Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Ručne maľovaná mapa pre milovníkov vína

Ručne maľovaná mapa pre milovníkov vína

18.12.2014

Od začiatku decembra sa môžeme tešiť z nového produktu z dielne Vydavateľstva CBS – ručne maľovaná mapa s názvom Vinárstvo a agroturistika na Slovensku. Táto malebná mapka nepochybne poteší všetkých priaznivcov dobrého vína. Nájdete na nej vyznačené všetky slovenské vínne cesty, ale aj oveľa viac.

Cieľom nového originálneho produktu v podobe ručne maľovanej mapy je zvýšiť záujem odbornej, ako aj širokej verejnosti o vinárstvo a agroturistiku na Slovensku. Koniec koncov, všetky maľované mapy CBS sú vždy späté s propagáciou cestovného ruchu v našej krajine, a keďže vinárstvo a agroturistika je u nás v rozkvete, vznik maľovanej mapy venovanej tomuto odvetviu bol len otázkou času. Mapa si dala za cieľ osloviť aj cudzincov, preto bude vytvorená v slovenčine i angličtine.

Prstom po vinárskej mape
Keď zablúdite pohľadom do ručne maľovanej mapy, ihneď zistíte, v čom spočíva jej čaro. Prívlastok ručne maľovaná totiž nemá len tak pre nič za nič. Takáto mapka je totiž do posledného detailu ručnou prácou, ktorej základom je originálny obraz. Maliar na ňom pracuje jeden až dva mesiace. Vytvorenie takéhoto diela si však nevyžaduje len čas, ale aj nesmiernu dávku talentu.

A čo všetko teda môžeme na ručne maľovanej mape Vinárstvo a agroturistika na Slovensku nájsť? Túto otázku sme položili konateľovi Vydavateľstva CBS Milanovi Paprčkovi: „Sú na nej vyznačené všetky vínne cesty na Slovensku a zvýraznené obce a mestá s vinohradníckou tradíciou. Užívateľ sa dozvie o možnostiach degustácií vín a rôznych doplnkových službách, ktoré sú s nimi spojené. Bude tam aj kalendár akcií s vinárskou tematikou. Okrem vinárov o účasť na projekte prejavili záujem aj iní podnikatelia v oblasti agroturistiky, napríklad salaše, chovatelia koní a podobne. Okrem toho tradične na tejto mape nájdete tiež turisticky najatraktívnejšie miesta Slovenska – hrady a zámky, pamiatky UNESCO, iné významné pamiatky a pamiatkové rezervácie, sprístupnené jaskyne a ostatné významné prírodné zaujímavosti.“

Aj ručne maľované mapy idú s dobou
Krásy Slovenska, naša vinohradnícka tradícia i kvality slovenských vín, ktoré sa bez problémov dokážu vyrovnať známym zahraničným značkám, to všetko si rozhodne zaslúži propagáciu. Vydavateľstvo CBS si to uvedomuje rovnako ako to, že je nutné prispôsobiť sa dobe. Tak prišlo s myšlienkou vytvorenia interaktívnych maľovaných máp. Tie sa vďaka možnosti umiestnenia na webových stránkach dokážu dostať k oveľa širšiemu spektru ľudí. A čo je ich ďalšou výhodou, môžu byť zároveň veľmi efektívnou ozdobou každej internetovej stránky. Interaktívnu verziu mapy Vinárstvo a agroturistika na Slovensku nájdete napríklad na stránkach Asociácie someliérov SR, ale aj na webovej stránke samotného Vydavateľstva CBS.

Spolupráca, vďaka ktorej vzniká originalita tvorená srdcom
Celého projektu ručne maľovanej mapy Vinárstvo a agroturistika na Slovensku sa zúčastnilo približne 50 vinárov a agropodnikateľov, bez ktorých by tento originálny produkt nemohol vzniknúť. Zo všetkých možno spomenúť Národnú sieť rozvoja vidieka SR, prostredníctvom ktorej sa budete môcť s  ručne maľovanou mapou Vinárstvo a agroturistika na Slovensku stretnúť. Do kontaktu s vinárskou maľovanou mapou mohli prísť však aj návštevníci úspešnej medzinárodnej výstavy vín Vinum Laugaricio 2014 v Trenčíne, kde vzbudila pozornosť a pozitívne ohlasy. Mapku však nájdete i v kníhkupectvách, taktiež u ďalších partnerov projektu, na e-shope stránky cbs.sk či na zľavových portáloch. A tak je úplne jasné, že ku každému správnemu vinárovi sa tento výnimočný ručne maľovaný produkt bez problémov dostane.

Zdroj: CBS - Originalita tvorená srdcom, www.malovane-mapy.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  Február 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety