Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Úspešný štart TAJNA vineyards & winery

Úspešný štart TAJNA vineyards & winery

24.05.2016

Naše vinárstvo patrí medzi nováčikov na scéne slovenského vína. Oficiálny druhý ročník produkcie vlastných vín z našich vinohradov prináša potešenie pre všetkých, ktorí nám od začiatku budovania značky i celého hospodárstva pomáhajú a spolu s našimi spokojnými zákazníkmi fandia.

Filozofia porovnania, či skôr nášho vlastného vyhodnotenia úspešnosti realizovaných metód pri pestovaní, ošetrovaní viniča, komplexnej agrotechnike v neskoršej väzbe na zber a spracovanie hrozna je úprimná, ak naše vína oslovia nielen laikov, spotrebiteľov z rôznych odberateľských skupín, ale aj profesionálov, enológov a certifikovaných posudzovateľov kvality vína.

Prečítajte si aj Ako hrozno u nás spracovávame

S radosťou preto oznamujeme, že náš Rizling vlašský, ročník 2015 získal na medzinárodnom festivale Rizlingu vlašského 2016 vo Svätom Petri titul víťaza súťaže (zlatá medaila a šampión v kategórii suchých vín). Viac o tejto najväčšej reprezentačnej súťaži odrodových vín z Rizlingu vlašského, do ktorej sa prihlásilo takmer 200 vín zo Slovenska, Maďarska, Rakúska a Moravy, nájdete na facebooku Sanctus Urbanus. Ďalšou úspešnou misiou bola účasť Cabernet Sauvignon Rosé 2015 na súťaži VÍNO BOJNICE 2016, kde sme získali zlatú medailu a titul šampióna v kategórii ružové polosuché a polosladké vína.

Obe vína, Rizling vlašský 2015 aj Cabernet Sauvignon Rosé 2015 kandidujú na pozície do Národného salónu vín Slovenskej republiky za rok 2016. O ďalších medailových úspechoch našich vín v Českej republike na Gran Prix Vinex 2016 vás budeme informovať v ďalšom súhrne výsledkov z popredných medzinárodných súťaží nabudúce.

Ročník 2015 potvrdzuje naše očakávania. Mnohé nové vína prejavujú v aróme vyššiu vyzretosť v porovnaní s ročníkom minulým. Technologicky sme ho zvládli bez výraznejších deficitov, s čím sme nadmieru spokojní. Ponúka široké spektrum bielych, ružových a najmä extraktívnych červených vín. Pri zachovaní akurátneho obsahu kyselín môže priniesť z nášho pohľadu pre zákazníkov prekvapujúce degustačné zážitky hodné veľkého ročníka.

Viac si môžete prečítať vo vintage reporte ROČNÍK 2015 V TAJNA VINEYARDS & WINERY POTVRDZUJE VEĽKÉ OČAKÁVANIA.

Zdroj: TAJNA VINEYARDS & WINERY, www.vinotajna.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety