Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Danube Wine Challenge členom federácie Vinofed

Danube Wine Challenge členom federácie Vinofed

19.05.2020

Medzinárodná súťaž vína DANUBE WINE CHALLENGE, ktorá sa zrodila na Slovensku, splnila mimoriadne prísne kritériá pre prijatie do elitnej skupiny špičkových medzinárodných súťaží. Ide tak o jedinú súťaž na území bývalého Československa, ktorá získala štatút riadneho člena Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov (VINOFED).

Je to symbolické zavŕšenie viacročných úspechov Slovenska na medzinárodných vinárskych súťažiach. Udelenie členstva súčasne znamená otvorenie nových možností pre marketing a podporu predaja slovenských vín na domácom trhu aj v zahraničí. „Prijatie DANUBE WINE CHALLENGE za riadneho člena VINOFEDu predstavuje pečať kvality. Je to mimoriadny úspech našej vinárskej diplomacie a veľké uznanie pre slovenskú vinársku obec,“ uviedol na margo prijatia prezident DANUBE WINE CHALLENGE Igor Štumpf.

Organizačný výbor DANUBE WINE CHALLENGE na čele s prezidentom Igorom Štumpfom a výkonnou riaditeľkou Editou Ďurčovou požiadal vlani o prijatie súťaže do VINOFEDu a zároveň o udelenie patronátu OIV (Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno), ktoré je podmienkou členstva v tejto elitnej federácii. Komisár oboch organizácií, Fernando Gurucharri, ktorý sa ako pozorovateľ zúčastnil vlaňajšieho ročníka súťaže, odporučil udeliť patronát OIV a zaradiť súťaž do kandidatúry za člena VINOFED. Patronát OIV bol súťaži DANUBE WINE CHALLENGE potvrdený v septembri 2019. V tom istom období bola potvrdená aj kandidatúra za člena VINOFED.

Na Valnom zhromaždení Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov, ktoré sa v apríli tohto roku konalo online kvôli obmedzeniam spojeným s pandémiou COVID-19, bolo členstvo DANUBE WINE CHALLENGE jednomyseľne schválené.

Sme nadšení, že Slovensko aj týmto spôsobom opäť potvrdilo, že patrí medzi svetovú vinársku špičku,“ povedala výkonná riaditeľka súťaže a renomovaná enologička s bohatými skúsenosťami z medzinárodných súťaží Edita Ďurčová. „Uvedomujeme si, že je to pre nás všetkých veľká výzva. Sme pripravení udržať kvalitu a znova a znova dokazovať, že Slovensko má na vinárskej mape sveta nezastupiteľné miesto. Členstvo v prestížnom VINOFEDe znamená však nielen záväzok a prísne pravidlá, ale aj obrovské možnosti na zviditeľnenie Slovenska ako vinárskej krajiny a destinácie pre vinársku turistiku. Je to príležitosť predstaviť svetu naše produkty, našich výrobcov, našu krajinu na súťaži, ktorej výsledky budú mať medzinárodne uznávaný punc najvyššej kvality,“ dodáva Ďurčová.

Zdroj: Danube Wine Challenge, www.danubewine.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
  Jún 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety