Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Villa Vino Rača

Villa Vino Rača

mesto: Bratislava - Rača
ulica: Pri Vinohradoch 2
telefón: 02 / 49202411
e-mail: info@villavinoraca.sk
internet: www.villavinoraca.sk

NAŠA RAČA


Juhovýchodné svahy Malých Karpát boli človekom osídlené už v 3. – 2. tisícročí p. n. l. V mladšej dobe železnej (laténskej), pár storočí pred Kristom, tu hospodárili a vraj „kyslé“ víno dorábali Kelti. Prvé písomné zmienky o tunajšej slovanskej obci Okol pochádzajú z prvej tretiny 13. storočia. Až potom prichádzajú sem nemeckí kolonisti, židovskí obchodníci, chorvátski utečenci a maďarskí zemepáni. Rača, Ratzersdorf či Récse vďaka skvelej polohe, krásnym viniciam a ešte lepšiemu vínu prekvitá celé tisícročia. V 14. storočí je pás viníc na úpätí malokarpatských svahov už súvislý. Na počiatku 15. storočia dve stovky tunajších vinohradníkov produkuje 5 – 10 tisíc okovov (1 okov 54 l) hroznového vína. Račianske víno, najlepšie a najdrahšie z malokarpatskej oblasti, sa v ďalších storočiach dostáva i do Čiech, Sliezska, Poľska i Ruska… Stovky rokov sa míňajú časom a dnes naše vína pozná a oceňuje celá Európa.

NAŠA SPOLOČNOSŤ

Villa Vino Rača a. s. vznikla v máji 2004 po rekonštrukcii račianskeho poľnohospodárskeho družstva. Ak chceme byť spravodliví, tak i na základoch slovenského i nemeckého vinohradníckeho družstva z rokov 1936 a 1939. Náš vinič rastie na teplých a slnečných juhovýchodných svahov malebnej a svojráznej malokarpatskej krajiny. Súzvuk pôdneho zloženia našich vinohradov a špecificity jednotlivých odrôd V. vinifera sa odráža v nenapodobiteľnej originalite našich bielych i červených vín. Úrody hrozna sú limitované a počas zberu realizujeme selekciu plodov viniča. Naša vínna produkcia je usmerňovaná príkazmi prvkov enologickej moderny. Pneumatické lisovanie hrozna, odkaľovanie muštov, fyzikálne i biologické regulovanie kvasenia s vlastnými kmeňmi Saccharomyces cerevisiae je samozrejmosťou nášho výrobného procesu.


NAŠE VÍNO

Je autentické, originálne, unikátne. Je v ňom päť „éčok“, nie cudzorodých a exogénnych, ale spirituálnych. Račianske víno je emotívne, elegantné, éterické, empatické i energické. Navyše je transparentné a krištáľovo čisté. Ako voda malokarpatskej horskej studničky… Portfólio našich vín je široké. V ponuke máme moky biele, ružové i červené. Nalejeme vám víno suché i prírodne sladké – slamové i ľadové, víno tiché i víno šumivé… Naše vína sú i zdravé. Latinské „in vino sanitas“ platí pre naše rizlingy, veltlíny, tramíny, müllery. O pýche račianskych viníc, našej frankovke, ani nevraviac. Račianska frankovka obsahuje v sebe viac antioxidantov ako slávny čiernohorský Vranac. Frankovka je naša pýcha, naše veľké víno. Vinum pro corde, víno nášho srdca. I vás udrží dlho pri stole, dlho pri živote.

Aktuálnu ponuku vín Villa Vino Rača nájdete tu!

NAŠE OCENENIA

Zlaté a strieborné medaile z medzinárodných konkurzov a výstav vín ako Terravino, Mundus vini, Mondial du Rosé, AWC Vienna, Vinofórum...

NAŠE POZVANIE

Račianske víno, stáročia kultivované v pote tvári desiatok generácii vinohradníkov a vinárov, dozrelo. Skvie sa v čaši a patrí k tomu najlepšiemu čo doma máme. Netreba vás ubezpečovať, že pri pohári nášho moku zažijete chvíle na ktoré sa nezabúda. Je to moment, ktorý magnetizuje vaše telo i dušu. Stali ste sa priateľmi našej frankovky, nášho vlašáku. Naše víno je i vašim vínom. Ďakujeme vám… 


Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  December 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety