Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nový dizajn značky Villa Vino Rača

Nový dizajn značky Villa Vino Rača

Spoločnosť Villa Vino Rača sa v priebehu posledného desaťročia transformovala nielen v oblasti vinohradníckej a vinárskej technológie, ale aj v oblasti produktového marketingu. Symbolom kvalitatívnych a kreatívnych zmien ,ktoré pozitívne prijala spotrebiteľská verejnosť, je nové logo spoločnosti. Jeho autorom je Vladimír Plecho, medzinárodne uznávaný grafik a výtvarný umelec, úspešný tvorca etikiet mnohých slovenských vín (víťaz medzinárodnej súťaže World Label Awards 2010). Nové logo Villa Vino Rača vychádza z názvu spoločnosti. Obsahovo je priamym pokračovaním tradície značky. Zvýrazňuje miestne ,,terroir,, v podobe  tradičného račianskeho erbu. Nadčasový efekt loga autor umocnil použitím rubínovočervenej farby. Tá zosobňuje príslušnosť nielen k Račianskej Frankovke, ale je zároveň dynamickým motívom pre celú rodinu kvalitných odrodových vín s chráneným označením pôvodu, ktoré sa rodia v Rači. Použitý font písma v zásade podčiarkuje skutočnú hodnotu račianskych vín v spojení s moderným životným štýlom. A práve spotrebitelia, ktorí hľadajú emócie pretavené do širokého spektra farieb, vôní a chutí račianskych vín, nájdu v račianskych vínach hodnotu potvrdenú generáciami miestnych vinohradníkov a vinárov. Cieľová skupina ,pre ktorú sú určené račianske vína s novým logom i adjustážou, sa delí na privátnych zákazníkov so skúsenosťami, ale aj na bežného spotrebiteľa, ktorý či už doma alebo dennej gastronómii hľadá potvrdenú kvalitu slovenského vína za rozumnú cenu.

Prvou je inšpirácia
Prvou kolekciou, ktorá sa dostáva na trh s novou kompletnou adjustážou je Inspiration Collection. Biele odrodové vína majú etikety na striebornom podklade, ktorý evokuje motív tepaného kovu. Pre šat ružových vín spoločnosť použila bielu etiketu nalepenú na čírej transparentnej fľaši. Zvýrazňuje tým atraktívne farebné odtiene rosé, ktoré sú určené prednostne na jarný a letný trh s ružovým vínom. Červené vína z modrých odrôd sú ,,zabalené,,do čiernej etikety s bielou potlačou. Rodinu Inspiration Collection zjednocuje na etiketách spoločné označenie a na hrdle fliaš moderný skrutkový uzáver prémiovej kvality. Výhody tohto uzáveru oproti klasickým korkovým zátkam sú všeobecne známe. Najdôležitejšími pozitívami jeho použitia je až 39-násobne lepšia tesnosť, dokonalá mikrobiálna čistota, jednoduchá manipulácia s fľašou v priebehu otvárania, no najmä absencia reklamácií, ktoré zákazníci v gastronómii, ale aj pri súkromnom nákupe interpretujú v podobe príchute po korku. V Rakúsku, Nemecku, vo Francúzsku i v Taliansku spôsobilo použitie skrutkových uzáverov revolúciu v uchovávaní a v zjednodušení servisu vína pri zachovaní jeho vynikajúcich senzorických vlastností.
Po Inspiration Collection sa v priebehu tohto roka uskutočnia zmeny vo vzhľade ďalších kolekcií vín z vinárstva Villa Vino Rača. Kompletne nová adjustáž sa objaví aj na fľašiach Exclusive Collection. Menšie zmeny budú viditeľné aj na fľašiach prémiovej kolekcie vín Chateau Palugyay, ktorá od svojho vzniku patrí medzi najkrajšie na našom trhu. Vedenie spoločnosti  sa preto rozhodlo v úspešnej línii vín mimoriadnej kvality pokračovať iba s jemným ,,face liftingom,, ktorý podľa vzoru prvej adjustáže len umocní jedinečný degustačný zážitok pre najlepšie ročníky vyrobené v spoločnosti Villa Vino Rača.


Zdroj:
Villa Vino Rača, www.villavinoraca.sk

Publikované: 23.07.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety