Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Víno Vdovjak

Víno Vdovjak

mesto: Veľká Tŕňa
ulica: Široká 119
telefón: 0911 / 985673
e-mail: vino@vinovdovjak.sk
internet: www.vinovdovjak.sk
otváracie hodiny: nepretržite (po tel. dohode)
predaj vín: v pivnici
riadené degustácie: pre skupiny do 16 osôb
cenové relácie vín: 5 - 20 EUR
Malá rodinná vinohradnícka a vinárska firmička Víno Vdovjak vznikla v roku 2007. Je pokračovaním dlhodobej tradície pestovania viniča a výroby vína v starých gazdovských pivniciach vo Veľkej Tŕni. Vinohrady Vdovjakovcov sa nachádzajú v katastroch troch tokajských obcí: Veľkej Tŕne, Malej Tŕne a Čerhova. Na troch hektároch pestuje základné tokajské odrody Furmint, Lipovinu a Muškát žltý. Vo vinohradoch sa snaží o uplatňovanie integrovaného pestovania viniča - sú celoplošne a celoročne zatrávnené prirodzeným porastom podľa potreby udržiavaným len mulčovaním. Pri ochrane viniča používa len kontaktné fungicídy, snahou je postupne nahradiť chémiu biologickými vstupmi. Cieľom je navrátiť a udržať vo viniciach harmonický vzťah medzi pôdou, rastlinami, živočichmi, viničom a vinohradníkom.Už pri zbere hrozna dbajú Vodvjakovci na to, aby sa hrozno nepučilo a do mlynko-odzrňovača sa dostalo len zdravé a v dozretom stave. Lisovanie pneumatickým lisom je šetrné, rýchle a dôkladné. Fermentácia prebieha spontánne a jej trvanie je individuálne. Vinárstvo vyrába čisté, priamočiare vína s nádychom rustikálnosti, ktoré v plnej miere odrážajú charakter ročníka a konkrétneho vinohradu.  Približne tristo rokov stará pivnica sa nachádza v historickom komplexe starých gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni. Malou rekonštrukciou prešla pivnica v roku 2007.

Sortiment tvoria vína z tokajských odrôd a špeciálne vína vyrobené kupážovaním a sceľovaním týchto vín (MIRIEL). V starých gazdovských tokajských pivniciach vyzrievajú odrodové i tradičné tokajské vína 2 - 5 rokov. Degustácie je možné usporiadať pre skupiny od 1 do 16 návštevníkov pri svetle sviečok v domáckej atmosfére malej tokajskej pivničky. Spoločnosť vínam obyčajne robia domáce klobásky, slanina, pečené rebierka a bôčik, klasické domáce "holubky", pečeňová paštéta, či škvarková pomazánka. Vegetariánske menu pozostáva z tradičných východniarskych plnených pirohov, či slivkových „gombovcov“.  Ponúka sa aj príjemné posedenie v dobovom zemplínskom domčeku, v lete je možnosť opekania slaniny a grilovania. Vína v sudovom stave alebo nafľašované je možné kúpiť len priamo u výrobcu.

V zrekonštruovanom gazdovskom dome sme pre milovníkov našich vín pripravili malé romantické ubytovanie v troch 2-posteľových izbách. Cena je 20 EUR / osoba vrátane raňajok.

 
Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety