Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Vinotéky & Vinárne
Račianska vinotéka

Račianska vinotéka

mesto: Bratislava - Rača
ulica: Námestie A. Hlinku 3
mobil: 0907 / 218680
e-mail: rabeco@stonline.sk
internet: facebook Račianska vinotéka
otváracie hodiny: Po-Ut: zatvorené
  Str-Pia: 17:00 - 22:00 hod.
  So-Ne: 15:00 - 22:00 hod.

RAČA

Rača leží na juhovýchodných svahoch Malých Karpát a od centra Bratislavy je vzdialená asi 8 km. Prvé dochované písomné zmienky o tunajšej slovanskej obci Okol pochádzajú z roku 1226. V 13. storočí sem prichádzajú nemeckí kolonisti, ktorí prinášali so sebou aj nové poznatky a remeslá, Prichádzali sem však aj židovskí obchodníci a chorvátski utečenci. Rača sa pôvodne označovala ako „Villa de Récse“ neskôr „Rechendorf“, „Retisdorfsive Reche“, „Recersdorf“, „Račišdorf“  z čoho napokon vzniklo dnešné pomenovanie. Vďaka skvelej polohe, krásnym viniciam tu vinohradníctvo a vinárstvo prekvitá celé stáročia. Náš vinič rastie na teplých a slnečných juhovýchodných svahoch malebnej a svojráznej malokarpatskej krajiny. Práve charakteristické zloženie pôdy našich vinohradov dáva nenapodobiteľnú originalitu našim bielym a červeným vínam. Už v 11. až 13. storočí boli račianske vína dôležitým vývozným artiklom a bežne sa predávali aj na miestnom trhu. O kvalite a tradícii račianského vinohradníctva svedčí aj donačná listina Márie Terézie na červené víno pod názvom „Račianska Frankovka“ z roku 1767 ako nápoj vhodný na kráľovsky stôl. Hovorí sa, že cisárovná sa vďaka Račianskej Frankovke uzdravila a priala si ju mať vždy vo svojich pivniciach.RAČIANSKA VINOTÉKA

Račianska vinotéka sa nachádza v centre starej Rači na nám. A. Hlinku 3. V ponuke vinotéky sú iba vína od malých račianskych vinohradníkov a vinárov čo sa týka plochy obrábaných viníc, ale aj výroby vína, ktorí sú združení do „Račianského vinohradníckeho spolku“ a ich vína nedostanete kúpiť v obchodnej sieti a iba niektoré je možné zakúpiť aj v iných vinotékach a reštauráciách. Naši vinári si ctia tradície svojich predkov a snažia sa ich zachovať aj pre ďalšie generácie. Vo vinotéke sa nachádza socha sv. Urbana, ktorá je vzácna tým, že v roku 2003 ju osobne posvätil pápež Ján Pavol II. počas návštevy Slovenska keď sa pri presune z Bratislavy do Trnavy zastavil v Rači.

Vo vinotéke robievame riadené degustácie vždy s vinárom a jeho vínami. Počas degustácie sa dozviete všetko od pestovateľa a spracovateľa v jednej osobe. Na degustácii je vždy najmenej 10 vzoriek vín a k záhryzu je syr s olivami, domáca oškvarková roláda a domáci chlieb, voda.

  V ponuke Račianskej vinotéky nájdete vína od týchto producentov 

Producenti: KOLLÁR vineyards&winery, František Krajčirovič, Vinárstvo Dušan Žitný, Vinárstvo Rudolf Rakyta, Vinohradníctvo a vinárstvo Miloš Máťuš, Vinárstvo Štibrány, Karol Švec, Eduard Brychta, Augustín Zacharda, Ivan Holík, Ľubica Lednárová, Vinárstvo Vladár a syn, Karol Križanovič, Michal Kompauer, Vinárstvo Hulanský.

V ponuke tiež nájdete:

Domáce ovocné a bylinkové sirupy (bazový, levandulový, z petržlenovej vňate, agátový, rebarborový...), domáce džemy (dulový, džem z frankovky modrej, hruškový s portským vínom), rôsole (vínna rôsol, melónová rôsol s čokoládou) a iné domáce výrobky.

Račiansku vinotéku nájdete tu:Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  August 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety