Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Blog
Bolí Vás po víne hlava? Pomôže Vám...

Bolí Vás po víne hlava? Pomôže Vám...

06.07.2017

Predstavte si modelovú situáciu. Večer popíjate dobré vínko v spoločnosti svojich priateľov. Nejakým nedopatrením sa Vám podarí vypiť viac, ako je lekármi odporúčaný jeden pohár denne. Potom sa uložíte spať a ráno vstanete s nepríjemnou bolesťou hlavy. Skôr ako Vám poviem, čo je príčinou tejto bolesti, chcem vyvrátiť jeden mýtus:

Sírenie vína nespôsobuje bolesť hlavy!!!

A teraz prejdime k vysvetleniu, prečo nás bolí hlava po požití nadmerného množstva vína. Príčina je v tom, že pri pití vína zabúdame na VODU. Naše telo po požití alkoholu zostane DEHYDRATOVANÉ, čo sa prejaví bolesťou hlavy.

RADA: ak mávate bolesti hlavy po požití väčšieho množstva vína, riešením je VODA. Je to jednoduché, PO KAŽDOM VYPITOM POHÁRI VÍNA, VYPITE POHÁR VODY. Telo sa Vám odmení, bude dostatočne hydratované a Vy ráno vstanete bez nepríjemných bolestí hlavy. No nestojí to za to?

Iné príčiny bolestí hlavy z vína

Avšak pre malú časť našej populácie sa bolesti hlavy môžu vyskytnúť aj vtedy, keď vína nevypijú veľa. Takéto bolesti môžu spôsobiť taníny (prítomné hlavne v červenom víne). Táto skupina ľudí je však citlivá aj napr. na čierny čaj, ktorý obsahuje veľké množstvo tanínov. Taktiež sa nájdu medzi nami ľudia, ktorí sú alergický na látku s názvom histamín. Nachádza sa hlavne v červenom víne a môže im spôsobiť reakciu aj vo forme bolestí hlavy. Vtedy pomáhajú antihistaminiká.

Ešte raz však zdôrazňujem, že taníny a histamín spôsobujú bolesť hlavy iba veľmi malej skupine ľudí a tou hlavnou príčinou bolestí je nadmerný príjem alkoholu a nedostatočný príjem vody!

Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Máj 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety