Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Víno z vulkánu priamo vo vulkáne

Víno z vulkánu priamo vo vulkáne

11.02.2019

VULKÁN je festivalom vinárstiev z okolia štiavnického stratovulkánu a ich naturálnych aj reduktívnych vín. Víno, ktoré vyrástlo na sopečnej pôde je vo svete veľmi žiadané pre jeho špecifickú chuť. Aby to bolo naozaj jedinečné, budete mať možnosť porovnať ako chutia vína z rôznych sopiek.

Banská Štiavnica 8.-9. marca 2019

Počas dvoch dní ochutnáme za účasti vinárov aj odborníkov víno až z troch vulkánov: Štiavnica, Tokaj a Somló. Tokaj nie je len svetoznáme sladké víno, ale aj bývalá sopka, hrozno tu rastie na sopečných tufoch. Šomló je malý sopečný kopček v Maďarsku, viničom je obrastený zo všetkých strán. Vinári tu fungujú ako jedna značka. Víno zo štiavnického stratovulkánu je ešte stále málo známe, ale o to zaujímavejšie. Kedysi 4 km vysoký stratovulkán rozlial lávu až 50 km ďaleko, na jeho južných svahoch sú dnes najsevernejšie a najvyššie položené vinohrady na Slovensku.

V piatok večer v programe VULKÁN vs. VULKÁN spoznáte typické odrody z každej lokality a porovnáme sortu, ktorá ako jediná rastie vo všetkých troch regiónoch. Večer bude moderovať Gabriel Kollár, niekoľkonásobný majster someliérov SK. Hosťami budú Eva Cartwright (HU / UK) - odborníčka na vína z vulkánov a geológ prof. Pavel Uher, ktorý porozpráva o charakteristikách jednotlivých sopiek a vplyve ich podložia na víno.

V sobotu od 12:00 do 20:00 na deviatich zastávkach v centre Banskej Štiavnice ochutnáte viac ako 100 vzoriek vína od 20 vinárstiev. Zastávky budú aj na miestach, kam sa návštevník obvykle nedostane – v starých dvoroch a štôlňach podzemia.

Podrobný program a zoznam vinárstiev nájdete už čoskoro na www.vulkan.stiavnicavino.sk. Predpredaj spúšťame 11.2.2019 výhradne cez stránku festivalu. Vínny festival VULKÁN organizujú spolu Región Banská Štiavnica a ViNOCENTRUM.

Zdroj: Región Banská Štiavnica, www.vulkan.stiavnicavino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  August 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety