Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
BUDAN

BUDAN

mesto: Trnava
ulica: Trstínska cesta 9
telefón: 033 / 5522319
fax: 033 / 5344721
mobil: 0905 / 325059
e-mail: budan@stonline.sk
  vino@budan.sk
internet: www.budan.sk
prevádzková doba: Po - Pia: 9:00 - 16:00 hod.
  (po dohode neobmedzene)


Na základe návštev vinárskych oblastí počas dovoleniek som porovnával vína rôznych regiónov v Taliansku, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Španielsku a najviac vo Francúzsku.

Na základe toho vznikol podnikateľský zámer pre firmu, ktorým sa stalo adresné zásobovanie odberateľov kvalitným vínom a osobný kontakt s nimi. Teda nie veľkoobjemový dovoz, ale cielený, podľa záujmu a potreby mojich odberateľov.

Postupne som začal distribuovať vína z Alsaska (Wolfberger), Luxemburska (Bernard-Massard). Cez Burgundské vinárstvo Michel Picard som dostal prístup nielen k vínam z Burgundska ale aj z údolia Rhôny (severná aj južná časť) a Languedocu. Neskôr pribudli vinárstva Champagne Bouché P&F, Domaine de la Barthe z Languedocu. Oblasť Bordeaux zastrešuje vinár a obchodník Jaean Baptiste Audy. BIO vína dodáva z Languedocu Domaine d´Emile et Rose a z Rhôny Domaine du Vieux Chene. V tomto roku som naviazal kontakty s Mas de Daumas Gassac. Taktiež v mojej ponuke nájdete portské vína od firmy Cálem.

Aktuálny cenník vín od firmy Ing. Anton Burza – BUDAN nájdete TU!

Predajné miesta
v priestoroch firmy - Trstínska cesta 9, Trnava
Vinotéka Pod Urbánkom v Hlohovci
bioštýl, BIO predajňa v Trnave
BONVIN v Považskej Bystrici
Vinotéka Orchidea v Prievidzi
Radničná vinotéka v Pezinku
Vinotéka Južanka v Trenčíne

Ponuka vinárstiev

Wolfberger
Cave vinicole Eguisheim z Alsaska pôsobí od roku 1902. Členovia družstva (480) obhospodarujú 1200 ha vinohradov. Firma má široký sortiment vín z povolených odrôd: Sylvaner (Silván), Pinot Blanc (Rulandské biele), Muscat (Muškát), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Noir (Ruladské modré). Tieto odrodové vína sú vo viacerých radách od AOC  až po Grand Cru. V Alsasku v kategórie Grand Cru je 51 vinohradov, firma Wolfberger pestuje a spracováva hrozno z 15 Grand Cru. Mimo toho ponúka aj neskoré zbery a bobulové výbery po napadnutí ušľachtilou plesňou Botrytis Cinerea.

Bernard-Massard
Firmu založil enológ zo Champagne Jean Bernard-Massard a Bernard Clasen v roku 1921. Luxemburské vinice lemujú Moselu po dĺžke 42 km, začínajú na pomedzí Francúzska, Nemecka a Luxemburgu pri dedinke Schengen a končí pri Wasserbilligu, t.j. hranicou s Nemeckom. Celá oblasť leží na ľavom brehu Mosely, expozícia juho-východná s priemernou výškou 150 – 250 m n.m. Luxemburské vinárstvo je pod vplyvom nemeckých susedov, prevažne sú tu odrodové vína. Firma ponúka Rivaner (Müler-Thurgau), Auxerrois (príbuzný Rulandského bieleho), Pinot Blanc, Pinot gris a Riesling (predsa sme na Mosele). Tieto vína sú v značkách Selection Bernard-Massard , Domaine Clos des Rochers a Domaine Thill Chateau de Schengen. Nutné je pripomenúť, že Bernard-Massard je hlavne producentom sektov rôznych značiek.

Maison Michel Picard
Vinárstvo založil v roku 1951 v Château Chassagne-Montrachet Louis Félix Picard. Rozmach vinárstva dosiahol Michel Picard. Dnes vinárstvo má v Burgundsku 135 ha vinohradov. Časom sa obchodná spoločnosť rozšírila a má podiely vo vinárstvach: Denuziere – severná Rhôna, Les Septentrionáles – severná Rhôna, Grandes Serres – južná Rhôna, Rémy Ferbras – južná Rhôna, Emile Chandesais – Beaujolais. Na odbyt a aj výrobu slúži Compagnie Vinicole de Bourgogne, ktorá je v Chagny, cca 5 km od zámku.

Champagne Bouché Père & Fils
Hneď za známym centrom Champagne - Epernay  začína Pierry. Tu sídli rodinné vinárstvo Champagne Bouché Père & Fils. Teraz už štvrtá generácia vinárov obhospodaruje 30 ha vinohradov, spracovanie je vo veľmi sympatickom vinárskom dome. Tak, ako je to v názve firmy, na vedení sa podieľajú otec José a syn Nicolas Bouché. Z najlepších viníc pochádza ich najlepšie Cuvée Saphir.

Domaine de la Barthe - Languedoc
Domaine vedú Yves a Viera Eychenne – tretia generácia vinárov z Beziers. Ak sa Vám zdá meno Viera trochu povedomé, tak máte pravdu. Vierka sa vydala už pred viac ako 20 rokmi do rodiny Eychenne. Asi 15 ha vinohradov sa nachádza v krásnom prostredí  brehov Canal du Midi (technický unikát) alebo v okolí Oppidum d'Ensérune.

Domaine d'Emile et Rose - Languedoc
Vinárstvo má rozlohu 7,5 ha s pôdami piesočnatého charakteru v okolí Corneilhanu. More sa tu rozlievalo pred niekoľkými miliónmi rokov. Vinice sú ekologické (žiadny herbicíd alebo pesticídy) a zozbierané ručne.Vinifikácia je prirodzená, bez kvasníc. Vinárstvo zdedili aj s menom od starých rodičov Emile et Rose.

Jean Baptiste Audy - Bordeaux
Keď sa v roku 1906 usadil Jean Baptiste Audy v Libourne, založil firmu na obchod z vínom. Postupom času zakúpili vinice tzv. pravobrežné. Rodina sa stala vlastníkmi niekoľkých viníc: Clos du Clocher, Courlat,Clinet, Bonalgue, La Cabanne a k nim patriacich Château Clos du Clocher (4,6 ha Pomerol), Bonalgue (7,55 ha Pomerol), Monregard La Croix (1,3 ha Pmerol), Les Hauts-Conseillant (10 ha Lalande de Pomerol) a du Courlat (16,5 ha Lussac Saint-Emilion). V ponuke tohto obchodného domu je celé zastúpenie jednotlivých oblastí Bordeaux, teda pravobrežných viníc a aj viníc z ľavého brehu. Pre firmu z Libourne je samozrejmosťou, že ponúka vína, ktoré majú veľmi dobré zastúpenie Merlotu.

Domaine du Vieux Chêne - údolie Rhôny - juh
Na náhornej plošine, pod vrchom Ventoux (veterná hora) sa rozprestierajú vinice rodiny Bouché. Mistrál - suchý vietor z pevniny fúka rýchlosťou nad 90 km/hod. v roku 240 dní. Vinice sú v troch regiónoch: Vaucluse, CDR a CDR Villages a najlepšie vinice sú v CDR Villages s pripojeným názvom Plan de Dieu. Tieto pozemky v 18 storočí vlastnil pápež. Ekocertifikát majú od roku 1983.

Mas de Daumas Gassac - Languedoc
Vinárstvo Mas Daumas Gassac založili v roku 1970 Véronique et Aimé GUIBERT. Lokalitu si vybrali v spolupráci profesorom Henri Enjalbertom, geológom so špecializáciou na vzťah vinohradu a pôdy. Od roku 1978 spolupracovali s enológom profesorom Emilom Peynaudom (celosvetovo uznávaný ako otec modernej enológie, spolupracoval s viac ako 200 vinárstvami v oblasti Bordeaux, napr. Ch. Margaux).

Moulin de Gassac - Languedoc
S rozvojom vinárstva pribudli vína rady Moulin de Gassac. Biele sú z oblasti Paulhan a Puilacher, ružové z Pinetu a červené z vinohradov okolo obce Villeveyrac. Vinohrady sú vzdialené do 30 km. Len špeciality sú z Pinetu (Picpoul de Pinet) vzdialeného 50 km od Anianu.

Porto Cálem - Portugalsko
Najstaršie vinárstvo z mojej ponuky založil v roku 1859 António Alves Cálem. Patrí medzi 40 historických vinárstiev v oblasti Porta. Vinárstvo vysadzovalo hlavne najlepšie odrody v okolí Quinty do Arnozelo. Od roku 1998 je súčasťou skupiny Sogevinus. Vinárstvo fľašuje portské v širokom sortimente od 0,05 až po 1,0 liter. Pre spopularizovanie sú malé fľaštičky 0,5 dcl dávané do súprav po 3 alebo 6 fliaš. Mysleli aj na dvojice, tým ponúkajú základné White, Ruby a Tawny v 2 dcl fľaškách - Kit PortForTwo.

Tiché vína Douro
Oblasť Douro neprodukuje hrozno len pre portské vína, dorábajú sa tu aj výborné tiché biele aj červené vína. Nové v ponuke je Vinho Verde Terra Nossa.

 Fotogaléria:


Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety