Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Festival Chute Malých Karpát 2019

Festival Chute Malých Karpát 2019

06.11.2019

V sobotu 9. novembra 2019 sa od 11:00 do 21:00 otvoria brány profesionálnych vinárstiev v oblasti Malých Karpát, aby už po štvrtý raz privítali milovníkov dobrého vína, gastronómie a kultúry. Počas tohto dňa budú môcť jeho účastníci navštíviť a ochutnať vína v 31 vinárstvach v 8 obciach. Súčasťou festivalu bude aj množstvo kultúrnych podujatí a špeciálne festivalové menu vo vybraných reštauráciách.

Podujatie je určené širokej verejnosti – všetkým návštevníkom, ktorí chcú o niečo viac spoznať Malokarpatskú vínnu oblasť, navštíviť vinárstva, ochutnať skvelé vína a tiež regionálne špeciality. Bohatý program už tradične ponúka množstvo zaujímavých vernisáží, výstav, či koncertov, ktoré návštevníkom priblížia kultúru, ale i gastronómiu tohto regiónu.

Teší nás, že sa záujem o festival Chute Malých Karpát každoročne zvyšuje. Je pre nás záväzkom ponúkať návštevníkom stále nové príležitosti, ako stráviť príjemné chvíle s priateľmi, či rodinou,“ hovorí o podujatí Michal Petrík, predseda združenia Chute Malých Karpát.

Počas tohtoročného jesenného festivalu otvorených pivníc budú mať návštevníci možnosť navštíviť 31 vinárstiev v ôsmych mestečkách a obciach. Súčasťou programu je možnosť navštíviť napríklad novo obnovený zámok v Pezinku, či prezrieť si mlyn v Doľanoch. V programe nechýba ani výstava tradičnej modranskej keramiky, paličkovanej čipky, či množstvo vernisáží a výstav výtvarného umenia, či koncerty. Pre pohodlie návštevníkov je pripravená kyvadlová autobusová doprava, ktorá ich dopraví medzi jednotlivými lokalitami.Vinárstva, ktoré bude možné v tomto roku na Chutiach Malých Karpát navštíviť:

Svätý Jur: Vinárstvo Stevino, Chowaniec & Krajčírovič, Vinárstvo Michal Bažalík, Vinárstvo Dubovský & Grančič
Grinava: Sykora Fines Wines
Pezinok: Hacaj s.r.o., Zámocké Vinárstvo s.r.o., Skovajsa Vinohradníctvo a Vinárstvo, Farebné Vinárstvo, Vinárstvo Križanovič & Prievozník
Vinosady: Vinárstvo Juraj Zápražný, Vinárstvo Miro Fondrk, Vinárstvo Peter Ratuzky, Vinárstvo Vinkor
Modra: Malé Divy, Juran z Modry, Víno Šimonovič, Víno Purus s.r.o., Vinárstvo Rariga, Modran Klimko Wine, Víno Kmeťo, Víno Ludvik, Fedor Malík a Syn., Vínko Klimko Modra
Šenkvice: Karpatská Perla, Repa Winery, Kozara, Carpate Diem, s.r.o.
Doľany: Vinhor – Vinárstvo Horváth, Vína Z Mlyna
Suchá Nad Parnou: Terra Parna

Podujatie je koncipované tak, aby všetkým návštevníkom ponúklo možnosť dokonale si vychutnať jednotlivé zastávky. Počet vstupeniek na podujatie je aj v tomto roku obmedzený na 1500 ks. Vstupenky sú rozdelené do dvoch kategórií – vstupné pre jednotlivcov za 39 EUR a špeciálne vstupné pre pár v cene 55 EUR. V cene vstupenky sú zahrnuté okrem pohárov a taštičiek na víno i informačné materiály, degustačné lístky a kyvadlová doprava.

Vstupenky, ako aj doplňujúce informácie o kultúrnom programe a expozíciách v jednotlivých vinárstvach nájdu záujemcovia priebežne priamo na stránkach združenia na www.chutemalychkarpat.sk.

Zdroj: OZ Chute Malých Karpát, www.chutemalychkarpat.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Marec 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety