Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Najstarší Shiraz sveta

Najstarší Shiraz sveta

18.11.2014

Freedom 1843 Shiraz Vineyard – najdôležitejšia vinica spoločnosti Langmeil, ktorej výsadba sa datuje rokom 1843. Jedná sa pravdepodobne o najstarší pred fyloxérny Shiraz sveta, z ktorého úroda je aj v súčasnosti využívaná na produkciu vína.

V ponuke vinotéky Vino dei vini nájdete novinku z Autrálie - vinárstvo Langmeil. Úvodným príspevkom by sme Vám radi priblížili lahôdku tohto prémiového producenta. Víno z viac než 170. ročnej vinice. Necelých jeden a pol hektára tohto unikátu je situovaných na pozemku s názvom Tanunda. Vinohrad vysadil v roku 1843 priekopnícky usadlík Christian Auricht. Auricht sa prisťahoval do Barossy z Pruska, kde bol prenasledovaný kvôli svojmu náboženskému presvedčeniu ( odvodenie pomenovania vinohradu – sloboda ). Jeho odkaz tak i dnes prežíva vďaka najstaršiemu známemu vinohradu Shirazu na celom svete. V súčasnosti sa hrozno z tejto vinice používa pri výrobe vlajkovej lodi spoločnosti - The Freedom Shiraz.

The Freedom 1843 Shiraz

Zloženie: 100% Shiraz. 80% vína zrelo 24 mesiacov v nových a 20% v starších francúzskych dubových sudoch.

Ročník 2012: miernejšie leto s malým počtom extrémnych horúčav. Oproti normálu neboli veľké výkyvy v časoch jednotlivých fáz dozrievania či zberu. Už skôr zberané vinohrady Shirazu, či zber Rieslingu alebo Cabernetu Sauvignon naznačili výborný potenciál. Trocha dažďa vo februári, pomerne mierna a suchá jeseň, s chladnejšími nocami, ktoré vytvorili skvelý priestor pre dozrievanie hrozna. Všeobecne výborný ročník pre všetky odrody.

Charakteristika: hlboká karmínovo-červená farba s fialovým odleskom. Bohatá a intenzívna vôňa zretých sliviek, čučoriedok a sušienok , v kombinácii s tónmi cédrového dreva, sladkého drievka a sladkého korenia. Šťavnaté ovocie na jazyku je podmanivo vyvážené šípkovou a sladkastou korenistosťou, zemitosťou a hodvábnymi trieslovinami. Víno má plné telo, ktoré predvádza dokonalú komplexnosť tónov. Dlhotrvajúci záver plný ovocia. Víno Vám v pivnici vydrží minimálne pätnásť rokov.

Zdroj: Vino dei vini, www.vinodeivini.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  Február 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety