Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Vinárstvo Berta

Vinárstvo Berta

mesto: Strekov
ulica: Ružová 1017
telefón: 0904 / 440944
e-mail: info@vinarstvoberta.sk
internet: www.vinarstvoberta.sk
  link na stiahnutie
degustácie: kapacita do 10 ľudí
 

Štyri generácie Bertovcov

Cit pre poctivé víno strekovského regiónu majú Bertovci v génoch. Históriu rodinnej vinárskej tradície totiž tvoria už štyri generácie vinohradníkov. Svoje skúsenosti prenášajú do práce vo vinohradoch i pri výrobe vína. Ich lásku a pokoru cítiť v každom pohári vína značky Berta.

Dedo nášho otca sa po nútenom presídlení z Maďarska na základe Benešových dekrétov usadil v Strekove, hoci pôvodnou cieľovou stanicou mala byť Modra. Vlak však v Modre nestál, a tak sa ako skúsený vinár ujal vedenia viníc v miestnom strekovskom družstve, kde založil aj prvú rodinnú vinicu. Otca zasvätil do tajov vinárstva už ako mladého chlapca počas letných brigád a otec neskôr zasa rovnako môjho brata a mňa,” vracia sa na začiatok rodinného príbehu Matúš Berta. Spoločne s bratom Lukášom a rodičmi Elenou a Tiborom tvoria zohraný tím, ktorý dáva zreteľný rukopis každému vínu Bertovcov.Vinohrad je základ

Svoje vína vyrábajú Bertovci prevažne z hrozna zo Strekovského vinohradníckeho rajónu. Prvý vinohrad, v ktorom už od mala pomáhali, bol vysadený v roku 1973. Razia myšlienku, že kvalita vína sa rodí vo vinohrade.

Ku každému vinohradu pristupujeme individuálne s láskou a špecifickou starostlivosťou. Ako k dieťaťu – potrebuje dostatok času, priestoru a pozornosti, aby naplno prejavilo svoju jedinečnosť. Rozhoduje aj najmenší detail. Využívame moderné technologické postupy a zároveň nechávame víno spontánne sa vyvíjať, pretože len takto je schopné odzrkadľovať špecifický miestny terroir.Strekovské vinohrady vďačia svojej mimoriadnej obľúbenosti neďalekému Parížskemu močiaru, ktorý je najväčším trstinovým močiarom na Slovensku. Táto národná prírodná rezervácia je svetovým unikátom, ktorý svojou špecifickou mikroklímou zabezpečuje dozrievanie hrozna do špičkovej kvality s nezameniteľne šťavnatou arómou, ktorej pomáhajú výrazné teplotné rozdiely medzi dňom a nocou. Chladnejší vzduch steká z viníc smerom dole z kopcov k Parížskemu močiaru, čo pôdy udržuje dostatočne teplé. Pre túto oblasť sú typické černozeme vznikajúce zo spraší. Pôda disponuje kvalitným humusovým horizontom a vysokým pH, ktoré obohacuje vína o kyseliny a zabezpečuje tak typickú šťavnatosť.Svetové v Strekove

Svoj rodinný podnik založili bratia Lukáš a Matúš Bertovci v roku 2007. Kým na začiatku vyrobili asi 2-tisíc fliaš, dnes to je viac ako 35-tisíc fliaš vína, ktoré na etikete nesie odtlačky prstov svojich vinárov. Vína z Vinárstva Berta majú na svojom konte celú plejádu zahraničných ocenení z Paríža, Španielska, New Yorku a mnohých iných miest. Motiváciou pre ďalší rast rodinnej firmy sú pozitívne ohlasy zákazníkov nielen na Slovensku, ale napríklad aj z Českej republiky alebo z Fínska.

Tomu všetkému ale predchádzali zahraničné stáže v USA, na Novom Zélande, v Bordeaux. Pretože len ten kto napreduje a svet spoznáva, dokáže nájsť skutočnú esenciu vlastného regiónu a vinohradu,“ odhaľuje Matúš Berta jedno z tajomstiev úspechu.


Ako prví

Vinár zo Strekova tvrdí, že pokiaľ ide o kvalitu, spolu so svojim tímom nerobia žiadne kompromisy. Výsledkom je, že korky vo Vinárstve Berta nahradili za šróbovacie uzávery. „Úspešne sme sa tak vyhli „korknutým“ fľašiam, pri ktorých ostávala korková stuchlina a úplne víno znehodnotila.“ Od roku 2015 sú tak oficiálne prvou 100-percentnou Cork free zone na Slovensku. „S radosťou sme prešli na screwcap a stali sa tak jeho slovenskými ambasádormi.

Aktuálnu ponuku vín Vinárstva Berta nájdete tu.

Zoznam predajných miest nájdete tu.

Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  Apríl 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Aké víno preferujete v zime?

biele

ružové

červené

Ďalšie ankety