Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 

Vzácne dary prírody – vína Château Rúbaň Grand

SEN KAŽDÉHO VINÁRA Niekoľko výnimočných a zároveň pokorných vinárov to cíti tak, že náplňou ich práce nie je jednoduchá výroba alkoholických nápojov. Sú presvedčení, že  sú predlženou rukou prírody.
čítaj ďalej...

Rok 2021 si zaslúži kvalitný štart – spoznajte naše nové vína

Je tu nový rok a s ním aj naše nové vína z rady FRESH. Začnite tento rok optimisticky a doprajte si naše nové čerstvé vína z ročníka 2020. Svieži začiatok roka môže niekedy znieť ako nesplniteľná predstava, no s pohárom dobrého ľahkého vína to môže ísť ľahšie.
čítaj ďalej...

VÍNO ROKA 2021 – hlasujte, rozhodnite a vyhrajte!

Aj Vám chutia slovenské vína? Nečudujem sa, sú skutočne svetové. Dôkazom sú nielen úspechy na prestížnych svetových súťažiach, kde im zlaté medaily udeľujú renomovaní hodnotitelia vín (s titulmi Masters of Wine, Masters of Sommelier), ale hlavne záujem spotrebiteľov
čítaj ďalej...

Louis Pasteur - krstný otec kvasenia vína

Ľudia produkujú víno už niekoľko tisícročí. Väčšinu tohto času ho však vyrábali metódou pokus-omyl... Nevedeli, čo sa to vlastne deje v ich kvasných nádobách. Videli síce, že im tam niečo buble, a že keď sa náhodou zadarilo, tak sa tá sladká šťava z hrozna premenila na víno. No veľa krát
čítaj ďalej...

Kto počúva vedcov, toho ráno nebolí hlava...

Tak a máme pred sebou silvestrovskú noc. Poznáte to "dlouhá noc, nikdo z nás nejde spát..." Je to aj noc spojená so zvýšenou konzumáciou alkoholických nápojov. Platí, že čím väčšia večerná spotreba alkoholu, tým väčšia ranná bolesť hlavy.
čítaj ďalej...

Prečo má fľaša vína objem 0,75 litra, a prečo ich je v kartóne 6?

Fľaše na víno majú štandardne objem 750 ml (t.j. 0,75 litra). Prečo práve toto, tak trochu neštandardné číslo? Prečo nie 1 liter? Odkiaľ pochádza táto hodnota objemu vínnej fľaše?
čítaj ďalej...
  • Posledné zmeny:   18.01. aktualizovaná prezentácia vinárstva Domin & Kušický (Veľký Krtíš) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   08.01. aktualizovaná prezentácia vinárstva ŠTIGLIC (Modra) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   07.01. aktualizovaná prezentácia vinárstva GOLGUZ (Hlohovec) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   01.12. aktualizovaná prezentácia ITALMARKET SLOVAKIA (Borinka BA) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   16.11. aktualizovaná prezentácia vinárstva Tokaj & CO (Malá Tŕňa) - viac informácií

Zoznam 10 najbližších vinárskych podujatíPridaj podujatie

Kde Kedy Podujatie

Partneri portálu www.vinoteka-vinaren.sk

     
   

 

Víno, vinotéky a vinárne Slovenska

je internetový portál propagujúci víno, vinotéky a vinárne Slovenska. Na internetovom poli pôsobí už od roku 2005. Jeho hlavným zameraním je propagovať víno, vinárov, vinotéky a vinárne Slovenska. Súčasťou projektu sú aj rozhovory s vinármi o vínach, aktuality zo sveta vín, výsledky vínnych konkurzov, ankety smerované na víno, kalendár vinárskych podujatí, čo z neho robí úspešný projekt zameraný na víno s návštevnosťou viac ako 30 000 prístupov za mesiac.

Prvým impulzom bolo vytvoriť projekt orientovaný na víno, ktorý v sebe spája tých, ktorí víno produkujú, s tými, ktorí víno predávajú. To, že tento zámer tu dovtedy milovníkom vína chýbal potvrdzuje fakt, že dnes náš portál zaostrený na víno navštevuje v priemere viac ako 30 000 milovníkov vín mesačne.

Pod krídlami portálu zameraného na víno - www.vinoteka-vinaren.sk vznikol v roku 2010 projekt VÍNO ROKA. Vystihuje ho slogan: “Máte svoje obľúbené víno? Dajte mu svoj hlas a vyhrajte ho!“. Projekt je jedinečný tým, že o najlepších slovenských vínach rozhoduje široká niekoľkotisícová komunita priaznivcov vín.

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety

Návštevnosť