôňami a chuťami po domácom žltom ovocí.

CHARDONNAY BIO - neskorý zber, suché, 2015
Víno vyrobené z hrozna dopestované v kvalite bio v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne, v obci Modrý Kameň, na hone Katovka 1,2 v nadmorskej výšky 350 m. Je to prvý registrovaný biovinohrad na Slovensku. Výhodou mu je táto poloha aj podložie. Horúci ročník na južných svahoch Katovky vyfarbil strapce a bobule do zlata aj v tejto nadmorskej výške. Cukornatosť hrozna pri zbere bola 22°NM. Pri úrode 4 t na hektár a pri starostlivom výber strapcov je zaradené v kategórii neskorý zber, suché. Parametre vína: alkohol: 12,5%, zvyškový cukor: 1,3 g/l, celkové kyseliny: 5,19 g/l, celková síra: 108 mg/l, histamín: < 0,5 mg/l.
Víno je plné, odrodové, obohatené o manoproteíny z prirodzeného sur-lie. V chuti mäkšie, mondénne, ovocné ako marhule, broskyne a z exotických chutí banán, ananás a žltý melón. Pôsobí láskavo, medovo, až hodvábne na záver bohatého sekundárneho buketu.

DOMINUS BIO - výber z hrozna, suché, 2015
S cielene vyrobeným cuvée z odrôd Hron, Cabernet Sauvignon a Merlot pokračujeme v ďalšom výnimočnom ročníku a tým je ročník 2015. Odrody sú vysadené na najteplejšom a najkvalitnejšom hone Viničky I. nad mestom Veľký Krtíš a na hone Pustatina v Dolných Plachtinciach. Takto sme zahájili éru "slovenských" cuvée inšpirovaní francúzskymi velikánmi vyrábajúcimi vína s odkazom, že jedna odroda nemôže dosahovať stálu kvalitu v každom ročníku. Charakter tohto vína vyniká tmavou rubínovou farbou, vo vôni čierne čerešne, čierne ríbezle a v chuti mohutné, s dlho trvajúcim dojmom, zrejme po novošľachtencovi Hron, ktorý má rodičov z najjužnejšej oblasti Francúzska (Castets x Abouriou noir). Po Merlote zamatovosť a hebkosť po Cabernet Sauvignone s dlhým trojročným zrením.

CABERNET SAUVIGNON BIO - výber z hrozna, suché, 2015
Kráľ modrých muštových odrôd, aj takto mnohí nazývajú túto odrodu. A určite právom, veď sa pestuje prakticky vo všetkých vinárskych oblastiach. Ročník 2015 sme zbierali začiatkom októbra s cukornatosťou 23,1°NM, teda kategória akostné víno s prívlastkom výber z hrozna. Zdravé bobule s hrubou tmavou šupkou sme oberali v našom ekologickom vinohrade, ktorý leží v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, vo Vinickom rajóne, v obci Vinica na hone Husárka. Farba vína je atraktívne rubínovočervená s vôňou intenzívnej ovocnosti po čerešniach, višniach, slivkách, čiernom ríbezlí... V chuti výrazne pikantné, zároveň jemné s noblesou a šarmom. Má plné telo z dôvodu použitých technologických postupov, metódou surlie – víno ležalo na jemných kaloch. Jeho výrazné kyseliny v mušte sa aj preto prirodzene odbúrali po dobu 12 mesiacov. Na krátku chvíľu putovalo do navínených sudoch pre jemné doladenie, zaoblenie a mikrooxidáciu. Predkladáme veľmi harmonické, vyzreté víno s hebkosťou a zaguľatením s celkovým alkoholom 13,5% obj., cukrom 6,5g/l, celkovou kyselinou 5,15 g/l s obsahom oxidu siričitého 87 mg/l a hodnota histamínu je 0,6 mg/l.

KAMENNÝ KVET  BIO - zmes odrôd, suché, 2018 - balenie: 5 litrov
Tradične chutná a prírodne aromatická odroda z Krtíšska poteší pri letnej grilovačke alebo posedení s priateľmi. Zdravé hrozno pozbierané v polovici septembra s prírodným cukrom 23,6 dáva tušiť harmonické suché víno s jemnými kyselinkami i keď trochu vyšším alkoholom vylepšené 5% odrodou Rulandské šedé.

MODRÝ KVET BIO - zmes odrôd, suché, 2018 - balenie: 5 litrov
Rulandské modré pochádza z nášho vinohradu v obci Dolné Plachtince, hon Pustatina, kde v tomto teplom a slnečnom ročníku sme pozbierali krásne vyzreté hrozno. Pri zbere koncom septembra malo 24,3 prírodného cukru, ktorý prekvasil do sucha a vytvoril dokonalú harmóniu s celkovými kyselinkami. Toto značkové víno sme nazvali Modrý Kvet aj preto, že sme ho s 15% kupážovali s odrodou Cabernet Sauvignon z toho istého ročníka.  Predajné miesta:

  In Vinum - BB - EUROPA SC BB, Na troskách 25, 974 01 Banská Bystrica
  In Vinum - Zvolen - EUROPA SC ZV, SNP 63, Zvolen
  Potraviny Yeme - Tomášikova 46/A, 831 04 Bratislava
  Potraviny Yeme - Búdková 39, 811 04 Bratislava
  Potraviny Yeme - Panorama city - Landererova 6-8, 811 09 Bratislava
  Potraviny Yeme SNP - Nám. SNP 18, 811 09 Bratislava
  Malý Princ espresso bar, Budišinská 1, 831 03 Bratislava
  Bio Slnečnica - Velehradská 32-36, 821 08 Bratislava
  BIOLOGIKA - APOLLO BUSINESS CENTER 1. Prievozská 2/A, 821 09 Bratislava
  Biopark s.r.o. - AUPARK BA, AVION BA, CBC Mlynské Nivy BA, POLUS BA
  CORNER.SK - distribúcia vín Stará Vajnorská 39, Bratislava
  Farmársky Košík - Slovenské Potraviny, OC PLUS - Holubyho 28, 902 01 Pezinok
  Farmársky Košík - Slovenské Potraviny, Vajanského 54, 900 01 Modra
  Farmársky Košík - Slovenské Potraviny, OC MONAR - Rubínová 1, 900 25 Chorvátsky Grob - Čierna Voda
  CHATEAU VIN s.r.o. - Vajnorská cesta 2, 900 26 Slovenský Grob
  Penzión Kaštieľ - A.H. Škultétyho 36, 990 01 Veľký Krtíš
  Pizzeria Barbaricum - M.R. Štefánika 22-23, 977 01 Brezno
  Hotel Lux B&B, s.r.o. -  Nám Slobody 2, 974 01 Banská Bystrica
  ITALMARKET SLOVAKIA a.s. – Holubyho 1/A  811 03 Bratislava
  Hotel AQUATERMAL - Hlavná 991 01 Dolná Strehová
  BIO SHOP ZDRAVICA - Michaela Dominová, Malá Čausa 152, 971 01 Prievidza
  Dom Vína - Hviezdoslavova 8, 010 01 Žilina
  Bio Záhrada, Levočská 26, Prešov
  Mikuláš Rovaš, Tehelná 671/29, 094 31 Hanušovce nad Topľou
  A.M. Vinotéka s.r.o., Orechová 60, 900 42 Dunajská Lužná, Coop center, hlavná cesta smer Šamorín
  Zámocký hotel Galicia Nueva, Zámocká 7, 985 11 Halič

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  Október 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety