Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Blog
RADA: Preneste víno z bytov do pivníc

RADA: Preneste víno z bytov do pivníc

09.03.2017

Začnem otázkou. Viete, čo je najčastejšou príčinou toho, že víno sa stáva nepitným? Ak si myslíte, že je za tým vinár a jeho zle zvládnutá technológia, mýlite sa. Sme to my, konzumenti vín a príčina toho, že víno skončí v kychynskej výlevke je prostá - nesprávne skladovanie.

Treba si uvedomiť, že tak ako my, starne aj víno. Proces starnutia vína urýchľuje teplo a svetlo (jednoducho chemické reakcie v ňom prebiehajú za týchto podmienok niekoľkonásobne rýchlejšie). Výsledkom je víno, ktoré je vo farbe hnedé (zoxidované), vo vôni zatuchnuté a mdlé. Má vyčerpanú, horkú chuť a stratilo svoju ovocnosť. Jednoducho NEPITNÉ!

Mám pre Vás jednu radu. Nie, nejdem Vám vnucovať kúpu domácej vinotéky. Táto rada je zadarmo :-) Preneste všetko víno, ktoré máte doma z bytov do pivníc. Veď takmer každý má v paneláku alebo vo svojom rodinnom dome svoju pivnicu. V pivniciach je chladnejšie, vlhkejšie a tma. To sú podmienky, ktoré má víno rado a odvďačí sa Vám tým, že vydrží v dobrej kondícii minimálne dvojnásobnú dobu v porovnaní s tým, ak by bolo skladované v prekúrených a slnečných bytoch.

      


Zdieľajte, víno sa Vám poďakuje :-)Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety