Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Peter Matyšák ide hrdo s tvárou na trh

Peter Matyšák ide hrdo s tvárou na trh

28.05.2018

Takmer 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia vinárstva Matyšák, ktorému dal jeho zakladateľ Peter Matyšák svoju nezameniteľnú tvár a s ktorou teraz prichádza hrdo na trh.

Cesta ku krásnemu vínu však nebola vždy jednoduchá, no Peter Matyšák so svojou prirodzenou živelnosťou a odvahou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj tu, na našom malom Slovensku, môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal.

Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre mesta Pezinok, známom svojou stáročnou vinárskou tradíciou. K vínu a gastronómii mal vždy blízko – manželka Katka pochádza zo starej vinohradníckej rodiny a sám si počas takmer 20 rokov prešiel všetkými pozíciami spojenými s vínom.Práve svoje predošlé skúsenosti v kombinácii s cieľavedomosťou zúročil pri budovaní úspešného vinárstva. Od začiatku mal jasný cieľ – prinášať zákazníkom kvalitné vína a také gastronomické zážitky, na ktoré sa len tak nezabúda. Počas rokov nadviazal spoluprácu s viacerými šikovnými vinohradníkmi, z ktorých sa neskôr stali jeho dvorní vinohradníci a dodávatelia. Okrem toho v priestoroch pôvodného vinárstva otvoril vyhľadávanú reštauráciu Vinum Galeria Bozen, svoje vinárstvo presťahoval do novovybudovaných priestorov v  Glejovke a neďaleko centra Bratislavy otvoril hotel s najstaršou archívnou pivnicou v strednej a vo východnej Európe.  

Je prirodzené, že tak, ako sa postupne vyvíja vinárstvo, vyvíjajú sa aj nároky a požiadavky samotných zákazníkov. Roky skúseností zapísané v tvári Petra Matyšáka prirodzene formujú aj samotné výrobky. Na trh sa tak teraz dostávajú vína s úplne novým dizajnom, ktorý hrdo reprezentuje tradície a samotného zakladateľa vinárstva Petra Matyšáka.

V novej etikete sú výrazné dva prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta. Peter Matyšák sa pre svoju živelnosť, odvahu a vieru v lepšiu budúcnosť stal pre ľudí vo svojom okolí symbolom, ktorý sa práve v tejto podobe dostáva na etikety.

Krajina zas symbolizuje vinohradnícke tradície, ktoré sa s Pezinkom spájajú už po stáročia. Samotný Pezinok je reprezentovaný jeho tromi hlavnými dominantami – kostolmi. Tie spolu s Grinavským jazerom, pri ktorom sa nachádzajú staré dvorné vinohrady s legendárnym Silvánom, dávajú celej oblasti jej nezameniteľnú identitu a atmosféru. Nemenej doležité je v celej symbolike aj slnko, ktoré do krajiny vlieva život, optimizmus a nádej.

Zdroj: VÍNO MATYŠÁK, www.vinomatysak.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  August 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety