Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Vyber si svoje mladé víno!

Vyber si svoje mladé víno!

Ovocné arómy a nekonečná sviežosť - to je Mladé víno. Každý rok prvý novembrový pondelok prichádza ako predzvesť aktuálneho ročníka. Stará vinárska poučka tvrdí, že nie je rozdiel medzi mladým vínom a mladou ženou... Obe sú totiž veľmi nezrelé a dokážu nás neskutočne omámiť! Je to nápoj okamihu, preto ho odporúčame vychutnať do pol roka od dátumu plnenia. Je bohaté na zdraviu prospešné antioxidanty. Mladé víno je určené pre všetkých ktorým je víno životný štýl.

Už tradične prinášame tieto štyri odrody, z toho jednu v novom šate.
 
Irsai Oliver – mladosť prezrádza jemná, bielo - žltastá farba.  Víno má výraznú muškátovo korenistú vôňu. Chuť je ľahká, ovocná s pomerne mohutnou štruktúrou a korenistou dochuťou.

Veltlínske červené skoré –  vyznačuje sa ľahkou, bledožltou farbou. Buket je príjemnou zmesou kvetinových tónov, jabĺk a egrešov. Chuť je  svieža s dlhoznejúcou jemnou  kyselinkou.

Svätovavrinecké – ružové víno –  má nádhernú svetlo ružovú farbu pripomínajúcu bledo sfarbené pivonky. Pre víno je špecifický príjemný ovocný buket zrelých, záhradných jahôd a malín, ktoré sa objavujú aj v sviežej chuti vína.
 
Modrý Portugal – v pohári má čarovný rubínový odtieň s fialovou iskrou.  Víno je ľahké, ovocné a dobre štruktúrované. Buket sa prelína v slivkovo čerešňových  tónoch so štipkou horkej čokolády. Chuť je svieža so záverom jemných trieslovín.

Zdroj: Château Topoľčianky, www.vinotop.sk

Publikované: 18.11.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety