Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Martin Babjak - ambasador JM Vinárstva Doľany

Martin Babjak - ambasador JM Vinárstva Doľany

Vizitka: Martin Babjak
Vyštudoval: Dopravná stredná škola vo Zvolene, odbor železničná doprava-preprava, Konzervatórium v Bratislave
Profesia: operný spevák od 1987
Stav: ženatý
Deti: 2 dcéry - Andrea (20), Simona (24)
Aktuálne bydlisko: Vajnory
Hobby: cyklistika, RC modely lietadiel rádiovo ovládané
Najkrajšie hobby: rodina.

Pán Babjak, stretli sme sa vo firme Ing. Jozefa Mikuša v Doľanoch, ako na vás toto vinárstvo zapôsobilo prvý raz?

Nie som tu dnes prvý raz, bol som pozvaný na pár akcií, ktoré sa tu konali už predtým. Pri prvom stretnutí som bol prekvapený, že tu v Doľanoch máte takýto veľký vinársky podnik. Vedel som, že tu nejaké vinárstvo je, počul som o pánu Mikušovi, že má dobré doľanské víno. Sám som si ho niekoľkokrát dal naliať na rôznych akciách, vedel som, že to víno z jeho produkcie je dobré, že si ho ľudia chvália. Skôr som si však predstavoval menšie vinárstvo, malú firmičku. O to viac som bol prekvapený, že tu v Doľanoch stojí krásne, veľké a moderné vinárstvo. Krásne a príjemné prostredie pôsobí veľmi upravené a čisto. Človek sa tu jednoducho cíti ako doma, čo znásobujú milí a ústretoví pracovníci. Páči sa mi, že sú si vedomí toho, že sa musia starať, robiť si svoje, aby firma išla dopredu. Je to taký rodinný typ podniku.

Pán Mikuš vás oslovil, či by ste nechceli ochutnať nové víno – Rulandské modré neskorý zber 2009. Zároveň sa naskytla otázka, či by ste nechceli byť ambasádorom JM Vinárstva Doľany, ktorý odporúča Rulandské modré, ak sa s jeho kvalitami stotožňujete. Ako teda hodnotíte nový produkt z dielne pána Mikuša?

Pán Mikuš je presvedčený, že to bude lahôdka pre vyznávačov vína. Tomuto vínu verí a to bol dôvod, prečo som sa po niekoľkých degustáciách tohto vína rozhodol prijať ponuku pána Mikuša. Podľa môjho názoru to vínko je skutočne kvalitné. Čakal som, že bude skôr ťažšie ako väčšina červených vín. Bol som milo prekvapený, že Rulandské modré, neskorý zber 2009 je lahodné, ľahšie, veľmi osviežujúce. Cítiť v ňom jemné kyselinky, čím je odľahčené. Môžem ho každému len odporúčať!

Pán Mikuš, ako hodnotíte Rulandské modré, neskorý zber vy?

Rulandské modré zrelo v sudoch 8 mesiacov, dnes po troch mesiacoch, čo toto víno leží vo fľašiach, sme ho s pánom Babjakom opätovne degustovali. Osobne si myslím, že mu ešte trošička chýba, preto ho necháme dozrieť vo fľašiach aspoň ďalšie 3 mesiace, a potom by som ho rád slávnostne uviedol na trh.

Zdroj: JM Vinárstvo Doľany

Publikované: 22.07.2011

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety