Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Blog
RADA: ako čo najrýchlejšie schladiť víno

RADA: ako čo najrýchlejšie schladiť víno

22.06.2017

Poznáte to. V týchto horúcich dňoch, nie je problém dostať chuť na vychladené víno :-)  Ale čo ak prídete domov a víno je teplé. Máme pre Vás rýchle riešenie. Za 10 minút je víno vychladené a pripravené ku konzumácii.

Ako na to

Postup je jednoduchý. Fľašu s vínom zabaľte do mokrej utierky a potom ju vložte do mrazničky na 10 minút. Ale pozor, upozorňujem na to, aby ste na víno v chladničke nezabudli! Môže sa Vám totižto prihodiť to, čo mne. Raz som chcel takto vychladiť pivo a zabudol som naň. Spomenul som si na druhý deň... Otvoril som mrazničku a v nej som našiel kúsky skla a pivo vo forme svetlohnedého prášku, ktorý bol skutočne všade. Aj v mäse :-)

Stane sa totižto to, že víno zmrzne, zväčší svoj objem a fľaša pod tlakom praskne. Je teda dôležité, víno po 10 minútach z mrazničky vybrať.Iné formy rýchleho chladenia vína

Tento spôsob ako schladiť víno je skutočne účinný a najrýchlejší. Ak však nie ste vo veľkej časovej tiesni, existujú aj iné spôsoby rýchleho schladzovania vína:

ľadový kúpeľ: použite veľa kociek ľadu v nádobe s trochou studenej slanej vody. Do tohto kúpeľa ponorte fľašu tak, aby bola ponorená až po hrdlo. Vaše víno bude vychladené za 15 minút.

chladenie hroznom: toto je efektný spôsob chladenia vína, pri ktorom je ale potrebné, aby ste mali v mrazničke zmrazené hrozno. Ak budete chcieť vychladiť víno v pohári, jednoducho zmrazené bobule hrozna vložte do pohára. Budú fungovať ako kocky ľadu, ale bez riedenia vína.

Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety