Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Esperansa

Esperansa

adresa: 916 33  Hrádok
  Hrádok 430
telefón: 0905 / 521577
kontaktná osoba: Tomáš Svorada
e-mail: tomas.svorada@esperansa.sk
internet: www.esperansa.skLos vinos con Alma alebo vína s dušou

V Španielsku vzniklo v posledných dvoch desaťročiach úžasné množstvo nových rodinných bodegas. Ľudia, ktorí dali dohromady pár hektárov viníc a začali robiť víno. Za niekoľko rokov dosiahli špičkových úspechov a presadili sa na ťažkých trhoch ako je Francúzsko alebo USA. S nami prichádzajú na Slovensko...

Náš prístup

Nikdy by sme si nedovolili ponúknuť Vám to, čo nám samotným nechutná. Sme na trhu preto, aby sme Vám ponúkli kvalitné víno za rozumnú cenu. Nadchla nás myšlienka, že k tomu najlepšiemu vínu sa musí človek prepiť :-) Každé víno, ktoré Vám ponúkame, sme osobne vyskúšali, osobne sme navštívili vinára a dospeli sme k záveru, že sa jedná o produkt, ktorý je hodný ponúknuť našim zákazníkom.

Naša stratégia

Sme rodinná firma, ktorá zastupuje na našom trhu španielske rodinné vinárstva. Títo vinári nie sú ochotní a často ani schopní sa dostať na zahraničné trhy cez veľkoobchody a už vôbec nie cez supermarkety. Ich bodegas sú vybavené modernými technológiami s tým, že zachovávajú tradičný výrobný postup, ale ich vína sú moderné a svieže. Stojíme si za svojimi vinármi, poznáme ich produkty. Hovoríme, že víno z malého rodinného bodegas má dušu vinára. Preto je neoficiálny názov nášho projektu „Los Vinos con Alma – vína s dušou". Naša stratégia je vlastný e-shop s distribúciou v rámci TN kraja. Ďalej naše vína nájdete v špecializovaných vinotékach, vinárňach a reštauráciách. Naše produkty nikdy nenájdete v sieťach supermarketov.

Aktuálny cenník španielskych vín od firmy Esperansa nájdete TU!

Predajné miesta
Oficiálne predajné miesto: Hrádok 430, 916 33  Hrádok
Reštaurácia Etna SK, Nové Mesto nad Váhom
Reštaurácia Cinema, Nové Mesto nad Váhom
Care Roxy, Nová Dubnica

Naše bodegas

Bodegas  Ochoa
Bodegas Ochoa sa nachádza v mestečku Olite, historickom meste starého kráľovstva Navarry. Olite je dnes považované za hlavné mesto vína v Navarre. Z celkového delenia regiónov patrí do Ribera Alta. Bodegas Ochoa je menšie rodinné vinárstvo, s históriou viac ako 160 rokov. Zakladá si na tradícii, ale nebojí sa použiť moderné výrobné postupy a experimentovať pri výrobe vína. Ako vinárstvo samo hovorí, kvalita vína začína už vo vinohrade a z tohto dôvodu používajú iba hrozno z vlastného vinohradu. Bodegas Ochoa sa riadi otvorenou politikou a chce, aby zákazníci vedeli, čo za vína konzumujú. Aj preto na svojich stránkach pripravili veľmi podrobnú prezentáciu celého vinárstva. Rodina Ochoa je spojená s vínom z Navarry už od 14. storočia. Víno Mayor Ochoa de Ayanz bolo ocenené už kráľom Charlesem II. a III. Ochoa už existuje šesť storočí, sú tak z jedných najstarších producentov vína v Navarra. Moderná história vinárstva sa začala v roku 1845 podľa vyrytého nápisu v dome Fausta v Ochoa, kde dnes sídli múzeum vína Navarry. Nový impulz v skoku v národných a medzinárodných súťaží dal Nicolás Ochoa, ktorý získal prestížne ocenenia  na uznávanom The National Wine Exhibition of 1877 a 1882 zlato v Bordeaux. V roku 1892 prekročilo víno Ochoa Atlantik a do Chicaga bolo dodaných 500 hektolitrov vína. V roku 1897, kedy fyloxéra zničila kompletné vinohrady Navarry a Európy, stal sa Olite vďaka iniciatíve Nicolása Ochoa experimentálnym poľom nových vinohradov. Adriano Ochoa Luna (1908-1964) výrazne prispel k pevnému postaveniu Bodegas Ochoa. Nasadil 80 hektárov, z nich zišlo víno ocenené aj v susednom Baskicku. Pokračoval v rozširovaní  vinohradu a v roku 1940 založil v Pamplone firmu na ocot. Úspešný obchod predal, aby sa mohol venovať iba vinárstvu. V súčasnosti vedie vinárstvo manželský pár Javier Ochoa a Mariví Alemán. Ich dcéra Adriana je hlavný enológ a  najmladšia dcéra Beatriz nedávno rozšírila rodinný tím a pracuje v oblasti marketingu. Javier Ochoa Martínez navádzal na prácu svojho otca Adriana a po štúdiu enológie začal intenzívne pracovať na fľaškovaní a modernizácii výroby. V roku 1980 ho vláda Navarry zamestnala, aby pomohol povzniesť vinárstvo v provincii a stal sa hlavnou postavou v EVENA (Estación de Viticultura y Enología de Navarra- vinársky inštitút Navarry). Tu pracoval až do roku 1992, kedy sa vrátil do Bodegas Ochoa a venoval sa výskumu.

Bodegas Cassa de Carril Cruzado
Vinárstvo Carril Cruzado leží uprostred viníc v blízkosti mesta Cuenca a nesie meno po dávnej križovatke poľných ciest, ktoré ležia presne na území dnešnej usadlosti. Križovatka dala meno vinárstvu a skvelému vínu.  Víno sa v Carril Cruzado spracováva už odpradávna. Najskôr to bývala poľnohospodárska usadlosť postavená v 50. rokoch minulého storočia (španielsky Finca). Postupom času si víno vydobylo viacej priestoru na úkor ostatných produktov. V roku 2004 bolo vyrobené prvé komerčné víno Casa Carril Cruzado cuvéé (zmes 4 odrôd červeného vína), ktoré získalo za svoju kvalitu ocenenie Bacchus de plata en el 2006 (strieborná medaila Bacchus) a iné vysoké ocenenia. Bývalá usadlosť bola vybavená najmodernejšími technológiami a s ľudskými zdrojmi dnes dokáže vyrábať veľmi kvalitné vína, ako vína mladé, tak aj vína barikové. Moderné zariadenia a strategická poloha vinárstva, ktoré leží v centru 50 hektárov viníc, dáva predpoklad pre vznik excelentného vína.

Bodegueros Quinta Esencia
Vinárstvo bolo založené v roku 2006 s cieľom byť "Originálny", robiť kvalitné víno, ale zároveň zachovať rozumné ceny. Po dlhej profesionálnej kariére pre vinárstvo Pago de Carraovejas a Barón de Ley se Ramiro Carbajo spoločne s Florentinem Ferrinem sa rozhodli následovať svoj sen a robiť svoje vlastné víno. Založili malé vinárstvo,  ktoré vyprodukuje ročne 12.000 fliaš. Víno vyrobené z pôvodnej odrody Tinta de Toro (Tempranillo) pocházdza z 82 rokov starých vinohradov, ktoré ležia v nadmorskej výške 700 metrov. Pôda v tejto oblasti je pieskovcovite ílovitá, vápenatá a klíma kontinentálna s vlyvom Atlantiku.

Vinedos de Quorum
je výsledkom spojenia terroir, vinice a hrozna. Víno, ktoré vykresluje osobnosť, charakter a typickosť oblasti. Všetky vína a vinice sú riadené pod dohľadom renomovaného enológa Agusti Torella. Jeho skúsenosti a vízie sú kľúčom k filozofii projektu a odrážajú sa v charakteru našich vín. Projekt si kladie za cieľ inovatívny prístup na rovnakej vinice. Augusti Torella: „Naše vína sa tu narodili a tu ich máme v úmysle rozvíjať tak, aby predovšetkým rešpektovali charakter pôdy, klímu a nenapodobiteľnosť odrôd". Bodegas Vinedos del Quorum sa nachádza v DO Jumilla (autonómna oblasť Murcie) u EI Portichuelo, na miestach kde dozrievajú jedny z najlepších odrôd Monastrellu. Je to oblasť širokého údolia v nadmorskej výške medzi 500 a 800 m n.m, hnedá-kamenistá pôda, s množstvom vápenca. Klíma je typicky stredomorská, s malým množstvom zrážok cca 300 mm a slnečným svitom 300 hodín ročne. Vinedos del Quorum má v súčasnosti 8 hektárov viníc, zbytok nakupuje od overených vinárov z oblasti. Základňa vín je odroda Monastrell.

 Fotogaléria:


Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety