Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
BLOG
RADA: Preneste víno z bytov do pivníc

RADA: Preneste víno z bytov do pivníc

09.03.2017

Začnem otázkou. Viete, čo je najčastejšou príčinou toho, že víno sa stáva nepitným? Ak si myslíte, že je za tým vinár a jeho zle zvládnutá technológia, mýlite sa. Sme to my, konzumenti vín a príčina toho, že víno skončí v kychynskej výlevke je prostá - nesprávne skladovanie.

Treba si uvedomiť, že tak ako my, starne aj víno. Proces starnutia vína urýchľuje teplo a svetlo (jednoducho chemické reakcie v ňom prebiehajú za týchto podmienok niekoľkonásobne rýchlejšie). Výsledkom je víno, ktoré je vo farbe hnedé (zoxidované), vo vôni zatuchnuté a mdlé. Má vyčerpanú, horkú chuť a stratilo svoju ovocnosť. Jednoducho NEPITNÉ!

Mám pre Vás jednu radu. Nie, nejdem Vám vnucovať kúpu domácej vinotéky. Táto rada je zadarmo :-) Preneste všetko víno, ktoré máte doma z bytov do pivníc. Veď takmer každý má v paneláku alebo vo svojom rodinnom dome svoju pivnicu. V pivniciach je chladnejšie, vlhkejšie a tma. To sú podmienky, ktoré má víno rado a odvďačí sa Vám tým, že vydrží v dobrej kondícii minimálne dvojnásobnú dobu v porovnaní s tým, ak by bolo skladované v prekúrených a slnečných bytoch.

      


Zdieľajte, víno sa Vám poďakuje :-)Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety