Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
VÍNO ROKA od TOKAJ MACIK WINERY

VÍNO ROKA od TOKAJ MACIK WINERY

30.06.2015

VÍNO ROKA 2015: 1. miesto, tokajské vína: MONO FURMINT, suché, 2012 - TOKAJ MACIK WINERY.

Mýtus, že tokajské je len sladké a ťažké víno dlhé roky panuje medzi milovníkmi vína, no spoločnosť TOKAJ MACIK WINERY ho už desať rokov vyvracia. No je to pomerne ťažké sa presadiť s modernými vínami a ukázať aj tú ľahšiu a hlavne suchšiu podobu tokajských vín.

Prvenstvo suchého vína v súťaži o Víno roka v kategórií Tokajské víno, len potvrdzuje to, že aj suché tokajské vína majú obrovský potenciál. O tom svedčia aj úspechy Macikovcov, ktorý už vyviezli vína do 15 krajín sveta a podávali sa už v 17 Michelinových reštauráciách.

MONO znamená jedno ako jediné svojho druhu. Ide o monovarietné víno, z jednej vinice a je to víno s monochromatickým dizajnom. MONO Furmint ako reprezentant plne minerálnych vín z vulkanickej pôdy so sviežou šťavnatou kyselinkou je vínom, ktoré si získalo obdiv na súťažiach vína svojou kvalitou, no očarilo aj svojim MONO dizajnom.

Tento rok opäť TOKAJ MACIK WINERY ako jediné vinárstvo zo Slovenska už po piatykrát absolvovalo jednu z najväčších svetových výstav PROWEIN. Je to výstava kde viac ako 52 000 medzinárodných profesionálnych návštevníkov malo možnosť vidieť 5,970 vystavovateľov z 50 krajín. Práve MONO bolo vybrané z pomedzi tisíciek vín medzi 10 najlepších obalov výstavy.

MONO Vás zaujme očami, omámi mineralitou vo vôni a osvieži plnou chuťou v ústach. Je to proste jediné svojho druhu.

VÍNO ROKA 2015: 3. miesto, tokajské vína: Tokajský výber 6-putňový, 2002 - TOKAJ MACIK WINERY.

Tokajský výberové vína tzv. “putňové“ vína hádam každý pozná, keďže sú to najznámejšie vína z Vinohradníckej oblasti Tokaj. Tokajský výber 6 putňový je maximom, teda stropom pri putňovaní sladkých hrozienok napadnutých ušľachtilou plesňou Botrytis Cinerea Persoon.

Toto víno je reprezentantom klasickej výroby vína oxidatívnou metódou. Je to víno, ktoré strávilo sedem rokov v dubovom sude v stredovekej pivnici TOKAJ MACIK WINERY a ďalších šesť rokov vo fľaši. Víno, z ktorého sú dnes už len posledné kusy v predaji vo vínotékach, sa stalo zberateľským artiklom. V privátnych kójach vínnej banky u Macikovcov v Malej Tŕni nájdete už toto víno krásne obrastené pivničnou plesňou, kde potenciál vína umožní, aby sa jeho hodnota len zvyšovala ďalšími rokmi starnutia a zachovala pre ďalších milovníkov klasického Tokaja.

Tokaj 6 putňový 2002 nazbieral mnoho ocenení doma a aj v zahraničí. Je to klenot spomedzi mnohých vysokokvalitných tokajských vín a potvrdzuje výnimočnosť tradičných oxidatívnych vín.

Zdroj: TOKAJ MACIK WINERY, www.tokajmacik.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety