Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Peter Matyšák ide hrdo s tvárou na trh

Peter Matyšák ide hrdo s tvárou na trh

28.05.2018

Takmer 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia vinárstva Matyšák, ktorému dal jeho zakladateľ Peter Matyšák svoju nezameniteľnú tvár a s ktorou teraz prichádza hrdo na trh.

Cesta ku krásnemu vínu však nebola vždy jednoduchá, no Peter Matyšák so svojou prirodzenou živelnosťou a odvahou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj tu, na našom malom Slovensku, môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal.

Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre mesta Pezinok, známom svojou stáročnou vinárskou tradíciou. K vínu a gastronómii mal vždy blízko – manželka Katka pochádza zo starej vinohradníckej rodiny a sám si počas takmer 20 rokov prešiel všetkými pozíciami spojenými s vínom.Práve svoje predošlé skúsenosti v kombinácii s cieľavedomosťou zúročil pri budovaní úspešného vinárstva. Od začiatku mal jasný cieľ – prinášať zákazníkom kvalitné vína a také gastronomické zážitky, na ktoré sa len tak nezabúda. Počas rokov nadviazal spoluprácu s viacerými šikovnými vinohradníkmi, z ktorých sa neskôr stali jeho dvorní vinohradníci a dodávatelia. Okrem toho v priestoroch pôvodného vinárstva otvoril vyhľadávanú reštauráciu Vinum Galeria Bozen, svoje vinárstvo presťahoval do novovybudovaných priestorov v  Glejovke a neďaleko centra Bratislavy otvoril hotel s najstaršou archívnou pivnicou v strednej a vo východnej Európe.  

Je prirodzené, že tak, ako sa postupne vyvíja vinárstvo, vyvíjajú sa aj nároky a požiadavky samotných zákazníkov. Roky skúseností zapísané v tvári Petra Matyšáka prirodzene formujú aj samotné výrobky. Na trh sa tak teraz dostávajú vína s úplne novým dizajnom, ktorý hrdo reprezentuje tradície a samotného zakladateľa vinárstva Petra Matyšáka.

V novej etikete sú výrazné dva prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta. Peter Matyšák sa pre svoju živelnosť, odvahu a vieru v lepšiu budúcnosť stal pre ľudí vo svojom okolí symbolom, ktorý sa práve v tejto podobe dostáva na etikety.

Krajina zas symbolizuje vinohradnícke tradície, ktoré sa s Pezinkom spájajú už po stáročia. Samotný Pezinok je reprezentovaný jeho tromi hlavnými dominantami – kostolmi. Tie spolu s Grinavským jazerom, pri ktorom sa nachádzajú staré dvorné vinohrady s legendárnym Silvánom, dávajú celej oblasti jej nezameniteľnú identitu a atmosféru. Nemenej doležité je v celej symbolike aj slnko, ktoré do krajiny vlieva život, optimizmus a nádej.

Zdroj: VÍNO MATYŠÁK, www.vinomatysak.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Máj 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety