Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
VÍNO MATYŠÁK

VÍNO MATYŠÁK

mesto: Pezinok
ulica: Glejovka 10 / A
obchod: 0917 / 789838
odbyt: 0915 / 574199
fax: 033 / 6400886
e-mail: office@vinomatysak.sk
internet: www.vinomatysak.sk

Máloktoré vinárstvo na Slovensku sa môže pochváliť takým dynamickým a progresívnym rozvojom, ako rodinná spoločnosť Petra Matyšáka.Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre mesta Pezinok, známom svojou stáročnou vinárskou tradíciou. Dopyt po dobrom víne rástol a v roku 2002 firma vybudovala novú výrobnú prevádzku na pezinskej Glejovke s ročnou kapacitou 4 milióny litrov vína. Pivničné hospodárstvo je vybavené najmodernejšími technológiami na šetrné spracovanie hrozna. Umožňuje výrobu hroznových vín najvyššej kvality. V roku 2006 v ňom pribudla samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Postupne sa inovovali zariadenia lisovne a predfermentačnej úpravy hroznových muštov. Nový pneumatický lis dokáže spracovať hrozno pri nízkom tlaku pod atmosférou dusíka. Automatické vinifikátory s reguláciou teploty zabezpečujú v inertnom prostredí pri pomalej cirkulácii kvasiaceho muštu, ktorý je v kontakte s bobuľami hrozna, výrobu odrodových vín harmonicky čistej vône a plnej chute. Ak k tomu pridáme profesionálny prístup pivičných majstrov pod dohľadom hlavného technológa, Ing. Jaroslava Žáka, dôkaz o dynamickom vývoji značky je potvrdený.Cesta ku krásnemu vínu nebola vždy jednoduchá, no Peter Matyšák so svojou prirodzenou živelnosťou a odvahou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj tu, na našom malom Slovensku, môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal. Matyšákove vína sú známe všade na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Zásluhu na tom má v prvom rade sieť vlastných a kooperujúcich vinoték a predajní s vínom, ale aj skvelé výsledky hodnotenia vín na medzinárodných výstavách po celom svete.Základom kvalitného vína je v prvom rade kvalitné hrozno, ktoré pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Spoločnosť Víno Matyšák vyrába päť kolekcií vína, ale aj vzácne likérové vína (značka Portito) a ušľachtilé vínne destiláty (Brandy Matyšák V.S.O.P.). Sortiment výrobkov z hrozna dopĺňajú prírodné 100 %-né hroznové šťavy v originálnom balení. Pre lepšiu orientáciu spotrebiteľov predstavujeme jednotlivé kolekcie vín s chráneným ozačením pôvodu:

VINUM BOZEN
Pestrá kolekcia farieb, čisté odrodové vône a moderné harmonické chute charakterizujú vína VINUM BOZEN. Nájdete medzi nimi akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu, vyrobené z ručne zberaného a šetrne spracovaného hrozna z tradičných stredoeurópskych i medzinárodných odrôd. Sú určené pre každodennú spotrebu, kedykoľvek a kdekoľvek v spojení s dobrým jedlom, alebo iba tak v príjemnej spoločnosti na prípitok. V nových ročníkoch prinášajú osvieženie a radosť do života prežitú s blízkymi priateľmi.

PREDICTION
Označenie PREDICTION je synonymom ručnej prebierky akostného hrozna s prívlastkom kabinet a neskorý zber. Všetky vína sú vyrobené s použitím najmodernejších technológií s cieľom maximálne podporiť ich originálny charakter v chránenom označení pôvodu. Kolekcia PREDICTION poteší všetkých priaznivcov slovenských vín, ktorí hľadajú rozmanitosť, pôvab a jedinečnosť. Vína z tejto kolekcie sú spoločne s vínami VINUM GALERIA BOZEN určené predovšetkým do dennej gastronómie.

PRESTIGE
Pôvodný názov SELECTION DE PRESTIGE predstavuje originálny výber vo vinohrade a šetrné spracovanie akostného hrozna s prívlastkom s použitím inovačných vinifikačných metód a technológií. Senzorické vlastnosti vína rozvíjajú špecifické nuansy každého ročníka v prospech skutočného degustačného zážitku. Kolekcia obsahuje okrem akostných vín s prívlastkom, od neskorých zberov až po bobuľové výbery, aj prírodne sladké vína, hrozienkové výbery, vzácne slamové i ľadové vína, ktoré získali prestížne ocenenia na súťažiach, v limitovaných objemoch.

OAK WOOD
Priaznivcom fľašovo zrelých vín, ktoré dozrievali dlhší čas v kontakte s dubovými sudmi alebo v nových barikových sudoch, je určená rezerva OAK WOOD s dlhším potenciálom zrenia a s výnimočnou štruktúrou, vytvorenou mesiacmi aktívneho kontaktu v spojení vína s drevom. Kolekcia OAK WOOD je kvalitatívnou súčasťou prestížnej rady vín. Spoločne s vínami z najvyššej selekcie GOLD PRESTIGE umožňuje jedinečné použitie v zážitkovej gastronómii pri sofistikovanom spojení dobrého jedla a vína.

GOLD PRESTIGE
Prémiový výber toho najlepšieho z najlepšieho, čo sa v priebehu každého ročníka podarilo vo vinárstve vyrobiť zo starostlivo vyberaného hrozna z najlepších slovenských terroir. Zlato-čierna adustáž prezentuje vína bielych muštových odrôd s chráneným označením pôvodu s prívlastkom, ktoré z hľadiska technologických možností pripravili vinársky majstri Petra Matyšáka v najvyššej kvalite v zaujímavých objemoch pre gastronómiu, pre zážitkové ochutnávky s osobitným exkluzívnym dôrazom pre privátnu klientelu.Kvalitné slovenské vína a ostatné výrobky z hrozna značky Víno Matyšák sú dostupné v každej dobrej vinotéke, v odporučeniach skúsených somelierov dennej a zážitkovej gastronómie, často s najvyššími oceneniami z popredných medzinárodných súťaží, ako aj z významných domácich konkurzov vína. Úspech budovaný každodennou prácou blízkych členov rodiny, profesionálneho tímu zamestnancov a obchodných partnerov je vo Víne Matyšák hnacou silou do budúcnosti. Nesporne sa na ňom podieľajú aj dve výnimočné gastronomické prevádzky Vinum Galéria Bozen v historickom centre Pezinka a Hotel Matyšák v Bratislave. Obe zariadenia ponúkajú skvelú gastronómiu v spojení s vínom a lákajú všetkých priaznivcov vínnej kultúry.

Aktuálnu ponuku vín VÍNO MATYŠÁK nájdete TU!

Zoznam ocenených vín VÍNO MATYŠÁK nájdete TU!

Fotogaléria:

 

Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety