Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Objavte čaro Mladých vín

Objavte čaro Mladých vín

Vo vinohradníckych kalendároch patrí mesiac november k obľúbeným obdobiam v roku. Tradične sa nesie v znamení oslavy vína, kedy môžeme privítať mladé vína končiaceho roka. Spoločnosť VITIS Pezinok, významný producent tichých vín na Slovensku, prináša tento rok prvé Mladé vína. Do vybranej skupiny mladých vín VITIS sa radia Svätovavrinecké rosé, Müller Thurgau a Frankovka modrá.

Mladé vína sú plné antioxidantov a tešia sa veľkej obľube - vo Francúzsku je to známe Beaujolais, v susednom Česku Svätomartinské víno, na Slovensku sú to Mladé vína. Ako povedal jeden grécky filozof: „Víno je medzi nápojmi najušľachtilejšie, medzi liekmi najchutnejšie a medzi pokrmami najpríjemnejšie,“ preto neváhajte a spoznajte s nami prvé mladé vína ročníka 2011!

Predstavujeme Mladé vína VITIS Pezinok, ročník 2011:

Svätovavrinecké rosé
Romantické ružové mladé víno poteší nejedného konzumenta nielen svojou očarujúcou farbou, ale aj sviežou chuťou a príjemnou vôňou. Osviežujúcu chuť tomuto mladému vínu dodáva vyvážený pomer kyselín a trieslovín, lahodnú vôňu zase bobuľové ovocie ako jahody, čerešne či višne. Výsledkom je dokonalá harmónia chuti a vône. Mladé víno Svätovavrinecké rosé odporúčame podávať  k jedlám z hydiny, k údenému alebo tmavému mäsu, výbornú kombináciu chutí tvorí aj so zrelými aromatickými syrmi.

Müller Thurgau
Podmanivé biele víno zlatistej farby si môžete vychutnať pri každej príležitosti. Toto mladé víno je ľahké a nesie v sebe charakter sviežeho ovocia, prekvapí svojou krásnou vôňou a jemnou harmonickou chuťou. V očarujúcej vôni sa snúbi muškátová aróma s kvetinovou, ktorá vás opantá už od prvej chvíle. Mladé víno Müller Thurgau odporúčame servírovať k pečenej a grilovanej hydine. Ideálnu kombináciu však tvorí aj s rôznymi úpravami sladkovodných rýb a bieleho mäsa.

Frankovka modrá
Toto elegantné víno rubínovej farby si vás získa vďaka svojej výraznej chuti a príjemnej vône. V chuti nájdete tóny sladkej maliny s jemným tónom makovíc, ktorá sa dokonale dopĺňa s kyselinami a tanínmi. Vo vôni sa skrývajú zrelé višne v kombinácii s exotickou škoricou. Mladé víno  Frankovka modrá sa výborne hodí ku korenistým jedlám z tmavého mäsa a k divine. Môžeme ho však podávať aj ku grilovaným a pečeným jedlám z hydiny.


Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2010 bol vyše 16 miliónov jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o takmer 5 % oproti roku 2009.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Simona Mištíková, Zuzana Janove      Miloslav Popovič, HUBERT J.E. Sereď
SEESAME Communication Experts    Marketing manager
Tel.: 02/4342 2978                                  Tel: 031/788 1021
Fax: 02/4333 0003                                   Fax: 031/789 2828
e-mail: mistikova@seesame.com       e-mail: popovic@hubertsekt.sk
e-mail: janove@seesame.com

Publikované: 10.11.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety