Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
VÍNO ROKA 2013

VÍNO ROKA 2013

Po úspešnom ukončení 3. ročníka súťaže o top slovenské vína nastal čas posunúť sa ďalej, tzn. spustiť 4. ročník súťaže VÍNO ROKA ®. Rozhodnite o najlepších slovenských vínach objektívnym spôsobom prostredníctvom hlasovania na www.vinoroka.sk.

„Hlasovanie je spustené, rozhodnite! Princíp hlasovania sa osvedčil a zostal nezmenený. Osvedčila sa aj selekcia hlasovania (1 IP adresa má možnosť hlasovať maximálne 1x mesačne). Tohtoročnou novinkou sú nové etikety, ktoré budú zdobiť ocenené vína a s tým súvisiace nové diplomy. Etikety už nebudú zlatej, striebornej a bronzovej farby, pretože to mylne stavalo ocenené vína na 2. a 3. mieste do pozície menej kvalitných vín. Všetky etikety pre ocenené vína budú mať podklad zlatej farby, jediným rozlišovacím znakom na etiketách je uvedenie 1.,2. a 3. miesta. Je dôležité si uvedomiť, že aj 3.miesto je veľký úspech pre ocenené víno, pretože sa jedná o 3.najlepšie víno v danej kategórii zo všetkých vín vyprodukovaných na Slovensku na základe objektívneho hlasovania milovníkov SK vín. Keďže sa jedná o celoslovenskú súťaž je nový dizajn etikety oživený trikolórou. Zároveň je etiketa a slovné spojenie VÍNO ROKA ® chránené ako ochranná známka na Úrade priemyselného vlastníctva SR.“ približuje zmeny a novinky v projekte VÍNO ROKA ® Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk.

Svoj hlas zasielajte prostredníctvom formulára uverejneného na stránke www.vinoroka.sk v tvare: odroda, kategória (napr. neskorý zber), ročník, výrobca.

01.06.2013 bude hlasovanie zastavené a budú zverejnení celkoví víťazi v týchto 6 kategóriach:

1. biele vína
2. ružové vína
3. červené vína
4. prírodne sladké vína (bobuľový výber, hrozienkový výber, cibébový výber, ľadové vína, slamové vína)
5. šumivé vína
6. tokajské vína

V každej z týchto kategórií bude podľa počtu Vami pridelených hlasov určené 1., 2., 3. miesto. Celkovo bude teda ocenených 18 top slovenských vín v 6 kategóriach.

Informácia pre hlasujúcich: hlasovať môžete za akékoľvek slovenské víno, ktoré Vám v roku 2013 urobilo radosť na jazyku. Na konci súťaže budú vylosovaní 18 z Vás, ktorí sa zapojíte do hlasovania o slovenské VÍNO ROKA 2013 ®. Výhrou budú ocenené vína, ktoré sa umiestnili na jednej z prvých 3 pozícií v jednotlivých kategóriách.

Informácia pre vinárov: ocenené vína budú identifikovateľné podľa samolepiek na fľaši. Samolepky budú dodané vinárom zdarma spoločne s diplomom za ocenené víno. Vinári neplatia ani žiadne účastnícke poplatky, ako je tomu na iných konkurzoch.

Zdroj: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Publikované: 08.01.2013

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety