Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Štiavnická vínna špacírka 2015

Štiavnická vínna špacírka 2015

12.10.2015

Banská Štiavnica 14. – 16.11.2015.

Oslava prémiových  vín a vínneho turizmu
Vínna špacírka je prechádzka po tajomných zákutiach Banskej Štiavnice, ktoré návštevníkom nie sú bežne prístupné. Staré štôlne schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria 7 vínnych zastávok, kde budete môcť ochutnať prémiové vína za prítomnosti vinárov. Prémiové víno má charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia. Za poctivým vínom sa vždy skrýva príbeh konkrétnych ľudí. Vínna špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín.

Špacírka 2015
Prvá špacírka (2014) sa stretla s dobrým ohlasom, preto pokračujeme v nastolenej dramaturgii vín. Pribudnú 2 vínne zastávky, zopár vinárov a zahraniční vinári z Talianska s ponukou prírodných vín. Oproti minulému roku sme posilnili gastronomickú časť, a to v rozmanitosti aj kvalite. Ochutnať môžete lokálne výrobky, aj rešpektovaných šéfkuchárov. Štiavnica je krásne a jedinečné mesto, bola by škoda nevychutnať si ho. Preto organizátori zostavili zaujímavý doplnkový program aj na nedeľu. Zaujímavého hosťa našli v Nemecku. Pán Sebastian Oberbillig z vinárstva Deutschherrenhofv najstaršom meste Nemecka Trierprinesie rozprávanie o rizlingoch a ochutnávku vín z desiatich vinárstiev z oblasti Mosely, rodiska kráľovských rizlingov. Bude prvým v programovej línii Odrody sveta, kde každý rok predstavíme inú výnimočnú odrodu a lokalitu. Raritou je Bytová reštaurácia LOCK-AL. Koncept jedla, ktoré pripravujú nie profesionálni kuchári, ale nadšenci pre dobré jedlo a víno pre pár osôb vo vlastnom byte, je v západnej Európe rozšírený, ale v Štiavnici bude mať premiéru. Nie len jedlom a pitím je človek živý. V nedeľu nás čaká aj Vražda v Kachelmane, jedinečná kombinácia divadelného predstaveniaa zážitkovej gastronómie,ale aj ďalšie kultúrne a gastronomické aktivity. Pre najvytrvalejších je v pondelok prichystaný výlet do Pivnice BRHLOVCE, malého butikového vinárstva, ktoré sídli v skalných obydliach.

7 vínnych zastávok, 20 vinárov a 100 vín
Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Všetky zúčastnené vinárstva pochádzajú z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú Tekov, Strekov, Poiplie a Pohronie. Vinohrady sú vysadené na sopečnom podloží mohutného štiavnického vulkánu a dávajú vínku špecifickú chuť. Doplnkom sú zahraniční hostia, malí producenti prírodných vín z Talianska a bulharské vinárstvo Terra Tangra. Aj vzhľadom na jedinečnosť priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov limitovaná. Do predaja je uvoľnených 444 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku, kapacita nedeľného programu, ochutnávky Odrody sveta a Vraždy v Kachelmane je obmedzená na 50 miest.

Všetky potrebné informácie sprostredkuje stránka www.stiavnicavino.sk. Predpredaj lístkov začína 10.10.2015.

Organizátori Štiavnickej vínne špacírky sú Región Banská Štiavnica a ViNOCENTRUM Banská Štiavnica.

Kontakt:
Región Banská Štiavnica oocr
Kammerhofská 1, Banská Štiavnica
WEB: www.banskastiavnica.travel, www.stiavnicavino.sk
EMAIL: marketing@banskastiavnica.travel
TELEFÓN: + 421 0918 638 675

Zdroj: Región Banská Štiavnica oocr, www.stiavnicavino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety