Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Aký bol ročník 2019?

Aký bol ročník 2019?

04.11.2019

Keď je človek priamo spätý s celým procesom výroby vína od samotného pestovania a zberu hrozna až po konečnú fázu, veľmi sa teší na výsledok - Aký bude prvý dúšok vína? Podobne to bolo v minulosti s chlebom, keď roľník zožal pšenicu, odviezol do mlyna a doma upiekol prvý chlebík, bola to veľká udalosť a sláva, keď sa odkrojila prvá skyva.“ hovorí výrobný riaditeľ ing. Ondrej Celleng.Ročník 2019 vo vinárstve MOVINO bol veľmi rôznorodý, nakoľko sa prejavili veľké rozdiely v počasí oproti iným vinohradníckym oblastiam Slovenska. Od konca júla do konca augusta napršalo takmer 300 mm zrážok a neobišiel nás bohužiaľ ani ľadovec. Počas finálneho zrenia hrozna dážď nie je našim pomocníkom, no napriek týmto negatívam môžeme konštatovať, že sa nám podarilo dopestovať veľmi kvalitné hrozno s vyváženým obsahom kyselín a cukrov.

Mladé vína sa pripravujú iným spôsobom ako ostatné vína. Vo svojom vývoji každé víno je niekedy mladé, ale ak chceme pripraviť vína k prvému novembrovému pondelku musíme vyberať také odrody, ktoré sú typické svojimi vlastnosťami. Musia byť predovšetkým skoré, pekne aromatické, v chuti ovocné a svieže. „Myslím si a môžete sa o tom aj sami presvedčiť, že náš tohoročný výber vína spĺňajú najprísnejšie kritéria pre pojem „Mladé vína“. Tieto vína nie sú určené na dlhodobé skladovanie, aby sa nestratila ich sviežosť  a harmónia. Treba ich čím skôr vychutnať pre dobrú náladu a zdravie.“ dodal na záver pán Celleng.

Kolekcia Mladých vín 2019


 
MÜLLER THURGAU
Víno je nádhernej svetlozelenej farby. Vo vôni prevládajú ovocné tóny, v pozadí s muškátovým nádychom. V chuti je víno sviežo harmonické.

IRSAI OLIVER
Farba vína je zlatožltá. Vôňa výrazne muškátová a chuť plná, príjemne korenistá.

MUŠKÁT
Ľahké, jemne aromatické mladé víno s príjemným ovocným buketom. V chuti je víno vyrovnané a harmonické.

SVÄTOVAVRINECKÉ
Mladé ružové víno s výraznou ovocnou aromatikou po malinách a lesných jahodách. V chuti je víno príjemné a harmonické.

ZWEIGELTREBE
Mladé, lahodné, červené víno, svetlo rubínovej farby. Chuť vína je jemná, zamatová s nerušivými jemnými kyselinami.

POZOR doprava pri akejkoľvek objednávke je v rámci Slovenska ZDARMA. Mladé vína máte možnosť ochutnať 9.11.2019 vo vinárstve MOVINO na podujatí Ochutnávka mladých vín. Viac informácií tu.

Zdroj: MOVINO, www.movino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  Február 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety