Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
ELESKO

ELESKO

mesto: Modra
ulica: Partizánska 2275
telefón: 02 / 20922909
e-mail: marketing@elesko.sk
internet: www.elesko.sk
distribúcia a predaj: Vištuk 457 "Elesko farma"
telefón: 0903 / 969602
e-mail: odbyt@elesko.sk
 Kvalitné víno je ako umenie. Zážitok ostane v nás...

Už od roku 2009 vyrába ELESKO kvalitné prémiové vína výlučne z vlastnej úrody hrozna, ktoré pestuje v Malokarpatskej a Tokajskej oblasti. V jednom z najmodernejších wine parkov v strednej Európe kombinujeme tradičné postupy výroby s najmodernejšími technológiami.

„Obyčajné veci robíme neobyčajne dobre.“

Filozofia zakladateľov spoločnosti sa odráža i v úspechoch vín ELESKO, ktoré dosahujú každoročne na medzinárodných i slovenských výstavách a súťažiach tie najvyššie ocenenia. Unikátny koncept zahŕňa galériu moderného umenia a vynikajúcu reštauráciu s vynikajúcou gastronómiou.

TECHNOLÓGIE

Vinárstvo ELESKO je súčasťou jedinečného projektu investičnej skupiny Eastfield. Jednotlivé stupne technológie zahŕňajú najnovšie technické i technologické poznatky moderného spracovania hrozna a výroby vína. Celá filozofia výroby je podriadená kvalite výsledného produktu. Vo vinárstve sa vyrábajú vína, ktoré sú charakterizované vysokou úrovňou senzorickej skladby s dôrazom na terroir danej lokality. Ide o výrobu produktov európskych rozmerov.

Moderné a inovatívne technologické postupy vychádzajú z najprogresívnejšieho parku strojov, liniek a zariadení od najlepších výrobcov vinárskej techniky. Pre potreby riadenia a kontroly hotových výrobkov spoločnosť disponuje komplexným analyzátorom, vhodným pre posudzovanie chemického zloženia muštov i vín. Všetky miestnosti výrobného závodu sú klimatizované, je v nich zabezpečená výmena čistého vzduchu a taktiež jeho optimálna a požadovaná vlhkosť.

Premyslená koncepcia výstavby a fungovania vinárskeho závodu spoločnosti ELESKO, rešpektujúc jej rozsah, kvalitatívnu a inovatívnu štruktúru technologického parku, nemá v súčasnosti na Slovensku konkurenciu.

Jedinečnosť ELESKO vín spočíva najmä v kombinovaní rôznych klonov vybranej odrody. Práve kombináciou ovocného štýlu s elegantnejším minerálnym, docielime vysokú kvalitu a príťažlivosť vína, pričom uvedené postupy pomáhajú vyrovnávať aj rozdiely v jednotlivých ročníkoch.

ELESKO dokáže milovníkom kvalitných vín každoročne ponúknuť vyrovnanú produkciu bez kvalitatívnych výkyvov. Pri väčšine odrôd  má vo svojich rozsiahlych vinohradoch  vysadené dva až štyri rôzne klony, pričom niektoré z klonov sú mimoriadne vzácne a v okolitých krajinách temer nedostupné.

MALOKARPATSKÁ OBLASŤ
V súčasnosti vlastní spoločnosť ELESKO v Malokarpatskej oblasti 110 hektárov nových viníc, ktoré patria k jedným z najkrajších na Slovensku. Používame najprogresívnejšie a najmodernejšie techniky pestovania hrozna, obrábania viníc i spracovania hrozna. Pri pestovaní viniča sa snažíme dosiahnuť súlad s pôdou, vegetáciou a živočíšnymi druhmi, dbáme na ekológiu a životné prostredie.

Do  základnej odrodovej skladby sú zaradené aj tzv. globálne odrody, ako sú Sauvignon, Chardonnay, Pinot gris, Gewürtztraminer, Pinot noir a Merlot.  Svoje zastúpenie majú aj „lokálne“ odrody viniča, akými sú Rizling rýnsky, Frankovka, Zweigeltrebe, či Alibernet. Sme často oceňovaní za najväčšiu výsadbu „novošľachtencov“ na Slovensku, v odrodách Pálava a Dunaj.

TOKAJSKÁ OBLASŤ
V Tokajskej vinohradníckej oblasti pôsobí spoločnosť ELESKO v katastrálnom území Malá a Veľká Tŕňa. Vinice spoločnosti ELESKO sú súčasťou najznámejšieho tokajského honu u nás – Lastovičie. V nadväznosti na tradície pestovania tokajských odrôd, ELESKO na upätí Zemplínskych vrchov vysadilo približne 15 hektárov viníc. V oblasti Tokaja sa nachádzajú krásne vinohrady Furmintu (4,67 hektára),  Lipoviny (4,29 hektára), Muškátu žltého (3,19 hektára) a Zety (3,07 hektára).

Zeta je pomerne nová odroda vyšľachtená v roku 1951. Vznikla skrížením Bouvierovho hrozna s Furmintom a poskytuje voňavé, harmonické, plné vína s jemnými kyselinami, ktoré zrením ubúdajú. Zeta je náchylná na napadnutie botrytídou, ktorá pri priaznivom počasí umožňuje tvorbu cibéb a zlepšuje kvalitu vína. Pozn. Cibéby sú dôležité pre výrobu Tokajských výberov (putňových vín).

Aktuálnu ponuku vín ELESKO nájdete tu!


Nájdete nás tu:
 

 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  Marec 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Akú hodnotu má podľa Vás fľaša dobrého vína?

do 5 €

do 10 €

do 20 €

nad 20 €

Ďalšie ankety