Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
VÍNO ROKA 2013

VÍNO ROKA 2013

Po úspešnom ukončení 3. ročníka súťaže o top slovenské vína nastal čas posunúť sa ďalej, tzn. spustiť 4. ročník súťaže VÍNO ROKA ®. Rozhodnite o najlepších slovenských vínach objektívnym spôsobom prostredníctvom hlasovania na www.vinoroka.sk.

„Hlasovanie je spustené, rozhodnite! Princíp hlasovania sa osvedčil a zostal nezmenený. Osvedčila sa aj selekcia hlasovania (1 IP adresa má možnosť hlasovať maximálne 1x mesačne). Tohtoročnou novinkou sú nové etikety, ktoré budú zdobiť ocenené vína a s tým súvisiace nové diplomy. Etikety už nebudú zlatej, striebornej a bronzovej farby, pretože to mylne stavalo ocenené vína na 2. a 3. mieste do pozície menej kvalitných vín. Všetky etikety pre ocenené vína budú mať podklad zlatej farby, jediným rozlišovacím znakom na etiketách je uvedenie 1.,2. a 3. miesta. Je dôležité si uvedomiť, že aj 3.miesto je veľký úspech pre ocenené víno, pretože sa jedná o 3.najlepšie víno v danej kategórii zo všetkých vín vyprodukovaných na Slovensku na základe objektívneho hlasovania milovníkov SK vín. Keďže sa jedná o celoslovenskú súťaž je nový dizajn etikety oživený trikolórou. Zároveň je etiketa a slovné spojenie VÍNO ROKA ® chránené ako ochranná známka na Úrade priemyselného vlastníctva SR.“ približuje zmeny a novinky v projekte VÍNO ROKA ® Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk.

Svoj hlas zasielajte prostredníctvom formulára uverejneného na stránke www.vinoroka.sk v tvare: odroda, kategória (napr. neskorý zber), ročník, výrobca.

01.06.2013 bude hlasovanie zastavené a budú zverejnení celkoví víťazi v týchto 6 kategóriach:

1. biele vína
2. ružové vína
3. červené vína
4. prírodne sladké vína (bobuľový výber, hrozienkový výber, cibébový výber, ľadové vína, slamové vína)
5. šumivé vína
6. tokajské vína

V každej z týchto kategórií bude podľa počtu Vami pridelených hlasov určené 1., 2., 3. miesto. Celkovo bude teda ocenených 18 top slovenských vín v 6 kategóriach.

Informácia pre hlasujúcich: hlasovať môžete za akékoľvek slovenské víno, ktoré Vám v roku 2013 urobilo radosť na jazyku. Na konci súťaže budú vylosovaní 18 z Vás, ktorí sa zapojíte do hlasovania o slovenské VÍNO ROKA 2013 ®. Výhrou budú ocenené vína, ktoré sa umiestnili na jednej z prvých 3 pozícií v jednotlivých kategóriách.

Informácia pre vinárov: ocenené vína budú identifikovateľné podľa samolepiek na fľaši. Samolepky budú dodané vinárom zdarma spoločne s diplomom za ocenené víno. Vinári neplatia ani žiadne účastnícke poplatky, ako je tomu na iných konkurzoch.

Zdroj: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Publikované: 08.01.2013

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
  Február 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Akú hodnotu má podľa Vás fľaša dobrého vína?

do 5 €

do 10 €

do 20 €

nad 20 €

Ďalšie ankety