Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Najlepšia medovina sveta je zo Slovenska!

Najlepšia medovina sveta je zo Slovenska!

24.09.2015

Ako jediná spomedzi tisícov druhov medovín sa titulom Najlepšia medovina na svete roku 2015 môže pýšiť Bariková medovina z medovinárstva APIMED z Dolnej Krupej.

Tento titul jej udelila odborná porota na prestížnom včelárskom kongrese Apimondia, ktorý sa konal v dňoch 15.9. – 20.9. v hlavnom meste Južnej Kórei, Soul. Do súťaže sa zapojilo viacero slovenských výrobcov medoviny, ktorí úspešne reprezentovali včelársku tradíciu na Slovensku.

„Uspieť v konkurencii včelárskych veľmocí ako je USA, Čína, Argentína, Ukrajina, či Poľsko je pre slovenské medovinárstvo veľkou cťou i zadosťučinením,“ hovorí Ing. Peter Kudláč, majiteľ medovinárstva Apimed. Z hľadiska množstva produkcie medoviny v porovnaní so spomínanými krajinami sa Slovensko radí na posledné priečky, no úspechmi prevyšuje i tých najväčších svetových výrobcov tohto lahodného nápoja.

Úspechy medovinárstva Apimed na včelárskom kongrese Apimondia nekončia len prestížnym titulom Najlepšia medovina sveta. Bariková medovina získala zlato v kategórii tradičných medovín, striebro si odniesla Original Slovenská medovina a darčekové balenie so včelými produktami bolo ocenené zlatom v kategórii dekorácia z včelích produktov.

Zdroj: Ing. Peter Kudláč - APIMED, www.apimed.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety