Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Vinárstvo ORGANIC

Vinárstvo ORGANIC

adresa firmy: Mlynské Nivy 71
  Bratislava
vinohrady a vinárstvo: Strekov
telefón: 0903 / 919719
e-mail: kristina@organicwine.sk
internet: www.organicwine.sk
  facebook Organic Wine
otváracie hodiny: dohodouNáš príbeh sa začal v roku 2013 kedy sa pod vedením majstra vinára Štefana Kasnyika založilo vinárstvo Organic. Využitím jeho rokov štúdia a praxe výroby biodynamických vín sme mali cieľ založiť vinárstvo ktoré produkuje jedinečné vína výnimočnej kvality. Už od našho vzniku sme chceli vytvoriť niečo, čo človeka nezaťaží, ale mu prospieva.

Vinárstvo Organic sa nachádza priamo v srdci Strekovského regiónu, ktoré je považované za jeden z najlepších terroir na Slovensku, aj kvôli veľkému počtu slnečných dní do roka. Naše víno robíme s láskou a rešpektom k prírode, preto používame hrozno výlučne z našich vinohradov, ktorých je približne 2,5 hektára a staráme sa o ne zásadne v biodynamickom režime. V našich vinohradoch máme vysadené odrody Veltlín Zelený, Rizling Vlašský, Rizling Rýnsky, Rulandské biele, Frankovka Modrá, Sv. Laurent, Andrea, Alibernet, Pinot Noir, Zweigelt, a Modrý Portugal. Pri pestovaní hrozna nepoužívame žiadne chemické postreky ani umelé hnojivá, vďaka čomu naše víno má nulový obsah pesticídov.  Pri transformácií hrozna na víno sa používajú tradičné postupy ktorých základom je jeho prvotriedna kvalita hrozna. Proces začína prvotným kvasením len divokými (vlatnými) kvasinkami bez použitia SO2. Po vinifikácii (180 dní) vína zrejú 9 až 24 mesiacov v dubových sudoch. Naše víno je unikátne najmä úplným vynechaním klasických postupov ako sú filtrovanie, čírenie, stáčanie a sírenie. Výsledkom je víno ktoré je komplexné, výrazné svojou mineralitou a kyselinami a plné chutí. Vína Organic nezaťažujú ľudský organizmus, práve naopak vyžaruje z nich skutočná a čistá sila prírody, slnka a vody. Naše naturálne vína sú také, aké ich pôvodne mohli piť staroveký Gréci či Rimania.

Naša produkcia v dnešných dňoch dosahuje limit 3 000 fliaš, avšak s novovysadeným viničom by sa v budúcnosti mala vedieť vyšplhať až do 10 000. Veríme tomu, že pre udržanie nášho osobného prístupu k viniču a vínu samotnému by sa nemala táto hranica prekročiť. Momentálne máme stále v ponuke ročníky 2013 – 2015.Aktuálnu ponuku vín vinárstva ORGANIC nájdete tu!

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  Marec 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Akú hodnotu má podľa Vás fľaša dobrého vína?

do 5 €

do 10 €

do 20 €

nad 20 €

Ďalšie ankety