Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Nová sezóna v JM Vinárstve Doľany

Nová sezóna v JM Vinárstve Doľany

Novú „ vinársku „ sezónu v JM Vinárstve Doľany otvorili skutočne veľkolepo a s veľkými očakávaniami. Ivan „Tuli“ Vojtek uviedol na trh Modrý portugal, neskorý zber 2009, Štefan Kunčák, zástupca medzinárodnej súťaže Víno Slovenija v Gorni Radgoni prišiel odovzdať v poradí už druhé výborné umiestnenie vín z JM Vinárstva Doľany na medzinárodnej pôde tejto vinárskej súťaži.

Čo očakávame od roku 2011?

Ročník 2011 je charakteristický predpokladanou veľmi dobrou a kvalitnou úrodou, výbornou cukornatosťou s technologický jednoduchým spracovaním. Priaznivci sa môžu tešiť na plné a kvalitné vína.

Udržujeme pestovanie národného dedičstva – uvádzame nový Modrý portugal 2009, neskorý zber

Na Slovensku sa nepestujú len moderné odrody s vysokým potenciálom zrenia, ktoré je ideálne piť až po viacročnom skladovaní. Existujú však aj odrody, ktoré sú najlepšie mladé – neznamená to však, že by boli menejcenné. Jednou z odrôd ľahších červených vín je portugalské modré. Jeho pôvod by mal byť zrejmý z názvu, v skutočnosti však pravdepodobne pochádza z nemeckého alebo rakúskeho Podunajska. V týchto krajinách sa tiež najviac pestuje, podobne ako v Maďarsku, Česku a na Slovensku. Na Slovensku sa vo väčšej miere tradične pestuje v malokarpatských Orešanoch a v okolí Skalice. Ako hovorí enologička Gabriela Vojteková, jeho pestovanie je súčasťou národného dedičstva. Veď práve modrý portugal pestovali napríklad hrdinovia Hečkovho románu Červené víno.

"Modrý portugal z JM Vinárstva Doľany má oslovil hlavne kvôli chuti, je dospelé, nie je ťažké a chuti báječne. Je krásnej farby, hravej chute, presne ako som ja... Úplne si ho viem predstaviť k udenej rybičke...hmm... večer si pochutím... Modrý portugal je málo známy, ľudia si väčšinou myslia, že je z Portugalska. Som rád, že ľudia konečne začali pozerať na etiketu výrobkov a chcú kupovať dobré, kvalitné vína. Práve Modrý portugal, neskorý zber 2009 z produkcie JM Vinárstva Doľany takým vínom naozaj je, preto ho môžem len doporučiť." Ivan Tuli Vojtek.

Opätovný úspech vín JM Vinárstva Doľany na 37. ročníku vinárskej súťaži na 49. ročníku poľnohospodárskej výstavy AGRA

O tom, aké elegantné, hladké a pôsobivé chute prinášajú slovenské vína, sa presviedčame čoraz viac. Slovenské víno má v sebe ukrytý slovenský temperament, ale vraví sa, že vo víne je ukrytá pravda a tá hovorí aj o úspechu. Často si vo svete mýlia Slovensko so Slovinskom, ale po ďalšom veľkom úspechu na 37. ročníku súťaže vín Vino Slovenija Gornja Radgona v Slovinsku v rámci poľnohospodárskej výstavy AGRA si to zásluhou slovenského vinára Ing. Jozefa Mikuša pliesť určite už nebudú. Keďže Slovinsko je po celom svete známe svojimi vínami dosahujúcimi vysokú kvalitu porovnateľnú s vínami z Talianska a z Francúzska, o to hodnotnejšie je ocenenie, ktoré získalo Tramín červený 2010, polosladký Gold line. Z 252 vzoriek vín práve toto víno z produkcie JM Vinárstvo Doľany dostalo zlatú medajlu v kategórii suchých vín. Ďalšie ocenenie z produkcie JM Vinárstvo Doľany získalo víno Alibernet 2007, neskorý zber, ktoré má striebornú medailu. Na tomto už 37. ročníku súťaže sa zúčastnilo 217 vinárov z 8 krajín so 635 vzorkami vín. Ocenenia, ktoré JM Vinárstvo Doľany získalo v krajine, kde sa produkujú vína vysokej kvality, majú o to vyššiu hodnotu. Úspech JM Vinárstva Doľany na medzinárodnej súťaži v Slovinsku je synonymom kvality vína v širšom európskom priestore.

Predseda komisie : Dr. Mojmir Womdra, univ. dipl.ing.

" .... Slovensko je krajina s bohatou vinárskou tradíciou, teraz sa jej ponúkajú veľké možnosti promócie mladých, nových vín, tak v Európe, ako aj vo svete. Kvalitou svojich vín sa na popredné miesta výrobcov v Európe zaradilo aj JM Vinárstvo Doľany. Pán Ing. Jozef Mikuš sa so svojimi oceneniami, ktoré získal  v Gornjej Radgonje na súťaži VINO SLOVENIJA, ŠAMPIÓN  v roku 2010 / Rulandske šedé / a ZLATÁ MEDAILA v roku 2011 / Tramín červený / v kategórii bielych suchých vín, zapísal do mapy významných vinárov Európy. Presadil sa vysokou kvalitou v silnej medzinárodnej konkurencii. Dokázal vynikajúco spojiť  tradíciu a vzácne skúsenosti  z minulosti s modernou vinárskou technológiu dneška. Preto očakávam, že sa zúčastní aj na 38. ročníku súťaži VINO SLOVENIJA, ktoré bude 23.-27.07.2012 v organizácii Pomurského sejmu v Gornjej Radgone a získa nové, vysoké ocenenia.... "

Štefan Kunčák , zástupa Pomurskeho sejumu Gorna Radgona na Slovensku: „ Vašu účasť na tejto medzinárodnej súťaži hodnotím veľmi úspešne. Konkurencia bola skutočne veľká a zúčasnilo sa jej veľa skvelých vín, vyrábaných svetoznámou modernou technológiou. Niektorým vinárom, ktorý sa našej súťaže zúčasňujú pravidelne vám môžu ticho zavidieť, keď sa im podarí za 10 rokov získať nejaké ocenenie je to pre nich neskutočný úspech. Vy ste bodovali v 2 ročníkoch a hneď so 4 oceneniami pre 4 vzorky. Je to extra úspech z pohľadu organizátorov súťaže... „

Nuž pripime si na ďalšie úspechy.

Zdroj: JM Vinárstvo Doľany, www.jmvinar.sk

Publikované: 06.09.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety