Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Víno Levice

Víno Levice

mesto: Bratislava
ulica: Prešovská 59
výrobná prevádzka: P.O.Hviezdoslava 17, Levice
odbytové stredisko: Kalnická cesta 3520, Levice
objednávky: 036 / 6309647
e-mail: vinolevice@vinolevice.sk
internet: www.vinolevice.sk
Ján Šaimer: 0905 / 536026
Milica Mikulová: 0908 / 731537
e-mail: mikulova@vinolevice.skVinárstvo Levice patrí k popredným producentom vín v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Náš úspech staviame na kvalitnom produkte, svedomitej práci našich ľudí a vôli neustále sa zlepšovať.

K znovuzrodeniu vinárstva Levice dochádza v roku 2001, keď spoločnosť Víno Levice s.r.o. získala vo verejnej dražbe objekty vinárskych závodov, prevádzkáreň Levice (vybudovaný v roku 1960) od správcu konkurznej podstaty. Roky 2001 – 2004 boli rokmi obnovy zdevastovaných prevádzkových a výrobných priestorov a hľadania obchodných partnerov na dodávku kvalitných surovín s cieľom nadviazať na tradíciu vinárstva v levickom regióne. V nasledujúcich rokoch sme stabilizovali výrobné procesy, dobudovali kvalifikovaný tím a zrealizovali významné investície do zakúpenia technológie na spracovanie hrozna, riadenú fermentáciu a zretie vína, ako aj na zakúpenie novej fľašovacej linky. Výsledkom týchto investícií bol vznik výroby vín kvalitatívne vyššej kategórie – vín prívlastkových, ktoré pod vedením skúsenej enologičky Andrey Hrabinskej každoročne získavajú ocenenia na rôznych slovenských a medzinárodných súťažiach. U vín prívlastkových je to napr. zlatá medaila z Concourse Mondial Brussel a strieborné medaile z AWC Vienna a u akostných odrodových vín rýnskej rady strieborná medaila z Concourse Mondial Brussel, či strieborná medaila z Vienále Topolčianky a mnohé iné.

Víno a kvalita sa rodí vo vinici, preto spoločnosť dlhoročne spolupracuje s poľnohospodárskymi družstvami známymi svojou kvalitou dopestovaného hrozna a zároveň investuje veľkú časť finančných prostriedkov do vlastných vinohradov. Celkovo obhospodarujeme 101 ha viníc v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Podstatnú časť obhospodarujeme v integrovanej produkcie pestovania viniča, ktorá uprednostňuje ekologické a tradičné postupy s podporou moderných technológií v záujme ochrany životného prostredia.

Po investíciách do technológie a vlastných vinohradov viedol ďalší stupeň zvyšovania kvality našich vín cestou tradičných drevených sudov v historickej pivnici pod bývalými vinárskymi závodmi (teraz areál výrobnej prevádzky). Ani v modernej veľkovýrobe nestratili drevené sudy dýchajúce kúzlom času svoj význam a bezpochyby ani svoje čaro. Preto po ukončení prvej etapy rekonštrukcie boli do klenbových pivníc zo 16 st. umiestnené dubové sudy z dielne popredného výrobcu sudov Franza Stockingera. Dnes v nich zreje naše najkvalitnejšie červené víno.

Logom vín značky Víno Levice sa stala abstrakcia kalicha, symbolizujúca oslavu života a víťazstva. Kalich, možno práve preto, že z neho pije skoro vždy pri rituáloch viacero ľudí, je považovaný za symbol zjednotenia, spojenia ľudí a za symbol priateľstva a družnosti.

Cieľom spoločnosti je pokračovať v trende výroby špičkových odrodových a výberových vín z dopestovaných surovín z Nitrianskej vinohradníckej oblasti a naďalej udržať širokú ponuku kvalitných sudových vín, cenove dostupných širokému okruhu našich zákazníkov.


aktuálnu ponuku vín VÍNO LEVICE nájdete tu!

zoznam predajných miest vín VÍNO LEVICE nájdete tu!

Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  December 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety