Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
VVD - Dvory nad Žitavou

VVD - Dvory nad Žitavou

mesto: Dvory nad Žitavou
ulica: Branovská cesta 1926
telefón: 035 / 6484821
Ing. Jozef Tóth 0905 / 331905
Tibor Dovičin 0918 / 673860
fax: 035 / 6484821
e-mail: info@vinodvory.sk
internet: www.vinodvory.sk
kapacita degustácií: 50 ľudí

Obec Dvory nad Žitavou patrí do Strekovského vinohradníckeho rajónu v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Je to najteplejšia a najslnečnejšia vinohradnícka oblasť na Slovensku s najlepšími podmienkami na pestovanie viniča hroznorodého. 

Jeho pestovanie a následná výroba vína tu majú niekoľko storočnú tradíciu, o čom svedčí i fakt, že v minulosti vínami z týchto viníc zásobovali kráľovský dvor. Viničný vrch, ktorý je súčasťou obce, oficiálne uznal ako miesto vhodné na pestovanie viniča už Jozef II.

Pestujú sa tu tradičné i novšie odrody, pričom úrody najkvalitnejšieho hrozna z čistých odrodových výsadieb družstvo spracúva vo vlastnom pivničnom hospodárstve, ktoré bolo založené v roku 1985. Na výrobu vína používa mušty zo samotoku a prvej fázy lisovania tak, aby celková výťažnosť nepresiahla 65%. Táto časť muštov sa ošetruje oddelene a víno z nich sa necháva vyzrievať minimálne jeden rok v modernom pivničnom hospodárstve s kapacitou 4 000 hektolitrov. 

Vyrobené vína sú iskrivé, južnejšieho typu s nižším obsahom kyselín, červené majú sýtejšiu farebnú mohutnosť. Akostné vína sú vždy suché, vína s prívlastkom obsahujú prírodný zvyškový cukor. Po dostatočnom vyzretí a nadobudnutí vlastností typických pre lokalitu a technológiu sa vína plnia do adjustovaných fliaš s nápisom ochrannej značky Éós.

Sortiment našich vín: Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Sauvignon, Dievčie hrozno, Müller-Thurgau, Rulandské biele, Rulandské šedé, Tramín červený, Chardonnay, Irsai Oliver, Pálava, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Rulandské modré, Zweigeltrebe, Alibernet, André a Devín.

Vína vyrobené z hrozna s pôvodom z Viničného vrchu získali počas svojej histórie mnohé významné ocenenia na prestížnych domácich a zahraničných súťažiach. Aj to potvrdzuje kvalitu viničnej trate, správnu voľbu odrôd a vhodnú technológiu spracovania. Prioritou družstva v budúcnosti je pokračovať v modernizácii výroby a vo výrobe vín vysokej kvality. Vína poskytujeme aj v darčekovom balení po dva ks ako aj sudové nefľaškované. Z ďalších služieb ponúkame kolektívom možnosť degustácií našich vín v pivnici s odborným výkladom pre 50 ľudí.

aktuálna ponuka vín vinárstva VVD - Dvory nad Žitavou

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety