Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Ako vybrať víno na Vianoce? Prečítajte si naše odporúčania!

Ako vybrať víno na Vianoce? Prečítajte si naše odporúčania!

02.12.2020

Najkrajšie obdobie náročného roka 2020 sa blíži. Vianoce nám už pomaly klopú na dvere a počas sviatkov radosti a pokoja si všetci radi doprajeme to najlepšie. Dovoľte nám preto predstaviť Vianočný výber vín zostavený podľa chutí našej rodiny. Obsahuje vína, ktoré považujeme za naše najlepšie a samé sú pre nás symbolom Vianoc.

Univerzálnym spoločníkom, ktorý poteší nielen ako aperitív je naše šumivé. Pesecká leánka v prevedení brut bola vyrobená tradičnou metódou kvasenia vo fľaši. Poteší vás jemným perlením a svojou citrusovou aromatikou skvele doplní typické vône Vianoc.Biele vína s vyššou kyselinkou budú hrať v kombinácií s rybou prvé husle. U nás sme stavili na harmonický Rizling vlašský z ročníka 2017, ktorý vyzrieval dlhšiu dobu v pivnici na jemných kvasničných kaloch. Rizling pochádza z čajkovského vinohradu Kruhy a práve svojmu pôvodu vďačí za typickú minerálnu linku. Druhou voľbou je Veltlínske zelené. Ročník 2018 nám vo vinohrade Baričky v Drženiciach poskytol krásne vyzretú surovinu s ideálnymi parametrami na vznik poctivého Veltlínu s krásnou ovocno-korenistou aromatikou.

Vianočný čas si nevieme predstaviť bez pohára vyzretého červeného. Medzi našich favoritov patrí mohutný Dunaj 2016, ktorý vás poteší vôňou višní v čokoláde a uhladenými sladkými tanínmi. Slovenský novošľachtenec našiel vo vinohradoch vysadených na úbočiach Štiavnických vrchov svoj druhý domov.Ak radi skúšate a objavujete, tak expresívne Svätovavrinecké bude pre vás ako stvorené. Ročník 2018 bol pre naše vinárstvo naozaj ročníkom desaťročia. Neuveriteľne vyzretý Vavrinec sme zbierali v druhej polovici októbra pri cukornatosti 26 °NM. Po prekvasení putoval na ročný pobyt do veľkých drevených sudov. Dnes je z neho extraktívny elegán s vôňou a chuťou červeného ovocia a čerstvo praženej kávy. Bodkou na záver je sladký botrytický Devín. Tento výnimočný Devín sme zbierali 31.10.2018 pri cukornatosti 28 °NM zo starej hlbokozakorenenej výsadby na hone Močiarno. Slovenský novošľachtenec voňajúci zmesou orientálneho korenia umocní výnimočné vianočné chvíle. Veríme, že aj vďaka našim vínam budú vianočné dni u vás doma nezabudnuteľné.

Náš Vianočný výber v cene 69.99 € si môžete objednať s dopravou zadarmo priamo TU.  Pri objednávke do 20.12.2020 vám garantujeme doručenie do Vianoc.

Prajeme vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu vašich najbližších!

Rodinné vinárstvo NICHTA

Zdroj: VÍNO NICHTA, www.vinonichta.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Január 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety