Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Úspešný štart TAJNA vineyards & winery

Úspešný štart TAJNA vineyards & winery

24.05.2016

Naše vinárstvo patrí medzi nováčikov na scéne slovenského vína. Oficiálny druhý ročník produkcie vlastných vín z našich vinohradov prináša potešenie pre všetkých, ktorí nám od začiatku budovania značky i celého hospodárstva pomáhajú a spolu s našimi spokojnými zákazníkmi fandia.

Filozofia porovnania, či skôr nášho vlastného vyhodnotenia úspešnosti realizovaných metód pri pestovaní, ošetrovaní viniča, komplexnej agrotechnike v neskoršej väzbe na zber a spracovanie hrozna je úprimná, ak naše vína oslovia nielen laikov, spotrebiteľov z rôznych odberateľských skupín, ale aj profesionálov, enológov a certifikovaných posudzovateľov kvality vína.

Prečítajte si aj Ako hrozno u nás spracovávame

S radosťou preto oznamujeme, že náš Rizling vlašský, ročník 2015 získal na medzinárodnom festivale Rizlingu vlašského 2016 vo Svätom Petri titul víťaza súťaže (zlatá medaila a šampión v kategórii suchých vín). Viac o tejto najväčšej reprezentačnej súťaži odrodových vín z Rizlingu vlašského, do ktorej sa prihlásilo takmer 200 vín zo Slovenska, Maďarska, Rakúska a Moravy, nájdete na facebooku Sanctus Urbanus. Ďalšou úspešnou misiou bola účasť Cabernet Sauvignon Rosé 2015 na súťaži VÍNO BOJNICE 2016, kde sme získali zlatú medailu a titul šampióna v kategórii ružové polosuché a polosladké vína.

Obe vína, Rizling vlašský 2015 aj Cabernet Sauvignon Rosé 2015 kandidujú na pozície do Národného salónu vín Slovenskej republiky za rok 2016. O ďalších medailových úspechoch našich vín v Českej republike na Gran Prix Vinex 2016 vás budeme informovať v ďalšom súhrne výsledkov z popredných medzinárodných súťaží nabudúce.

Ročník 2015 potvrdzuje naše očakávania. Mnohé nové vína prejavujú v aróme vyššiu vyzretosť v porovnaní s ročníkom minulým. Technologicky sme ho zvládli bez výraznejších deficitov, s čím sme nadmieru spokojní. Ponúka široké spektrum bielych, ružových a najmä extraktívnych červených vín. Pri zachovaní akurátneho obsahu kyselín môže priniesť z nášho pohľadu pre zákazníkov prekvapujúce degustačné zážitky hodné veľkého ročníka.

Viac si môžete prečítať vo vintage reporte ROČNÍK 2015 V TAJNA VINEYARDS & WINERY POTVRDZUJE VEĽKÉ OČAKÁVANIA.

Zdroj: TAJNA VINEYARDS & WINERY, www.vinotajna.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  Júl 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety