Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Prichádza piaty ročník Vínšpacírky

Prichádza piaty ročník Vínšpacírky

17.04.2018

V meste pod Urpínom sa už 28. apríla stretnú milovníci vína a producenti tohto obľúbeného moku s tým najlepším, čo im úroda priniesla v uplynulých sezónach. Medzi vyše tridsiatkou vystavovateľov nájdu návštevníci Vínšpacírky nielen osvedčené stálice, ale aj menšie lokálne vinárstva. Jubilejný 5. ročník podujatia prinesie aj niekoľko atraktívnych noviniek v rámci programu.

Vínna cesta sa uskutoční poslednú aprílovú sobotu za sprievodu tónov Jazz festivalu. "V Banskej Bystrici sa už tradične v tento deň spoja sily špičkových jazzových hudobníkov a elity z oblasti vinárstva. Som si istý, že Jazz festival a Vínšpacírka vytvoria spoločne neopakovateľnú atmosféru, ktorú si prídu vychutnať stovky návštevníkov a námestie po zime opäť ožije,“ hovorí viceprimátor Martin Turčan. Vínšpacírka už tradične otvorí letnú sezónu v meste slávnostným spustením fontány.

Aj vtomto roku usporiadatelia pripravili pre návštevníkov na Námestí SNP zaujímavý program, ktorý štartuje o 14,00 hod. "Na vlaňajšom ročníku sa nám podarilo zlomiť slovenský rekord v hromadnej sabráži a ocenili sme ďalšiu z popredných osobností enológie a vinárstva na Slovensku - Fedora Malíka. Aj tento rok sme vybrali z vinárskej obce jednu z významných autorít. Keďže ide o jubilejný piaty ročník, program bude bohatý,“ pozýva na podujatie Andrej Patráš, predseda Cechu hostinských. Oficiálny koniec podujatia je o 20,00 hod.

Súčasťou lístka na Vínšpacírku sú bobule - zaužívané platidlo Vínšpacírky. Bobule bude možné uplatniť si na ktoromkoľvek stanovišti zo zúčastnených prevádzok a dokúpiť si, po preukázaní zakúpeného lístka, aj ďalšie navyše. V deň podujatia je potrebné vyzdvihnúť si na jednom zo stanovíšť taštičku s degustačným pohárikom, ktorý je pre špacírovanie po námestí nevyhnutnosťou. Okrem neho nájdu vínomilci v taštičke aj pár praktických drobností.

V predpredaji je možné zakúpiť si lístok za výhodnejších 15 €, od polovice apríla to bude 20 €. "Chcel by som touto cestou vyzvať všetkých, ktorí si Vínšpacírku obľúbili tak ako my, aby si lístky zakúpili už teraz a nenechávali si to na poslednú chvíľu. Vlani sme vypredali rekordných 1200 lístkov. Ich počet je každoročne limitovaný. Očakávame, že v tomto roku bude záujem o podujatie ešte o čosi vyšší,“ dodáva Patráš.

Ďalšie informácie o Vínšpacírke, vrátane možnosti kúpy lístkov online a v predpredaji, nájdete na www.vinspacirka.sk.

Zdroj: Cech hostinských Banská Bystrica, www.vinspacirka.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Máj 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety