Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Šampión z JM Vinárstvo Doľany

Šampión z JM Vinárstvo Doľany

Často krát si nás vo svete mýlia so Slovinskom, avšak po ďalšom veľkom úspechu na 36. ročníku súťaže vín „Vino Slovenija Gornja Radgona„ v Slovinsku, slovenského vinára Ing. Jozefa Mikuša si nás už mýliť určite nebudú.

Spoločnosť JM Vinárstvo Doľany neprezentuje svoje vína ako najkvalitnejšie, najchutnejšie, pretože každý z nás je jedinečný tým, že máme radi niečo iné, že niektorí preferujeme kyslejšie, iní zasa sladšie, niektorí červené, či iní biele... Nepamätám si, že by vinár Ing. Jozef Mikuš niekedy niekde povedal, že jeho vína sú tie naj... on necháva o renomé svojej spoločnosti, či vín hovoriť získané množstvo ocenení z rôznych vinárskych súťaží a zástupy spokojných zákazníkov, pre ktorých sa víno z produkcie JM Vinárstvo Doľany stalo súčasťou domácností a rôznych gastro zariadení.

JM Vinárstvo Doľany pôsobí v malokarpatskej vinohradníckej oblasti od roku 1986. Založeným vinárskej firmy si Ing. Jozef Mikuš splnil svoj sen. O vínach z produkcie JM Vinárstvo Doľany rozpráva s nadšením a skromnosťou: „Vína z našej produkcie majú pôvod v našich viniciach. To je základ, na ktorom staviame, pretože máme možnosť ovplyvniť kvalitu vína priamo vo vinohrade. Vinohrady JM Vinárstvo Doľany sa rozpriesterajú na svahoch Malých Karpát medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi na rozlohe 105 hektárov. Pestrá skladba našich viníc nám umožňuje vyrábať širokú paletu vín najvyššej kvality. Prednosť dávame výberovým vínam s prívlastkom, ktoré vyjadrujú mieru„ terroir“, ale i doslova „genia loci“ tohto vinohradníckeho kraja. Pestujeme tradičné ale aj nové odrody, známe na Slovensku aj vo svete.“

Keďže Slovinsko je známe svojimi vinami, ktoré dosahujú vysokú kvalitu porovnateľnú s vínami z Talianska a Francúzska v celom svete, o to hodnotnejšie je ocenenie, ktoré získalo Rulandské šedé 2009, bobuľový výber. Zo 128 vzoriek vín sa práve toto víno z produkcie JM Vinárstvo Doľany stalo v kategórií suchých vín Šampiónom. Ďalšie ocenenie z produkcie JM Vinárstvo Doľany  získalo víno Merlot 2004, ktoré sa môže pýšiť v kategórií červených suchých vín zlatou medajlou. Keďže sa tohto už v poradí 36-tého ročníka súťaže zúčastnilo 223 vinárov zo 6 krajín so 679 vzorkami vín, ocenenia, ktoré JM Vinárstvo Doľany  získalo v krajine, kde sa produkujú vína kvality porovnateľnej s „veľmocami„  v oblastí produkcie a kvality vína, úspech JM Vinárstva Doľany na medzinárodnej súťaži v Slovinsku je synonymom kvality vína v širšom európskom priestore.

A čo hovorí na úspech svojich vín vinár a majiteľ spoločnosti? „Snažíme sa vyrábať hrozno tej najvyššej kvality a z tohto hrozna sa snažíme vyrábať  víno, ktoré má chutiť približne 80 % populácie. Výsledky výstav  môžu byť obrazom nášho snaženia sa o dosahovanie najvyššej kvality. Môžem však skonštatovať, že naše vína sú ďaleko viac lepšie ocenené na zahraničných súťažiach ako doma. To je daň, ktorú na slovenských súťažiach vín platíme, pretože technologicky sme možno trocha ďalej...“

Objednajte si šampióna a doručíme Vám ho zdarma kdekoľvek na Slovensku!

Zdroj: JM Vinárstvo Doľany

Publikované: 16.08.2010

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  Február 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety