Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Vinársky rok 2012 v Burgenlande

Vinársky rok 2012 v Burgenlande

Ročník 2012 prináša milovníkom burgenlandského vína veľmi dobré, ovocné a chuťovo plné vína. Pekné počasie viedlo k zdravému a zrelému hroznu, aj keď si letné suchá vyžiadali neskôr v pivnici viac pozornosti, aby sa dosiahlo dobré prekvasenie a mohla byť dosiahnutá žiarivá aromatickosť. Menej kyselín v hrozne si vyžadovalo väčší cit pri práci v pivnici. Vína (hlavne červené) majú dobrý potenciál na vyzrievanie. V porovnaní so všetkými rakúskymi vinárskymi regiónmi mal Burgenland v roku 2012 „navrch“ nielen na začiatku vinobrania. Čo sa týka poveternostných podmienok, ale aj zberu, bol Burgenland víťazom v Rakúsku. Po miernej zime prišla skorá jar s veľmi dobrou vlhkosťou. Škody spôsobené mrazom boli minimálne, bolo ich možné zvládnuť, a aj krupobitie bolo v roku 2012 v rámci normy. Skoré kvitnutie viedlo k včasnému začiatku zberu hrozna už v prvej polovici augusta.

Výsledok: množstvo obratého hrozna, ktoré zodpovedá priemernému roku, tzn. približne 750.000 hl, čo je zreteľne viac vína ako minulý rok. Pekné počasie počas oberačky  umožnilo dobré pracovné tempo bez časového tlaku, ktorý môže spôsobiť ohrozujúci poveternostný front alebo hniloba. Optimálne zdravé plody priniesli veľmi dobrú kvalitu vín. Biele vína sa prezentovali ako neobyčajne ovocné a chuťovo plné, tohtoročné červené vína sú tmavé a vyznačujú sa veľkou silou s potenciálom na dlhodobé vyzrievanie. Milovníci sladkých vín sa môžu tešiť na ušľachtilé sladké nápoje - aj tu sľubuje ročník 2012 špičkovú kvalitu.

Prezentácia Burgenlandu v Bratislave

Aj v tomto roku budú burgenlandskí vinári prezentovať svoje vynikajúce vína veľkému vinárskemu publiku v Bratislave. Milovníci vína na Slovensku majú 11. apríla 2013  hoteli Carlton možnosť degustovať vína od viac ako 70 vinárov  a odborne s nimi diskutovať. Eldorado pre nadšencov vína, ktorí majú možnosť ochutnať viac ako 500 vzoriek. Okrem ovocitých a sviežich bielych vín ročníka 2012 budú vinári na ochutnávke ponúkať aj červené vína s plným telom, špeciality a vzácne sladké vína. Prezentácia sa organizuje v kooperácii so spoločnosťou Burgenland Tourismus. Hostia majú možnosť informovať sa o krajine a jej krásach ako aj o rozmanitej turistickej ponuke.Zdroj: Wein Burgenland
Foto: Miroslav Labuda

Publikované: 21.03.2013

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety