Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Vinotéky & Vinárne
Vinotéka Iršai

Vinotéka Iršai

mesto: Banská Bystrica
ulica: Sásovská cesta 59
otváracie hodiny: Po-Pia: 10:30 - 18:30
  So: 09:00 - 17:00
ulica: Kalinčiakova 1 (Radvaň)
telefón: 0905 / 941254
otváracie hodiny: Po-Pia: 10:00 - 18:30
  So: 9:00 - 15:00
e-mail: irsaisro@gmail.com
internet: Facebook - Vinotéka IRŠAI
 

Prvá vinotéka IRŠAI bola otvorená na jar 2009 na banskobystrickom sídlisku Fončorda, v obchodnom komplexe, ktorý bystričania poznajú pod názvom „Mladosť“. Svoj názov dostala celkom prozaicky: majiteľka našla „zaľúbenie“ v tejto sviežej aromatickej odrode. O rok neskôr pribudla v Banskej Bystrici druhá vinotéka s týmto logom: Je priestrannejšia a ponúka viac možností pre rozširovanie ponuky.
  
Sortiment vinoték sa zameriava prevažne na vína slovenských vinárov. Veď kto najlepšie ulahodí našej chuti ako slovenský vinár... Slovenské vína ponúkajú rozmanitú paletu vôní a chutí a poskytujú dokonalý pôžitok z jeho konzumácie. Samozrejme, postupne tu budú pridúdať vína z ďalších krajín enologického sveta: napríklad vo vinotéke na Hornej je kútik s francúzskymi vínami, ktoré dopĺňajú darčekové predmety s provensálskou tématikou.

V príjemnom prostredí vinoték Iršai si každý milovník nájde víno podľa svojej chuti. Väčšinu sortimentu vinoték tvoria vína, ktoré nie je možné bežne zakúpiť v obchodných  sieťach a aj keď nemajú dlhú históriu, svojim zákazníkom ponúkajú len to najkvalitnejšie, čo trh ponúka. Vína ktoré tu nájdete, majú ocenenia z rôznych prestížnych medzinárodných súťaží a príjemná  obsluha Vám ochotne pri výbere poradí a odpovie na Vaše otázky.

Pre svojich zákazníkov usporiadúvajú majitelia stretnutia s vinármi a ich vínami na ochutnávkach. Degustácie sa konajú raz za mesiac a to pri predstavovaní nových vinárstiev, ktoré zaraďujú do svojho sortimentu, aj pri predstavovaní nových ročníkov a druhov.

Okrem fľašových vín, nájdete vo vinotéke Iršai na Kalinčiakovej 20 druhov kvalitných sudových vín tej najvyššej kvality z Modry, Nitry, Vrábľov a Limbachu. Do pozornosti dávame populárne odrody sauvignon, neronet, alibernet, dva druhy momentálne moderného rosé (zweigeltrebe, frankovku modrú). Medzi sudovými vínami nesmie chýbať ani iršai oliver.

V ponuke  oboch vinoték zákazníci nájdu aj doplnkový sortiment: someliérske pomôcky, darčekové sady, nevšedné obaly a stojany na vína a tiež rôzne drobnosti. Zaujímavosťou sú tu HLAVOLAMY, ktorých výrobcom je práve firma majitelov týchto  vinoték. Z vinárstiev, ktoré tu môžete nájsť vyberáme: Vinkova, Trnovec, Pivnica Radošina, Janoušek, Ludvik, Mrva & Stanko, Macík Winery… a ďalšie si príďte pozrieť osobne… Tešíme sa na Vašu návštevu!

Fotogaléria


Nájdete nás tu:

Vinotéka Iršai - Kalinčiakova 2 (Radvaň)
 

Zväčšiť mapu

Vinotéka Iršai - Sásovská cesta 59 (v starom kine)Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety