Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Hontiansky súdok 2012 - Dudince

Hontiansky súdok 2012 - Dudince

V kúpeľnom mestečku Dudince, známemu vďaka liečivej vode unikátneho zloženia, sa v máji 2012 uskutoční 3. ročník súťaže vín amatérskych vinohradníkov HONTIANSKY SÚDOK 2012.

Hontiansky súdok je súťažou vinohradníkov – amatérov. Pri jej zrode v roku 2010 stáli vinohradníci z Dudiniec, ktorí sa takýmto spôsobom pokúsili podporiť domáce amatérske vinohradníctvo a vinárstvo, no zároveň aj ukázať svetu vína z menej známeho vinohradníckeho regiónu Hont. Úspech a účasť vinohradníkov v prvých dvoch ročníkoch súťaže sa stali veľkou výzvou pre organizátorov pri príprave jej tretieho pokračovania. Vďaka podpore Višegrádskeho fondu bude súťaž Hontiansky súdok tohto roku rozšírená navyše o Medzinárodné vinárske fórum. Účasť na ňom prisľúbili vinohradníci z Poľska (Stovarzisenie Winnice Doliny Sanu), Česka (Přátelé Achtele, o.s.), Maďarska (Kisbortokosok Országos Szovetsége Egyesulet) a Chorvátska. Pre zahraničných hostí je pripravený bohatý sprievodný program, počas ktorého im chcú organizátori Hontianskeho súdka predstaviť naše regionálne osobitosti a navzájom sa podeliť o skúsenosti s amatérskym vinohradníctvom.

Do samotnej súťaže Hontiansky súdok sa môže zapojiť každý vinohradník - amatér, ktorý v termíne od 23. do 28. apríla 2012 odovzdá vzorky vlastných vín na jednom zo zberných miest (zberné miesta sú uvedené na www.vinohradnik.sk). Aj keď Hontiansky súdok je regionálnou súťažou (juh stredného Slovenska), organizátori nebránia ani účasti amatérskych vinohradníkov z iných regiónov. Vstup do súťaže je pre vinohradníkov bezplatný.

Odborná degustácia súťažných vín je plánovaná na začiatok mája. Garantom súťaže a predsedom degustačnej komisie bude Prof. Fedor Malík, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov slovenského vinárstva.

Oficiálne zahájenie Medzinárodného vinárskeho fóra, vyhlásenie výsledkov súťaže vín a ocenenie víťazov prebehne 18. mája 2012 o 17:00 hod v sále Kúpeľného hotela Smaragd v areáli Kúpeľov Dudince. Akciová spoločnosť Kúpele Dudince, ako hlavný partner podujatia, chce aj takouto podporou regionálnych vinohradníkov pokračovať v dávnej tradícii, vďaka ktorej boli Dudince vždy známe nielen svojou liečivou vodou, ale taktiežaj dobrým vínkom. A rovnako aj dnes možno stále v Dudinciach nájsť vo víne pravdu a v dudinskej vode zdravie.

Široká verejnosť bude mať možnosť do súťaže prihlásené vína ochutnať 18. mája 2012 od 18:00 hod v sále Kúpeľného hotela Smaragd na verejnej degustácii súťažných vzoriek vín. Svoje vína tu budú prezentovať aj hostia z Čiech, Poľska, Maďarska a Chorvátska zúčastnení v rámci Medzinárodného vinárskeho fóra. Návštevníci Hontianskeho súdka tak budú mať jedinečnú príležitosť prvýkrát v histórii porovnať úroveň amatérskeho vinohradníctva v rámci krajín Višegrádskej štvorky.

Vstupné pre verejnosť je 6,- EUR. Súťažiaci vinohradníci majú možnosť zakúpiť si vstupenky na verejnú degustáciu v cene 4,- EUR (v cene vstupu je v oboch prípadoch zahrnutý degustačný pohár, katalóg vín a degustácia všetkých súťažných vín). Viac info o podujatí nájdete na www.vinohradnik.sk.

Organizátori podujatia pozývajú všetkých milovníkov dobrého vína na Hontiansky súdok 2012 do Dudiniec!.

Zdroj: Ing. Adrián Gunár, www.vinohradnik.sk

Publikované: 26.04.2012

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  Február 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety