Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
BECSE BOR

BECSE BOR

mesto: Mužla
ulica: Mužla 483
telefón: 036 / 7583314
mobil: 0903 / 543989
e-mail: becse.jozef@gmail.com
degustácie: do 18 osôb, objednávka telefonicky

 

BECSE BOR je rodinné vinárstvo v obci Mužla, 8 km na západ od Štúrova. Vína tu zrejú v nerezových tankoch a v dubových sudoch. Sú fľaškované, uložené podľa ročníka a odrôd na vínnych regáloch. V našej pivnici sa zásadne pracuje remeselníckou metódou, potvrdenou klasickými, dlhodobými skúsenosťami, spájané čistotou a presnosťou, ktorá je dnes požiadavkou výroby kvalitných vín. K výrobe našich vín hrozno pestujeme na južných stranách viničných kopcov obce Mužla a Belá.

Pôda je typu spraš, teplá, s veľkým obsahom vápna, predurčené na pestovanie burgundských odrôd. Rodinné vinice dosahujú veľkosti 12 ha, z ktorých mladé výsadby tvoria 4 ha. Z toho krátkeho popisu už určite usudzujete, že pestujeme viac druhov hrozna. Biele odrody, z ktorých dorábame víno: CHARDONNAY, RULANDSKÉ ŠEDÉ, SAUVIGNON, RIZLING RÝNSKY, RIZLING VLAŠSKÝ, VELTLÍN ŽLTÝ, PESECKÁ (KRÁLOVSKÁ) LEÁNKA.

Červené vína tvoria dôležitejšiu časť rodinného vinárstva, hlavne z toho dôvodu, že táto lokalita je najteplejšou oblasťou Slovenska. Známe je, že podstatnou podmienkou pekných červených vín je teplo, hlavne dlhotrvajúce teplé, slnečné jesenné počasie. Spomedzi červených odrôd je základnou odrodou kráľ červených vín CABERNET SAUVIGNON a kráľovná červených vín RULANDSKÉ MODRÉ - PINOT NOIR. Okrem toho také odrody modrého hrozna a z tých odrôd dorobené červené vína, ktoré zatiaľ sú u nás na Slovensku menej známe: DORNFELDER, ACOLON, CABERNET CUBÍN, RIZLING ČIERNY. Túto radu rozšíria nové zaujímavé odrody z novej výsadby. Červené vína samozrejme vyzreli v dubových sudoch, niektoré v nových francúzskych, barique sudoch.

Navštívte nás a presvedčte sa. Súčasťou našej pivnice je miestnosť na ochutnávku vín s kapacitou 18 osôb, kde môžete v peknom prostredí stráviť príjemné chvíle a ochutnať vína podľa výberu a želania. Dúfam, že vplyvom popísaných skutočností a obrazov sa stretneme v tejto pivnici. Prídete ako neznámy a odchádzate ako priateľ. Vína ponúkané na predaj sú certifikované ÚKSUP-om Bratislava. Cena ochutnávky je dohodou - podľa počtu ochutnaných vín. Cena vín je od 3 € do 5 € za fľašu ( 0,75 l ) podľa dohody. Po dohode k vínam ponúkame aj studené jedlá. K návšteve je potrebné si vopred dojednať termín.


  V aktuálnej ponuke vinárstva BECSE BOR nájdete tieto vína: 

  kategória objem
Biele vína
Chardonnay výber z hrozna, suché 0,75 l
Rulandské šedé neskorý zber, suché 0,75 l
Rizling rýnsky neskorý zber, suché 0,75 l
Sauvignon neskorý zber, suché 0,75 l
Dievčie hrozno akostné odrodové, suché 0,75 l
Červené vína
Rulandské modré výber z hrozna, suché 0,75 l
Cabernet Dorsa akostné značkové, suché 0,75 l
Rizling Čierny /Pinot Mounier/ akostné značkové, suché 0,75 l
Darius /Dornfelder/ akostné značkové, suché 0,75 l


Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Máj 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety