Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
BLOG
Bolí Vás po víne hlava? Pomôže Vám...

Bolí Vás po víne hlava? Pomôže Vám...

06.07.2017

Predstavte si modelovú situáciu. Večer popíjate dobré vínko v spoločnosti svojich priateľov. Nejakým nedopatrením sa Vám podarí vypiť viac, ako je lekármi odporúčaný jeden pohár denne. Potom sa uložíte spať a ráno vstanete s nepríjemnou bolesťou hlavy. Skôr ako Vám poviem, čo je príčinou tejto bolesti, chcem vyvrátiť jeden mýtus:

Sírenie vína nespôsobuje bolesť hlavy!!!

A teraz prejdime k vysvetleniu, prečo nás bolí hlava po požití nadmerného množstva vína. Príčina je v tom, že pri pití vína zabúdame na VODU. Naše telo po požití alkoholu zostane DEHYDRATOVANÉ, čo sa prejaví bolesťou hlavy.

RADA: ak mávate bolesti hlavy po požití väčšieho množstva vína, riešením je VODA. Je to jednoduché, PO KAŽDOM VYPITOM POHÁRI VÍNA, VYPITE POHÁR VODY. Telo sa Vám odmení, bude dostatočne hydratované a Vy ráno vstanete bez nepríjemných bolestí hlavy. No nestojí to za to?

Iné príčiny bolestí hlavy z vína

Avšak pre malú časť našej populácie sa bolesti hlavy môžu vyskytnúť aj vtedy, keď vína nevypijú veľa. Takéto bolesti môžu spôsobiť taníny (prítomné hlavne v červenom víne). Táto skupina ľudí je však citlivá aj napr. na čierny čaj, ktorý obsahuje veľké množstvo tanínov. Taktiež sa nájdu medzi nami ľudia, ktorí sú alergický na látku s názvom histamín. Nachádza sa hlavne v červenom víne a môže im spôsobiť reakciu aj vo forme bolestí hlavy. Vtedy pomáhajú antihistaminiká.

Ešte raz však zdôrazňujem, že taníny a histamín spôsobujú bolesť hlavy iba veľmi malej skupine ľudí a tou hlavnou príčinou bolestí je nadmerný príjem alkoholu a nedostatočný príjem vody!

Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  August 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety