Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
ANGEL - WINES

ANGEL - WINES

mesto: Želiezovce
ulica: Brezová 20
telefón: 0905 / 248419
e-mail: turcanvlado@gmail.com
internet: www.angelwines.sk
  facebook Angel Wines

Ako sme začali

Už od malička bolo mojim snom vyrábať neobyčajné vína. S odstupom času môžeme konštatovať, že sa mi to podarilo. Jasne som videl predstavu v tom, že svoje vína chcem tvoriť so svojim synom Patrikom. Nemyslel som však, že sa moje vinárstvo bude volať Angel wines. Od 4.3.2014 po smutnej udalosti keď som prišiel o svojho milovaného syna, zostal som na výrobu sám. Preto som aj názov vinárstva nazval Angel wines, aby som aspoň v názve mal jeho podpopru.Môj príbeh nie je na prvý pohľad typicky vinársky, pretože žiaden z mojich predkov sa nevenoval výrobe vína. Mne však premena hrozna na víno tak učarovala, že som sa jej začal venovať skutočne seriózne. Odhodlať sa vyrábať víno nie je záležitosť niekoľkých dní. V človeku to niekedy drieme aj roky. Najskôr treba získať potrebné vzdelanie, informácie a určite aj prax. Mne v tom výrazne pomohla moja dcéra. Vybral sa za ňou do Austrálie, kde s manželom, ktorý pochádza z Talianska, prevádzkujú gastro zariadenia. Keďže jedlo a víno sú na Apeninskom polostrove doslova náboženstvom, veľa som sa od nich dozvedel. Pomohli mi aj dostať sa na niekoľko mesiacov do tímu jedného z miestnych vinárstiev, ktorých vína majú aj na svojej vínnej karte.Tam som získal veľmi cenné poznatky ako šetrne pristupovať k hroznu a vínu, a ktoré kroky sú pri výrobe dôležité. Austrálski vinári sú veľmi priateľskí, a tak boli ochotní prezradiť mi aj to, čo by inému zatajovali. Takto podkutý som sa vrátil na Slovensko a začal postupne zúročovať vedomosti, získané na opačnej pologuli.

Vášeň

Vášeň a moderná technológia, šetrný prístup k spracovaniu hrozna a láska, ktorá nesmie chýbať od začiatku až do konca pretvorí strapec hrozna v nádherný zamatový mok.Vízia

Mojou víziou je vytvoriť jedno biele a jedno červené víno, ktoré by kupážou získali jedinečný a nenapodobyteľný charakter.

Aktuálnu ponuku vín ANGEL - WINES nájdete tu.

Predajné miesta vín ANGEL - WINES nájdete tu.


Nájdete nás tu:
 


Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  August 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety