Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Vinotéky & Vinárne
Vinotéka Iršai

Vinotéka Iršai

mesto: Banská Bystrica
ulica: Sásovská cesta 59
otváracie hodiny: Po-Pia: 10:30 - 18:30
  So: 09:00 - 17:00
ulica: Kalinčiakova 1 (Radvaň)
telefón: 0905 / 941254
otváracie hodiny: Po-Pia: 10:00 - 18:30
  So: 9:00 - 15:00
e-mail: irsaisro@gmail.com
internet: Facebook - Vinotéka IRŠAI
 

Prvá vinotéka IRŠAI bola otvorená na jar 2009 na banskobystrickom sídlisku Fončorda, v obchodnom komplexe, ktorý bystričania poznajú pod názvom „Mladosť“. Svoj názov dostala celkom prozaicky: majiteľka našla „zaľúbenie“ v tejto sviežej aromatickej odrode. O rok neskôr pribudla v Banskej Bystrici druhá vinotéka s týmto logom: Je priestrannejšia a ponúka viac možností pre rozširovanie ponuky.
  
Sortiment vinoték sa zameriava prevažne na vína slovenských vinárov. Veď kto najlepšie ulahodí našej chuti ako slovenský vinár... Slovenské vína ponúkajú rozmanitú paletu vôní a chutí a poskytujú dokonalý pôžitok z jeho konzumácie. Samozrejme, postupne tu budú pridúdať vína z ďalších krajín enologického sveta: napríklad vo vinotéke na Hornej je kútik s francúzskymi vínami, ktoré dopĺňajú darčekové predmety s provensálskou tématikou.

V príjemnom prostredí vinoték Iršai si každý milovník nájde víno podľa svojej chuti. Väčšinu sortimentu vinoték tvoria vína, ktoré nie je možné bežne zakúpiť v obchodných  sieťach a aj keď nemajú dlhú históriu, svojim zákazníkom ponúkajú len to najkvalitnejšie, čo trh ponúka. Vína ktoré tu nájdete, majú ocenenia z rôznych prestížnych medzinárodných súťaží a príjemná  obsluha Vám ochotne pri výbere poradí a odpovie na Vaše otázky.

Pre svojich zákazníkov usporiadúvajú majitelia stretnutia s vinármi a ich vínami na ochutnávkach. Degustácie sa konajú raz za mesiac a to pri predstavovaní nových vinárstiev, ktoré zaraďujú do svojho sortimentu, aj pri predstavovaní nových ročníkov a druhov.

Okrem fľašových vín, nájdete vo vinotéke Iršai na Kalinčiakovej 20 druhov kvalitných sudových vín tej najvyššej kvality z Modry, Nitry, Vrábľov a Limbachu. Do pozornosti dávame populárne odrody sauvignon, neronet, alibernet, dva druhy momentálne moderného rosé (zweigeltrebe, frankovku modrú). Medzi sudovými vínami nesmie chýbať ani iršai oliver.

V ponuke  oboch vinoték zákazníci nájdu aj doplnkový sortiment: someliérske pomôcky, darčekové sady, nevšedné obaly a stojany na vína a tiež rôzne drobnosti. Zaujímavosťou sú tu HLAVOLAMY, ktorých výrobcom je práve firma majitelov týchto  vinoték. Z vinárstiev, ktoré tu môžete nájsť vyberáme: Vinkova, Trnovec, Pivnica Radošina, Janoušek, Ludvik, Mrva & Stanko, Macík Winery… a ďalšie si príďte pozrieť osobne… Tešíme sa na Vašu návštevu!

Fotogaléria


Nájdete nás tu:

Vinotéka Iršai - Kalinčiakova 2 (Radvaň)
 

Zväčšiť mapu

Vinotéka Iršai - Sásovská cesta 59 (v starom kine)Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety