Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Najstarší Shiraz sveta

Najstarší Shiraz sveta

18.11.2014

Freedom 1843 Shiraz Vineyard – najdôležitejšia vinica spoločnosti Langmeil, ktorej výsadba sa datuje rokom 1843. Jedná sa pravdepodobne o najstarší pred fyloxérny Shiraz sveta, z ktorého úroda je aj v súčasnosti využívaná na produkciu vína.

V ponuke vinotéky Vino dei vini nájdete novinku z Autrálie - vinárstvo Langmeil. Úvodným príspevkom by sme Vám radi priblížili lahôdku tohto prémiového producenta. Víno z viac než 170. ročnej vinice. Necelých jeden a pol hektára tohto unikátu je situovaných na pozemku s názvom Tanunda. Vinohrad vysadil v roku 1843 priekopnícky usadlík Christian Auricht. Auricht sa prisťahoval do Barossy z Pruska, kde bol prenasledovaný kvôli svojmu náboženskému presvedčeniu ( odvodenie pomenovania vinohradu – sloboda ). Jeho odkaz tak i dnes prežíva vďaka najstaršiemu známemu vinohradu Shirazu na celom svete. V súčasnosti sa hrozno z tejto vinice používa pri výrobe vlajkovej lodi spoločnosti - The Freedom Shiraz.

The Freedom 1843 Shiraz

Zloženie: 100% Shiraz. 80% vína zrelo 24 mesiacov v nových a 20% v starších francúzskych dubových sudoch.

Ročník 2012: miernejšie leto s malým počtom extrémnych horúčav. Oproti normálu neboli veľké výkyvy v časoch jednotlivých fáz dozrievania či zberu. Už skôr zberané vinohrady Shirazu, či zber Rieslingu alebo Cabernetu Sauvignon naznačili výborný potenciál. Trocha dažďa vo februári, pomerne mierna a suchá jeseň, s chladnejšími nocami, ktoré vytvorili skvelý priestor pre dozrievanie hrozna. Všeobecne výborný ročník pre všetky odrody.

Charakteristika: hlboká karmínovo-červená farba s fialovým odleskom. Bohatá a intenzívna vôňa zretých sliviek, čučoriedok a sušienok , v kombinácii s tónmi cédrového dreva, sladkého drievka a sladkého korenia. Šťavnaté ovocie na jazyku je podmanivo vyvážené šípkovou a sladkastou korenistosťou, zemitosťou a hodvábnymi trieslovinami. Víno má plné telo, ktoré predvádza dokonalú komplexnosť tónov. Dlhotrvajúci záver plný ovocia. Víno Vám v pivnici vydrží minimálne pätnásť rokov.

Zdroj: Vino dei vini, www.vinodeivini.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
  Október 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety