Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Umenie na etiketách vín Vitis Galéria

Umenie na etiketách vín Vitis Galéria

07.03.2014

Ženy a víno sú nevyčerpateľnou inšpiráciou pre umelcov. A práve toto spojenie sprevádza vína nového ročníka z radu Vitis Galéria spoločnosti Vitis Pezinok. Vína s novými etiketami, ktoré boli v októbri minulého roku predstavené na vernisáži Vitis Galéria, sú už v obchodoch. Etikety sú dielami víťazných autorov súťaže pre mladých umelcov, ktorú pravidelne organizuje Vitis Pezinok. Tá sa uskutočnila už po štvrtýkrát a nosnou témou ročníka bola žena a víno. Víťazné diela budú zdobiť etikety ružových, červených a bielych vín z radu Vitis Galéria. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré ulahodia nielen vašim chuťovým bunkám, ale aj očiam.

Frankovka modrá rosé – akostné odrodové víno
Toto ružové víno očarí milovníkov tohto nápoja nielen príťažlivou farbou, ale aj ovocnou vôňou a sviežou chuťou. Chuť mu dodáva vyvážený pomer kyselín a trieslovín, lahodnú vôňu zase bobuľové ovocie ako čerešne, višne a maliny. Frankovka modrá rosé sa výborne hodí k čerstvým šalátom, jedlám z hydiny, ale tiež k údenému alebo tmavému mäsu.

Etiketu Frankovky modrej rosé bude po celý rok zdobiť etiketa študentky 4. ročníka VŠVU Nicole Kolekovej. Siluety žien, ktoré vyobrazila, pripomínajú samotnej autorke fľaše vína. Jemné zemité tóny, ktoré autorka použila, vystihujú nežnosť a ľahkosť tohto ružového vína.    

Cabernet Sauvignon – akostné odrodové víno
Cabernet Sauvignon je jedným z najušľachtilejších predstaviteľov červených vín. Na prvý pohľad zaujme elegantnou červenou farbou. V intenzívnej vôni bobuľového ovocia objavíte najmä vôňu zrelých čiernych ríbezlí. Zrením získava harmonický nádych dymu a čokolády. Vhodne doplní jedlá z tmavého mäsa ako divina či hovädzie.

Etiketu Cabernetu Sauvignon bude po celý rok zdobiť etiketa absolventa VŠVÚ Mgr. art. Milana Rubického, ktorý znázornil zamyslenú ženu pri pohári červeného vína. Odtiene rubínovej farby, ktoré autor použil, sú priam ideálnymi pre etikety červených vín.

Rizling rýnsky – akostné odrodové víno
Rizling rýnsky je víno bohatej chuti a iskrivej žltozelenej farby. Vyniká sviežou arómou s ľahkými tónmi lipového kvetu. Chuťou je korenisté, zvýraznené pikantnou kyslou príchuťou. V chuti nájdete zrelé grepy, ananás, kôru limetky a sladké hrozno. Príjemne doplní pokrmy z bravčového mäsa alebo pečenej hydiny, ale tiež sladkovodné ryby a zeleninové špeciality.

Etiketu Rizlingu rýnskeho bude po celý rok zdobiť etiketa študentky 2. ročníka VŠVÚ Mariany Lujzy Palugovej, ktorá pripomína tvorbu slávneho Pabla Picassa. Etiketa v kubistickom štýle vyniká výraznými farebnými detailmi.

Zdroj: Vitis Pezinok

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety