Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Ovocné vína a medovina budú bez dane

Ovocné vína a medovina budú bez dane

Výrobcovia ovocných vín a medoviny nebudú platiť spotrebnú daň. Poslanci Národnej rady totiž v stredu schválili pozmeňujúci návrh poslanca Jána Goliana (SDKÚ-DS) k novele zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy. Poslanecký návrh zavádza nulovú sadzbu spotrebnej dane na tiché fermentované nápoje. Týka sa to nielen medoviny, čo pôvodne navrhovalo ministerstvo financií, ale aj ovocných vín.

Nulová sadzba má platiť od začiatku marca. Producenti, ktorí už za január a február spotrebné dane zaplatili, budú môcť colný úrad požiadať o vrátenie. V týchto prípadoch by sa nemali uplatniť ani pokuty za nepodané daňové priznanie či nezaplatenie dane.

Poslanci vyhoveli požiadavkám producentov medoviny ako aj ovocných vín, ktorí kritizovali vlani schválený zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorý ponechal nulovú daň len pre tiché vína. Výrobcovia medoviny sa po schválení tohto zákona obrátili na prezidenta Ivana Gašparoviča, ktorý uznal ich argumenty a s podpisom zákona súhlasil len pod tou podmienkou, že ministerstvo financií ho okamžite novelizuje.

Producenti ovocných vín zase zákon, ktorý nadobudol účinnosť začiatkom tohto roka, označili za diskriminačný, protiliberálny a protieurópsky a jeho priamym dôsledkom by podľa nich bola faktická likvidácia producentov ovocných vín na Slovensku.

Zdroj: Združenie Malokarpatská vínna cesta, eTREND.sk

Publikované: 08.02.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety