Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Víno Nitra - privítanie mladých vín

Víno Nitra - privítanie mladých vín

04.11.2015

Opäť po roku sa Nitra stala dejiskom radostnej oslavy. Do života na nej privítali vína, ktoré iskria mladosťou. Ing. Jozef Adamovič PhD., výrobný riaditeľ Víno Nitra vysvetľuje pôvod tohto podujatia: „Distribúcia a predaj mladého vína môžu byť spustené až v prvý novembrový pondelok v roku, v ktorom bolo víno vyrobené. Víno Nitra sa tradične drží tohto termínu, tentoraz však na daný dátum pripadli až dva sviatky. Oslava sa preto presunula až na utorok 3. novembra.

Priaznivci lahodného moku sa v Nitre na vítaní mladých vín schádzajú pravidelne už od roku 2004. Ich charakteristická chuť je svieža a ovocná. Pre vinárov predstavujú možnosť nahliadnuť trochu do budúcnosti.

Dobrý rok

Podľa slov výrobného riaditeľa Víno Nitra vinárstvo v roku 2015 mierne potrápila siatica oziminová. Napriek tomu rok hodnotí ako veľmi dobrý: „Najmä čo sa týka kvality bol tento rok úspešný. Aj vďaka dlhému a teplému letu bolo hrozno zdravé a pekne vyzreté. Môžeme očakávať, že biele vína budú ovocné, ale s tenším telom. Ročník praje výrobe ružových vín a na červené víno máme ešte čas.
 
Silná trojica

Na návštevníkov čakala trojica vín, ktorá dokázala ulahodiť každému. Ochutnávalo sa z odrôd Müller Thurgau, Rulandské modré rosé a Svätovavrinecké. Adamovič ich opisuje nasledovne: „Müller Thurgau predstavuje víno, ktoré vo svojom mladom veku oplýva intenzívnou sviežou chuťou s muškátovým podtónom, Rulandské modré rosé je osviežujúce víno s ružovými odleskami doplnené sviežimi kyselinkami s vôňou a chuťou záhradného ovocia a Svätovavrinecké očarí ohnivosťou jesenného slnka, ktorá umocňuje lahodnú ovocnú arómu a buket tohto vína.

Na zábavu nie je nikdy neskoro

Vítanie mladých vín má v Nitre náležitú tradíciu. Práve tento jesenný večer je opakovane rozvoňaný iskrivosťou mladých vín, ich ovocnou vôňou a sviežou chuťou. Výrobný riaditeľ Víno Nitra Jozef Adamovič na záver hovorí: „Mladé vína sa nehodia na vážnu degustáciu. Ide o svieže ovocné víno, ktoré sa pije pre radosť. Môžete si ho vychutnať spoločne s priateľmi a tešiť sa z neho.

Zdroj: Víno Nitra, www.vinonitra.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety