Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
VÍNO ROKA: Skalický Rubín od Víno-Masaryk

VÍNO ROKA: Skalický Rubín od Víno-Masaryk

07.06.2016

VÍNO ROKA 2016: 3. miesto, červené vína: Skalický Rubín, značkové, suché, 2015 - VÍNO-MASARYK.

Tradičný Skalický Rubín je staré značkové víno typické pre náš kraj. Hrozno z Frankovky modrej zberané z 50-ročného vinohradu v Skalici hon Parnofajty, dodáva ten pravý charakteristický odrodový buket po zrelom ovocí. Jeho jemná škoricová vôňa, primeraný obsah tanínu a vyššie kyseliny tvoria dokonale harmonické víno tmavorubínovej až granátovej farby. Názov pochádza zo starých dôb, kedy Skaličania oddávna pestovali len červené odrody hrozna, ktoré nedosahovali takú prírodnú sladkosť ako teraz. V minulosti tu neboli vhodné teplé klimatické podmienky na pestovanie iných odrôd viniča, ani bieleho hrozna. Zmiešali Frankovku, Modrý Portugal a Svätovavrinecké, ktoré sa tu pestovali najčastejšie a vzniklo cuvée Skalický rubín, na podnet jeho rubínovej farby.

Toto víno je určené pre milovníkov tvrdších červených vín, aj keď dnešná Frankovka už nie je taká trpká, ako bola kedysi. My čírime červené vínko vaječnými bielkami, je čisto prírodné, obsahuje veľa antioxidantov a flavonoidov aj preto, že naša pôda má zvýšenú koncentráciu železa.

Jeho pitie má antioxidačný, antisklerotický a antikarcinogénny účinok. Že je zdraviu prospešné, nám potvrdil aj výskum na univerzite SPU v Nitre, s ktorou na ňom spolupracoval p. Alojz Masaryk.

Vínko sa podáva pri teplote 14°C, chutné je k tmavému mäsu a výborne sa hodí k Skalickému trdelníku.

Zdroj: VÍNO - MASARYK, www.vino-masaryk.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety