Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Štiavnická vínna špacírka 2015

Štiavnická vínna špacírka 2015

12.10.2015

Banská Štiavnica 14. – 16.11.2015.

Oslava prémiových  vín a vínneho turizmu
Vínna špacírka je prechádzka po tajomných zákutiach Banskej Štiavnice, ktoré návštevníkom nie sú bežne prístupné. Staré štôlne schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria 7 vínnych zastávok, kde budete môcť ochutnať prémiové vína za prítomnosti vinárov. Prémiové víno má charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia. Za poctivým vínom sa vždy skrýva príbeh konkrétnych ľudí. Vínna špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín.

Špacírka 2015
Prvá špacírka (2014) sa stretla s dobrým ohlasom, preto pokračujeme v nastolenej dramaturgii vín. Pribudnú 2 vínne zastávky, zopár vinárov a zahraniční vinári z Talianska s ponukou prírodných vín. Oproti minulému roku sme posilnili gastronomickú časť, a to v rozmanitosti aj kvalite. Ochutnať môžete lokálne výrobky, aj rešpektovaných šéfkuchárov. Štiavnica je krásne a jedinečné mesto, bola by škoda nevychutnať si ho. Preto organizátori zostavili zaujímavý doplnkový program aj na nedeľu. Zaujímavého hosťa našli v Nemecku. Pán Sebastian Oberbillig z vinárstva Deutschherrenhofv najstaršom meste Nemecka Trierprinesie rozprávanie o rizlingoch a ochutnávku vín z desiatich vinárstiev z oblasti Mosely, rodiska kráľovských rizlingov. Bude prvým v programovej línii Odrody sveta, kde každý rok predstavíme inú výnimočnú odrodu a lokalitu. Raritou je Bytová reštaurácia LOCK-AL. Koncept jedla, ktoré pripravujú nie profesionálni kuchári, ale nadšenci pre dobré jedlo a víno pre pár osôb vo vlastnom byte, je v západnej Európe rozšírený, ale v Štiavnici bude mať premiéru. Nie len jedlom a pitím je človek živý. V nedeľu nás čaká aj Vražda v Kachelmane, jedinečná kombinácia divadelného predstaveniaa zážitkovej gastronómie,ale aj ďalšie kultúrne a gastronomické aktivity. Pre najvytrvalejších je v pondelok prichystaný výlet do Pivnice BRHLOVCE, malého butikového vinárstva, ktoré sídli v skalných obydliach.

7 vínnych zastávok, 20 vinárov a 100 vín
Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Všetky zúčastnené vinárstva pochádzajú z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú Tekov, Strekov, Poiplie a Pohronie. Vinohrady sú vysadené na sopečnom podloží mohutného štiavnického vulkánu a dávajú vínku špecifickú chuť. Doplnkom sú zahraniční hostia, malí producenti prírodných vín z Talianska a bulharské vinárstvo Terra Tangra. Aj vzhľadom na jedinečnosť priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov limitovaná. Do predaja je uvoľnených 444 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku, kapacita nedeľného programu, ochutnávky Odrody sveta a Vraždy v Kachelmane je obmedzená na 50 miest.

Všetky potrebné informácie sprostredkuje stránka www.stiavnicavino.sk. Predpredaj lístkov začína 10.10.2015.

Organizátori Štiavnickej vínne špacírky sú Región Banská Štiavnica a ViNOCENTRUM Banská Štiavnica.

Kontakt:
Región Banská Štiavnica oocr
Kammerhofská 1, Banská Štiavnica
WEB: www.banskastiavnica.travel, www.stiavnicavino.sk
EMAIL: marketing@banskastiavnica.travel
TELEFÓN: + 421 0918 638 675

Zdroj: Región Banská Štiavnica oocr, www.stiavnicavino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety