Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
KARPATSKÁ PERLA

KARPATSKÁ PERLA

mesto: Šenkvice
ulica: Nádražná 57
telefón: 033 / 6496855
fax: 033 / 6497007
e-mail: vino@karpatskaperla.sk
internet: www.karpatskaperla.sk
vinotéka: Ut-Pia: 9:00 - 19:00 hod.
(v priestoroch firmy)  

 KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. V roku 2012 získalo už druhý rok po sebe titul Vinárstvo roka, ktoré mu udelil Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku spolu s časopisom Vinotéka. Filozofiou firmy je motto: Perly sa rodia vo vinohrade, pretože kvalitu vína výrazne ovplyvňuje starostlivosť vo vinici. Väčšina vín pochádza z 50 hektárov vlastných viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Najväčšia vinica Suchý vrch, obrábaná v súlade s princípmi integrovanej produkcie leží na súvislej ploche 28 hektárov uprostred chránenej prírody Martinského lesa. KARPATSKÁ PERLA vyrába vína s chráneným označením pôvodu v kolekciách JAGNET, VARIETO a DÍLEMÚRE a cuvée 4 ŽIVLY z najlepších odrôd ročníka. Pre Spolok sv.Vojtecha spracováva a vyrába omšové vína na liturgické účely. V limitovaných edíciách ponúkame špeciálne vína, ktoré sa vyrábajú v obmedzených množstvách.

JAGNET
Mladé svieže vína s ovocnou chuťou, mladou iskrivou farbou a prirodzeným charakterom tradičných odrôd Müller-Thurgau, Muškát moravský, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Frankovka modrá, Svätovavrinecké. Dôsledným použitím tradičných výrobných postupov a moderných technológií sme vytvorili vína, ktoré kvalitou presahujú svoju triedu. Kolekcia je pomenovaná podľa honu obce, v ktorom generácie šenkvických vinohradníkov pestovali vinič. Jagnet je kolekcia, ktorá obohatí vaše stretnutia s priateľmi a rodinou.

VARIETO
Varieto sú plné a výrazné vína z najkvalitnejšieho ručne zberaného hrozna. Individuálnym prístupom ku každej odrode a rešpektovaním jej vlastností sme vytvorili jedinečné vína s originálnou chuťou a vynikajúcim zrecím potenciálom. Názov kolekcie pochádza z latinčiny a označuje odrodu viniča a zároveň vystihuje množstvo a originalitu slovenských odrôd, ktoré v rade VARIETO ponúkame. Varieto vám spríjemní večer s najbližšími a poteší nielen znalcov vína.

DÍLEMÚRE
Dílemúre sú poklady vytvorené v limitovaných množstvách. Mimoriadna starostlivosť o vinohrady a ručne zberané hrozno v čase jeho najvyššej zrelosti nám dali možnosť vytvoriť majstrovské dielo s plnou sladkou chuťou. Názov kolekcie pochádza zo spojenia názvov dvoch vinohradníckych honov v Šenkviciach (Díle a Múre). Kolekcia výnimočných vín pre výnimočné okamihy.

4 ŽIVLY
4 živly: vzduch, voda, oheň, zem. 4 živly - cuvée vzniká asamblážou štyroch odrôd z našich viníc. Vína zrejú v kvalitných francúzskych barikových sudoch: červené viac ako 12 mesiacov a biele približne 4 mesiace. Cuvée nemusí každoročne pozostávať z rovnakých vín, vždy však ide o to najlepšie z daného ročníka. Pomer vín ostáva naším tajomstvom.

Ochutnávky

Prvou možnosťou je degustácia pre malé skupiny do 6 ľudí priamo v priestoroch predajne. Môžete si tu vybrať z aktuálnej ponuky odrodových vín, pričom môžete ochutnať zo štyroch, alebo šiestich vybraných vín. V predajni si môžete pochutnať na kvalitnej káve Lavazza, alebo ochutnať ručne robené pralinky Alibernet. Tie sú vyrobené z pravej belgickej čokolády s plnkou z nášho vína Alibernet. K dispozícii sú aj pralinky a vína v darčekovom balení.

Riadené degustácie realizujeme v degustačných priestoroch s kapacitou pre 60 ľudí. Prebiehajú pod vedením someliéra, technológa, alebo majiteľa firmy, teda ľudí, ktorí stáli priamo pri zrode vína. Okrem pivnice zariadenej modernými technológiami tu môžete počas ochutnávok návštíviť aj letnú terasu, 21-metrovú rozhľadňu s výhľadom na Malé Karpaty a firemnú vinotéku, otvorenú od utorka do piatku od 9:00 do 19:00.

Súťaže a úspechy

Kvalitu vín KARPATSKEJ PERLY potvrdzujú úspechy na prestížnych medzinárodných súťažiach vín. Niektoré vína prenikli do špičkovej gastronómie aj v zahraničí – v Japonsku, Hongkongu , či v Anglicku. V Holandsku ich nájdete už aj v reštauráciách s Michelinovou hviezdičkou. Zoznam ocenených vín KARPATSKÁ PERLA nájdete TU !!!

Aktuálnu ponuku vín KARPATSKÁ PERLA nájdete TU !!!
Predajné miesta vín KARPATSKÁ PERLA nájdete TU !!!Nájdete nás tu:
 

View Larger Map

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  December 2017  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Odkiaľ sa dozvedáte o dobrých vínach?

z ochutnávok vín

z internetu

vyberám si podľa ocenení

nechám si poradiť

Ďalšie ankety