Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Turisti objavujú vínne poklady už bez máp

Turisti objavujú vínne poklady už bez máp

České a moravské vinárstva spojené v združení V8 pripravili pre milovníkov kvalitných vín námet, ako si príjemným spôsobom spestriť cestu za vínom. Inšpirujúc sa celosvetovo populárnou hrou geocaching uvádzajú koncom mája hru winecaching – hľadanie vínneho pokladu.

Princíp tejto hry spočíva v tom, že na základe GSP súradníc jednotlivých vinárstiev, ktoré participujú na tejto hre, hľadáte žetóny v blízkosti vinárstiev. Nájdené žetóny sa pri predložení v danom vinárstve zmenia na protihodnotu – malú riadenú degustáciu.

Nechajte sa inšpirovať  winechachingom a strávte trebárs budúci víkend s rodinou objavovaním vínneho pokladu napr. v okolí krásnej Pálavy. Za bránami prestížneho vinárstva Sonberk sa ukrývajú žetóny, po objavení ktorých môžete stráviť príjemný odpočinok s kvapkou lahodného moku v priestoroch vinárstva s úžasným výhľadom na krásnu Pálavu. Už prvý víkend od ohlásenia súťaže bol poklad objavený manželským párom. Ako uviedla obchodná riaditeľka vinárstva Sonberk Ing. Vladimíra Mrázová: „Rozhodli sme sa zapojiť do tejto hry, pretože v sebe   nesie zážitok dobrodružstva a objavovania a je aj zábavná, náučná a  vhodná pre celé rodiny. Okrem zážitku – degustácie kvalitného vína by sme klientom chceli posilniť aspekt zábavnosti. “

Na stránke winecaching.cz nájdete od konca mája súradnice skrýši moravských vinárstiev, ktoré sa zúčastňujú tejto hry. Garantom projektu je Aliancia vinárov V8. Projekt podporuje Vinársky fond.

Sonberk, a.s. je vinárstvom pestujúcim vinič, ktoré vyrába autentické biele prívlastkové  vína iba z vlastného hrozna vypestovaného v starobylej unikátnej vinici Sonberk neďaleko Mikulova a Pálavy. Filozofia úspechu vinárstva spočíva vo využití jedinečnosti vinohradu, prísne redukovaného zberu, rukopisu talentovaného pivničného majstra a zamerania na dlhodobosť projektu. Sonberk je členom V8 – Aliancie vinárov. Priestory vinárstva sú otvorené v turistickej sezóne širokej verejnosti od pondelka do soboty od 9. do 17. hodiny.

Súradnice pre Sonberk: N48° 55.519 E16° 41.479

Zdroj: eTREND

Publikované: 17.05.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Marec 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety